Ročně se na území České republiky zabije 130 milionů zvířat kvůli produkci masa, mléka a vajec. Toto číslo je tak obrovské, že si ho možná ani neumíme představit. A dokážeme si představit, kde a jak takové množství zvířat žije? Dokument Svědectví odhaluje pravdu, jíž živočišný průmysl záměrně tají. Pomocí záběrů ze skrytých kamer proniká za ostnaté ploty a vysoké zdi českých velkochovů, malochovů, ale také domácích chovů, aby ukázal skutečný život zvířat, která jsou degradována na pouhé zboží. Ukazuje konkrétní jedince ukryté za úhlednými balíčky v obchodech a představuje je jako jedinečné bytosti bojující o život do posledního dechu. (Vinca)

vitorek

Kazdy, kdo si v supermarketu kupuje hezky zabalene, ocistene, nakrajene, nasvicene ruzove masicko zbavene veskerych necistot by si mel dokument zhlednout. Bylo mi zle po 1. dvaceni minutach ale po 30 letech jezeni masa mi prijde jako povinnost se na dokument podivat v cele delce a udelat si na vec vlastni nazor. ()

Arsenal83

Český Earthlings, ktorý má čo povedať, je pravdivý, áno, vieme, že takto sa narába so zvieratami. Žiaľ, je nás veľa na tejto zemi a ak sa má dostať na každého chute, tak to inak zariadiť nevieme. Hoci ľudskejšie zaobchádzanie by si tie tvory zaslúžili, predsa sú však len určené, čisto na chov a nevyhnutnú smrť, nie je to domáci miláčik. Takže dokument je čistou agitkou a vlastne sa ani na nič iné nehrá. Nalejme si však čistého vína. 90% ľuďom je z takýchto záberov zle a 99% ľudí by nikdy nerobilo na jatkách. Ale ruku na srdce, aj po vzhliadnutí tohto dokumentu si väčšina bez problémov dá kura z KFC alebo pečenú kačicu. A kto nechce, môže si dobrovoľne jesť korienky. ()

TadashiCZ

Dobře zpracovaný film s velkou paletou záběrů, ze kterým mnoha lidem bude špatně. Poměrně dobře popisuje procesy masného průmyslu, které jsou v Česku legální. Agitka to určitě je, ale není to příliš, pokud nejste a priori proti veganství. Co mi osobně vadilo, je část o MMA zápasnících, která je příliš dlouhá na to, že jediné její sdělení je "můžu být vegan a přitom aktivně sportovat". Na to stačilo 1/10 času. ()

Adramelech

Lidí je hodně a pouze rostlinnou stravou se neuživí. Konkrétně u nás musíme pěstovat řepku, protože je nařízeno přidávat řepkový olej do pohonných hmot, a kromě toho nemalou část zemědělské půdy zabírají solární panely. Vegetariáni a vegani škodí životnímu prostředí, neboť při trávení produkují značné množství metanu, který narušuje ozonovou vrstvu. Z filmu jsem si pustil jen pár ukázek, aby mi nepokazil chuť na guláš. ()

Marze

Dokument je pusobivy v detailech jako treba "certve vylihla kurata jsiu v milionech zaziva rozemleta".Rozumej ta neekonomicka, urcena do plynove komory. "Kurata jsou nahazena jeste ziva do popelnic a pozdeji jsou zplynovana", rika vypravec. Mechanismus je totiz podobny, jako v nacistickych koncentracnich taborech.Dle nacistu nebyli Zide lide,ale podrasa.Zvirata take nejsou lide. Zvlast krute ke zviratum jsou asijske kultury. Dokument prinasi nadeji, ze klecovy chov bude u nas zakazan. Ale v jihovychodni asii, arabskem svete a v Africe se hodne soulozi a je potreba vic potravy. Dokument v zaveru nabizi reseni vegetarianstvi a veganstvi, ktere pusobi jako agitka. Slepice pak nebudou zit vubec zadne.  Jake budou nezamyslene dusledky? Uvolni se velke mnozstvi pudu, ktera bude zastavena.Nebo se vytvori nove narodni parky?O tom v pripade tvora hono economicus pochybuji. Doporuceni dokumentu vetsiho soucitu se mi zda sympatictejsi. Zmena se vzdy udeje  teprve az vsichni statne prejdou na nove paradigma mysleni.Jedinec nic nezmuze. Kazdopadne dokument ma poselstvi, ze v koncentraku musite hlavne vypadat zdrave. ()