Tie roky sedemdesiate...

• Česko Zlatá sedmdesátá (viac)
USA, (1998–2006), 73 h 20 min (Minutáž: 22 min)

Topher Grace, Mila Kunis, Ashton Kutcher, Danny Masterson, Laura Prepon, Wilmer Valderrama, Debra Jo Rupp, Kurtwood Smith, Tanya Roberts, Don Stark (viac)

Eric, Donna, Fez, Jackie, Michael a Steven, které spojují radosti a strasti dospívání, bydlí v Point Place ve Wisconsinu. Píše se rok 1976 a parta teenagerů tu společně prožívá celou řadu zábavných dobrodružství i malérů.  Komediální seriál, jehož děj se vrací do 70. let minulého století, se odehrává od května 1976 do prosince 1979 v Point Place ve Wisconsinu, kde se svými rodiči žije partička teenagerů. Vede je sedmnáctiletý středoškolák Eric Forman (Topher Grace), dále k nim patří jeho přítelkyně ze sousedství Donna Pinciottiová (Laura Prepon), Fez (Wilmer Valderrama), který přijel do Ameriky ze zahraničí na studijní výměnu, Jackie Burkhartová (Mila Kunis) a Michael Kelso (Ashton Kutcher), kteří se spolu věčně rozcházejí a zase usmiřují, a také věčný teoretik Steven Hyde (Danny Masterson). Parta, kterou spojují obdobné radosti i smutky dospívání, se většinou schází u Erika, kde přemýšlejí o životě, o rodičích a o budoucnosti, ale spolu také zažívají celou řadu zábavných dobrodružství i malérů.

V druhé řadě seriálu se donedávná dětská přátelství hlavních hrdinů navíc začínají komplikovat probouzejícími se citovými vztahy.

Ve třetí řadě seriálu se vztah Erica a Donny zasekne, a zatímco on se snaží uniknout před rodičovskou autoritou, dívčini rodiče pokračují v souboji o její city. Kelso váhá mezi Jackie a Laurie, Hyde nechá jakési sušenky ve Formanově domě - s pozoruhodným výsledkem - a Fez si dá schůzku s Jackie.

Čtvrtá řada seriálu začíná tam, kde skončila třetí: Eric a Donna se rozešli. A ačkoliv to byl on, kdo se rozešel s ní, je z toho Eric úplně na dně. Jackie, když zjistí, že ti dva už spolu nejsou, dá Donnu dohromady s Caseym, což je bratr Michaela Kelsoa. Když otec Jackie zjistí, že jeho dcera chodí s Michaelem, dá jí na vybranou: buď bude mít Michaela, nebo peníze. Jenže ona si nečekaně zvolí Michaela, což znamená, že si musí najít nějakou práci. Brzy ji získá v místní prodejně sýrů, ale jeden z jejích kolegů Tod na ní může nechat oči. A když ji nakonec políbí, Michael zuří. Midge Pinciottiová definitivně opustí svého manžela Boba, který je z toho zničený, ale po čase se v supermarketu seznámí s Joanne a dají se dohromady, i když Donna z toho není zrovna nadšená. A Fez má konečně slečnu: Rhondu!

Pátá řada seriálu začíná tam, kde skončila čtvrtá. Poté, co Donna a Michael odjeli do Kalifornie, se Eric postaví svým rodičům a vydá se za svou láskou, s níž se ve čtvrté řadě rozešel, aby ji získal zpět. Jejich vztah dostává nový rozměr, ale když se neplánovaně zasnoubí, způsobí tím řadu problémů. Hyde všechny překvapí, když uspěje u Jackie poté, co se rozešla s Kelsem. Kelso se snaží najít jinou láskou, ale moc se mu to nedaří a rád by získal Jackii zpět. A Fez se konečně stává mužem!

