Outer Banks

Akčný / Dráma / Krimi / Mysteriózny
USA, (2020–2024), 32 h 50 min (Minutáž: 42–79 min)

Hudba:

Fil Eisler

Madelyn Cline, Charles Esten, Drew Starkey, Caroline Arapoglou, Cullen Moss, Jonathan Daviss, Terence Rosemore, Rudy Pankow, Chase Stokes, Madison Bailey (viac)

Teenager John B. na ostrově boháčů a chudých přesvědčí svoje tři nejlepší kamarády a společně se vydají hledat legendární poklad spojený se zmizením jeho otce. (Netflix)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (12)

Outer Banks (2020)

Kompas se k němu vrátil. Bere to jako znamení. „Velké“ dobrodružství je tady, ale nejprve se musíme prokousat faktem, že jde sice o jeden ostrov, ale dva kmeny. Jeho část je totiž domovem smetánky, která je odříznutá od jižní strany, která je zase domovem dělnické třídy. Hned od začátku to nevypadá, že by šlo o vrchol scenáristického umu, hlavní hrdina je přesvědčený, že ví, co ho dovede k dávnému pokladu a k pohřešovanému otci. Jde po něm sociálka, brzy i policie. Onen poklad zmizel ve starověkém vraku. 150 let po něm pátrali. Neúspěšně. Parta šestnáctiletých mládežníků se do jeho blízkosti dostala neuvěřitelně snadno. Díky troše napětí, troše humoru a retro nádechu jsem vydržel. Čekal jsem, že někdo konečně (opravdově) přijde k úrazu a že se hrany přeci jenom zostří. Poslední tři díly PRVNÍ série už ale byly velký průšvih, protože se začali tahat hodně divocí králíci z klobouku. Zejména logika šla na hodně dlouhou procházku. Čekal jsem seriálovou oddychovku ve stylu limonádového Do hlubiny (2005), kdy se budou před voyeuristickou kameru cpát urostlí mládenci, děvčata vrtící se v plavkách a průzračné moře. Nedočkal jsem se. Soutěž, kdo se zachová jako největší idiot, měla nakonec víc vítězů. A tenhle festival náhod a špatných rozhodnutí opravdu nemůže nalákat na sledování druhé série. Alespoň mě těžko. ()

Season 1 (2020) (S01)

„Velké“ dobrodružství je tady, ale nejprve se musíme prokousat faktem, že jde sice o jeden ostrov, ale dva kmeny. Jeho část je totiž domovem smetánky, která je odříznutá od jižní strany, která je zase domovem dělnické třídy. Hned od začátku to nevypadá, že by šlo o vrchol scenáristického umu, hlavní hrdina je přesvědčený, že ví, co ho dovede k dávnému pokladu a k pohřešovanému otci. Jde po něm sociálka, brzy i policie. Onen poklad zmizel ve starověkém vraku. 150 let po něm pátrali. Neúspěšně. Parta šestnáctiletých mládežníků se do jeho blízkosti dostala neuvěřitelně snadno. Díky troše napětí, troše humoru a retro nádechu jsem vydržel. Čekal jsem, že někdo konečně (opravdově) přijde k úrazu a že se hrany přeci jenom zostří. Poslední tři díly už ale byly velký průšvih, protože se začali tahat hodně divocí králíci z klobouku. Zejména logika šla na hodně dlouhou procházku. Čekal jsem seriálovou oddychovku ve stylu limonádového Do hlubiny (2005), kdy se budou před voyeuristickou kameru cpát urostlí mládenci, děvčata vrtící se v plavkách a průzračné moře. Nedočkal jsem se. Soutěž, kdo se zachová jako největší idiot, měla nakonec víc vítězů. A tenhle festival náhod a špatných rozhodnutí opravdu nemůže nalákat na sledování druhé série. ()

Začátek (2020) (S01E01)

„Velké“ dobrodružství je tady, ale nejprve se musíme prokousat faktem, že jde sice o jeden ostrov, ale dva kmeny. Jeho část je totiž domovem smetánky, která je odříznutá od jižní strany, která je zase domovem dělnické třídy. Rodiny se živí pinglováním, umýváním jachet nebo pronájmem lodí. Výsledek už nyní nevypadá, že by šlo o vrchol scenáristického umu, nicméně jsme na začátku a zatím přivřeme oči nad tím, že po skupince čtyř náctiletých přátel, která se snaží zjistit, co se stalo pohřešovanému otci jednoho z nich, někdo střílí a oni juchají, jak kdyby se nechumelilo. ()

Kompas pro štěstí (2020) (S01E02)

Kompas se k němu vrátil. Bere to jako znamení. Bohatá holka mu něco slíbí, on ale stejně přijde o práci. S kámošem sleduje, jak dva hromotluci cosi hledají. Že by kompas? Hošani se objeví i u něj doma. Parta se musí schovat v kurníku, kde to odnese jeden hlučný kohout (!). Pak jdou na maják, kde se odehraje další „velké“ dobrodružství. Políbí holku z party, ač to pravidla nedovolují. Je z toho trochu rozhozená, ale spíš je ráda. Ostří hledači jsou zpět, honičku přeruší policie. Finále u hrobky má být napínavé. Není. Když opustím jízlivost, takhle nějak to vypadalo. Být to před dvaceti lety, nějak to skousnu, ale teď tomu dávám poslední šanci. Čekal jsem totiž seriálovou oddychovku ve stylu limonádového Do hlubiny (2005), kdy se budou před voyeuristickou kameru cpát urostlí mládenci, děvčata vrtící se v plavkách a průzračné moře, ale zatím i toho je zoufale málo. ()

