Reklama

Reklama

Raj na zemi

  • Česko Ráj na zemi (festivalový názov) (viac)
Trailer
Dokumentárny
Slovensko, 2019, 78 min

Dokumentárny film, zachytávajúci profesionálny aj súkromný osud slovenského novinára, reportéra a fotografa Andreja Bána. Režisér Jaro Vojtek sníma prostredníctvom intímnych rozhovorov a počas spoločných putovaní po svete osobný Andrejov príbeh, jeho zápas so samotou a psychickými problémami, či snahu nadviazať dlhodobý a funkčný vzťah, po ktorom túži. Paralelne film zaznamenáva tragické a komplikované príbehy súčasného sveta vo vojnových a krízových oblastiach, či utečeneckých táboroch. (ASFK)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (4)

niquen 

všetky recenzie užívateľa

Neviem, prečo všetky slovenské dokumenty sú založené na atmosfére a nie aj na informáciách. Ako super, že som videla Andreja Bána, ale viem len povrchne o jeho vzťahoch, o jeho detstve aj o jeho práci. Chcela by som vedieť viac! ()

Anderton 

všetky recenzie užívateľa

Dôležitý dokument, kde sa dostaneme do miest, kde by sme sa normálne nedostali, respektíve by nás nenapadlo ich navštíviť. Dozvieme sa niečo o utečencoch na Slovensku, o nedávnej minulosti na Balkáne či málo známej utečeneckej kríze v Gruzínsku. O Andrejovi Bánovi sa ale nedozvieme v podstate nič, takže ma napadá, prečo tu sú momenty, ktoré naznačujú, že sa o ňom dozvieme viac a že je to vlastne jeho portrét. Je to portrét Bána politicky aktivistického novinára a fotografa, prečo má problematické vzťahy so ženami alebo s mamou nevieme, ale dozvieme sa, že ich má. Väčší ťah na bránku by mal film, ak by si vybral medzi týmito dvoma prístupmi. ()

Galéria (5)

Reklama

Reklama