V šesté řadě seriálu dostane Red Forman (Ericův otec) infarkt poté, co se dozví, že Fez, aby se vyhnul deportaci, se oženil s jeho dcerou Laurií. Jelikož Red nemůže pracovat, má to dost zásadní dopad na finanční situaci Formanových. Tak se Eric rozhodne, že zůstane doma a začne pracovat, místo aby šel studovat na vysokou. A Donna také zůstává doma, protože chce být nablízku Ericovi a chystat svatbu. Kelso konečně pochopí, že Hyde a Jackie se mají rádi a přestane se snažit získat dívku zpět. Namísto toho chce jít na policejní školu, ale jeho životem otřese zpráva, že jedna z jeho známostí na jednu noc je těhotná. Když už to vypadá, že se život Hydea a Jackie vrátil do normálu, objeví se její matka a hodlá si začít románek s Donniným otcem Bobem. Jackie je však rozhodnuta, že tomu zabrání stůj co stůj. A Fez ... sice dělá skvělou práci, ale Laurie tím neoslní, ta má ráda svoji nevázanost.

Sedmou řadu seriálu, jež se točila v letech 2004 - 2005, poznamenal odchod dvou největších hereckých hvězd, Tophera Gracea a Ashtona Kutchera, kteří se vydali za filmovou kariérou. Hyde se setkává se svým biologickým otcem a sestrou, Red Forman si přestane dělat starosti s penězi a otevře si obchod, a Fez se přistěhuje ke Kelsovi, aby mu pomohl pečovat o mimino. Na scéně se vynoří i Midge Pinciottiová, Kelsův bratr Casey a Leo, který nabídne Kelsovi, že se bude starat o jeho dcerušku. Parta se rozroste o nové členy a Donna se promění v blondýnku.

V osmé řadě amerického seriálu už nehrají Topher Grace a Ashton Kutcher, kteří se vydali za filmovou kariérou, i když druhý jmenovaný z něj zcela nevypadl a jako zvláštní host se objeví v prvních čtyřech epizodách, než se Michael Kelso, jehož v seriálu ztělesnil, přestěhuje do Chicaga. Zato Leo se vrací v mnohem podstatnější roli, Donna, která si získala popularitu v rozhlasové stanici, zjišťuje, že vztah na dálku s Erikem nefunguje a začne znovu chodit na rande s jinými. Vyprávění se soustřeďuje na Hydea a Jackie a jejich osobní i pracovní vztahy (Jackie s Fezem a Hydea se Samanthou) a objevují se i nové postavy - Randy Pearson (Josh Meyers), který zaujme Erikovo místo, a Samantha (Judy Tylorová), která v devíti epizodách hraje Hydeovu ženu. V závěrečné epizodě se Erik i Kelso vrátí. (oficiálny text distribútora)

Ivi.Stewie

Sledovala som to keď som bola malá a vždy som sa na tom hrozne nasmiala. Pred nedávnom som si celý seriál stiahla a pozrela ho "na jeden dych". Keď to raz začnete pozerať, je ťažké prestať. S pribúdajúcimi sériami neklesá kvalita a postavy nezačnú byť "okukané" ako to býva v niektorých seriáloch. Každý si musí medzi postavami vybrať svojho obľúbenca, Steven je rozhodne moj favorit, a Jackie (už vtedy prekrásna Mila Kunis) je v tesnom závese.. :) Čo sa týka môjho vzťahu k hlavným postavám, doteraz tak trochu nerozumiem prečo sa tvorcovia seriálu rozhodli z Erica spraviť v jeho posledných sériách úplneho idiota. Ale to je fuk.. ()

Mire

Po vzhliadnutí prvej série nemôžem inak hodnotiť... je to proste na môj vkus strašne suché, obecenstvo sa smialo ako jebnuté na každej hláške a strašne ma sralo aj to tlieskanie a húkanie a taký týpek ako Wilmer Valderrama, ktorý mi pripadal ako mierne postihnutý na hlavu ma tiež nenormálne sral a vadil zakaždým keď sa objavil na kamere. Vôbec sa mi nepáčilo ani zakomponovanie rodičov do deja. Jediný z tej partie čo sa mi videl bol Danny Masterson, ale bohužiaľ dávali mu málo priestoru... Ashton Kutcher sa tiež dal ale nič moc to nebolo... Mila Kunis tu bola malá a značne otravná a jej úlohu kvôli jej nízkemu veku som jej ani trochu neveril (to museli byť riadne sprostí producenti ktorí uverili 14 ročnej žabe na kastingu že má 18...). Nevylučujem že ešte niekedy dám tejto partičke šancu, ale keďže solídnych momentov bolo dosť málo (hlavne prvých asi 5-6 častí bolo vyslovene mizerných), dávam málo. ()

Nayl

Kitty Formanová : „Stevene, musíme si promluvit o něčem důležitém.” Steven Hyde: „Podívejte, ať už jste v mém pokoji našla cokoliv, už to tam rostlo.” A potom ich nemilujte kvôli tým hláškam. Od prvej až po siedmu sériu to bolo skvelé, keď tam boli všetci ale akonáhle Topher Grace a Ashton Kutcher odišli, stratilo to svoju šťavu. Ale aj tak som rada, že tento seriál natočili a ja som si ho mohla pozrieť. :) ()

bavs

Seriál, který u nás není moc známý, jsem objevil díky tomu, že byl vysílán na HBO a naprosto mě dostal! Sice jsem 70. léta nezažil, ale bavil jsem se královsky a to hlavně díky skvělým postavám, z kterých těžko někoho vyzdvihnout, protože všichni jsou opravdu skvělí...Kutcher tím odstartoval svou kariéru filmových "trotlů", mladičká Mila Kunis, která už tenkrát byla kost, Laura Prepon, držící pevnou ruku nad svým klukem Topherem Gracem, který hrál opravdu brilantně, věčně zhulený Hyde (Danny Masterson), cizinec Fez (Wilmer Valderrama) a v neposlední řadě Ericovy rodiče, kteří skvěle doplnili tuto hereckou omladinu. K nejlepším scénám seriálů patří ty, udávající se ve sklepě u Formanů, kde dospívající řeší své problémy a tím, že u toho konzumují alkohol a kouří trávu vznikají občas opravdu zábavné situace a nápady. Každému vřele doporučuji pro mě jeden z top 3 seriálů! ()

Fenris 13

Pohodový sitcom, atmosféra "sedmdesátek" je přímo hmatatelná. Laura Prepon jako Donna je k sežrání, ale seriálu těžce vládnou Kurtwood Smith jako tatík Red a Danny Masterson v roli "rebela" Hydea. K nezapomenutelným dílům patří např. smrt Ericovy babičky a Redova hláška na konci "Synu, to se může stát jen tobě." ()

subic

Bratři a sestry, tento seriál mi nějak unikl, přiznávám. Vidím ho vlastně až po 15i letech od svého vzniku na TV Smíchov a asi takhle: První série 3 hvězdy, hlavně rozjezd atd., za to druhá série je výrazně lepší už za 3,5 hvězdy a třetí a čtvrtá je rozhodně za 4 hvězdy a aspiruje i na 5. Jak to bude dál? Od maturity, co se Eric povaluje doma a řeší se svatba Erica a Donny, tak úroveň trochu klesla zase tak na 3,5 hvězdy. A teď po dokoukání. Od té doby, co sejde ze svatby, úroveň trochu klesá. Poslední série už bez Erica a Kelsa je taková zvláštní, ale zase se víc projeví Red. No a je tu poslední 100% díl a ten to všechno narovná. Dal bych tomu ještě šanci po dalším shlédnutí. 2015: Těšil jsem se moc, až to budou opakovat, takže dávám plný počet a určitě zaslouženě. ()

applestar

Zasměju se. Kvalitní americký sitcom, který neomrzí. Je trošku škoda když tam vypadne Eric a Kelso ale jinak jsem se u toho hodně pobavil. A když je slabší chvíle, přijde Fez a rozbije to. Super parta a herectví si nevybrali náhodou. ()

kolik27 odpad!

Příšernej humor, příšernej dabing. Tento pokus o sérii by měli pouštět jako odstrašující případ v kinematografickém muzeu nebo lidem u posledního pomazání, ti stejně nevnímají ... ()

PAVLIS

50% Občas se podívám, když už není nic jiného na práci, občas je nějaký díl hodně povedený, častěji ale přemýšlím, proč se tahle parta věčně se stírajích "kamarádů" dala vlastně dohromady... A nevím, co je vtipného na matce na hranici alkoholismu a otci, který nenávidí všechny včetně vlastního syna. ()

l.enik.c

To je dilema, to je dilema. Celou dobu jsem byla rozhodnutá o dvou hvězdičkách, ale po posledním dílu... Vztahy se tam vyvíjí tak naprosto nelogicky a pitomě, jak hlavních postav, tak vedlejších. Občas mi přišlo, jako by některé pozdější díly byly natočené ještě před těmi dřívějšími, právě proto, že vývoj se ubíral tak nesmyslně. Bohužel to celé sklouzlo k tomu, že nakonec každý s každým (resp. Jackie s každým), nelibě jsem nesla návrat zhulence Lea, v poslední sérii nová postava, začalo se to motat a nakonec poslední série jakoby musela nakousnout spoustu nedořešených a dokonce i nových témat, ale hodně rychle je dokončit, protože poslední díl se blíží, takže není moc času. Ale přece jen, dívat se na to dalo, pobavit taky a po náročném dni výborná oddechovka, u které člověk může stihnout udělat i spoustu dalších věcí, například vygruntovat celý dům nebo uplést šálu. A po posledním dílu prostě takový celkem fajn pocit, že se nakonec slituji a dám 3*. ()

Efreeti

Jeden z nejstylovějších a nejzabavnějších sitcom...výborné charaktery, skvělé dialogy a smrtelné množství hlášek...velká škoda, že se to už asi nikdy u nás nedostane obrazovku...."thats really something...yes,yes!" ()

katvond

That 70´s Show (1998) Pre mňa najlepší sitcom ever a zjem hrebeň ak ho nejaký niekedy prekoná! Postavy sú tak reálne a tak typické a spolu tak krásne fungujú, že niet divu, že sa na nás valí jeden vtip za druhým. Irónia, sarkazmus, srdečný humor, nejaké to morálne ponaučenie a nie príliš lepkavé priateľské a milostné vzťahy - čo viac si človek môže priať po náročnom pracovnom dni ako 20 minút s týmito deckami? V jednoduchosti je krása a aj keď sa niektoré vtipy v svojej podstate opakujú, dokola sa na nich smejem - ako to robia? ()

DandaPiper

Asi tak 5 prvních sérií je vážně super. Oblíbil jsem si tu Lauru Prepon, ikdyž mi předtím přišla šíleně nesympatická, ale vůbec tomu tak není. Od šesté už je to více-méně pořád dokola bohužel.. ()

mArtinko5MB

Každá jedna časť obsahuje minimálne dva frky, z ktorých bolí sánka od smiechu. Dobre spracovaný vývoj postav a kvalita humoru sa od začiatku dokonca nemení (možno aj rastie). Odporúčam sledovať v originálnom jazyku, dabing úplne kazí pointu všetkého humoru. 90% ()

IZFNP

Tento seriál patrí bezpochyby medzi moje najväčšie televízne lásky. Milujem postavy, milujem humor, milujem zápletky. Výborný scenár, skvelé charaktery, sympatickí herci, hodnoverný vývoj. Osem sérií si seriál držal úroveň humoru i kvality. Ak by sa trestancom odsúdeným na smrť dával namiesto posledného jedla posledný seriál, ja by som svoje konečné chvíle strávila s úsmevom na tvári v zhuleneckom kruhu party z Wisconsinu. ()

Netflix oznámil spin-off Zlatých sedmdesátých

Netflix oznámil spin-off Zlatých sedmdesátých

11.10.2021

Sitcom Zlatá sedmdesátá patří v Americe mezi jedny z nejpopulárnějších seriálů vůbec. Velké oblibě se těší ale i ve zbytku světa, a tak nyní streamovací gigant Netflix rozhodl, že si objedná spin-off… (viac)

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (viac)

Krásky v hlavní roli

Krásky v hlavní roli

21.02.2011

Pro Raimiho fantasy, komedii o prezidentském upírobijci a televizní Wonder Woman. Takže: Hvězda Mily Kunis rychle stoupá, z rozmazlené fifleny v sitcomu That 70´s Show se rychle vypracovala na… (viac)

Princ a Max – z monitorů na plátna

Princ a Max – z monitorů na plátna

13.03.2008

Drtiči počítačových her se už naučili nedoufat v opravdu kvalitní filmovou adaptaci některého ze svých oblíbených virtuálních potěšení. V této oblasti se opravdu nedá na nic spolehnout. Chvílemi… (viac)