Zakázaná zóna (2020) (S01E03)

John B. je přesvědčený, že ví, co ho dovede k pokladu a k pohřešovanému otci. Jde po něm sociálka, brzy i policie. Jeho budoucnost nevypadá růžově. JJ je jeho nejlepší kamarád už od třetí třídy. Nejmladší v linii chlastajících rybářů, hulí trávu a má násilnického otce. Je drobný kleptoman a skvělý surfař. Dalším do party je Pope, který má ambice na prospěchové stipendium. Chytrolín, trochu podivín, který chce být koronerem. A pak je tu Kiara, bohatá holka, která patří mezi smetánku, ale nikdy se mezi ní necítila dobře. Pomáhá všem včetně ohrožených želv. Tihle čtyři si vzali do hlav záhadný poklad, který má souviset se ztraceným otcem. Během třetího dílu se ještě víc zostří hrany mezi smetánkou a plebs, každopádně na dřeň ani zdaleka nejdeme. ()

Hra na špiony (2020) (S01E04)

Zmizel ve starověkém vraku. 150 let po něm pátrali. Neúspěšně. Parta šestnáctiletých mládežníků se do jeho blízkosti dostala neuvěřitelně snadno. V čele má přece chlapce z katalogu. Pomocnou ruku mu navíc nabízí někdo, kdo má nalajnovanou budoucnost v jachtařských klubech, žije ve falešné bublině a ocení, že si může zahrát na tajnou agentku. Zdrženlivý Pope mezitím sebral odvahu, jeho kámoši ještě víc. Divák si holt musí srovnat v hlavě, že jde „jen“ o únikovou zábavu, která se tváří mnohem víc chytřeji, než je, nicméně pár důvodů k radosti se v téhle epizodě našlo. A to se cení. ()

Slunovrat (2020) (S01E05)

„Když udělá chybu zbohatlík, stejně půjde na vysokou a potká tam dalšího zbohatlíka, udělají spolu malý zbohatlíky, kteří taky dostanou třetí a čtvrtou šanci!“ Díky troše napětí, troše humoru a retro nádechu jsem vydržel. Čekám, že někdo konečně (opravdově) přijde k úrazu a že se hrany přeci jenom zostří. Čistokrevnou zábavu si přesto představuju jinak. Každopádně o zlato z Royal Merchant je víc zájemců a sice to s ním minule neklaplo, ale parta to ještě zkusí uhrát v prodloužení. A Sarah bude mít doma nového nájemníka. ()

Parcela 9 (2020) (S01E06)

„Špatná karma. Dařilo se nám a pak jsi do toho zatáhl Barbie a teď nemůžeme nic najít!“ Dcera údajně dobrotivého poručníka leží Kiaře v žaludku a zlato možná skutečně existuje. Pokud se teda holky usmíří. Čekal jsem seriálovou oddychovku ve stylu limonádového Do hlubiny (2005), kdy se budou před voyeuristickou kameru cpát urostlí mládenci, děvčata vrtící se v plavkách a průzračné moře, ale i toho je zoufale málo. Přesto jeden z těch lepších dílů. ()

Úplné bezvětří (2020) (S01E07)

Jde to tak trochu očekávaným směrem a v souvislosti s posedlostí pokladem se nedá mluvit jen o Johnově otci. Než se dozvíme tu „velkou“ záhadu, musí mladá parta (která je už definitivně pětičlenná) představit další „perfektní“ nápad: okrást drogového dealera. Ještě víc nahlédneme pod pokličku JJ trápení, tvůrci v tomhle případě nehodlají „vytvářet“ záporné postavy. Sarah se život mimo peřinku zalíbil. Ten, kdo si myslel, že scénárista sáhne po tom nejpravděpodobnějším a tolik ohraném schématu, má smůlu, protože tady se začínají tahat hodně divocí králíci z klobouku. ()

Ranvej (2020) (S01E08)

První díly rozhodně nestrhly, pak se to lehce zostřilo a řekl jsem si, že to ještě zkusím. A dosud nelitoval. Teď už ano. Problém tkví především ve scénáři. Tvůrci se nemůžou rozhodnout, co chtějí vyprávět a vlastně pro koho, protože tenhle festival, kdo se zachová jako největší idiot, začíná vrcholit. Rvačka je úsměvná, protože není patrné, čeho chce jeden či druhý dosáhnout, John B. se dozvídá pravdu o svém otci, pokoušíme se o drama či thriller, ovšem zejména logika šla na hodně dlouhou procházku. ()

Zvonice (2020) (S01E09)

„Svět se neřídí tím, co je správné a špatné!“ Fíííha, tohle už je průšvih. Ano, tvůrci sice neměli ambice vytvořit zlomovou podívanou, ale aspoň trochu snažit se mohli. Zástupci smetánky se chovají jako po ošklivém poranění mozku, druhá parta na tom není o moc lépe. Sarah si musí vybrat stranu a policie vypisuje tučnou odměnu, takže Johna B. teď bude hledat polovina ostrova. Výsledek dosud nevyžadoval příliš mozkové námahy, ovšem dialog přes dveře mezi zhrzeným Topperem a hlavním hrdinou o lásce předčí veškerá očekávání. „Ukázkový“ je i zásah policie, stejně zoufale dopadlo i dění v kostele. Tohle opravdu nemůže nikdo myslet vážně. ()

Phantom (2020) (S01E10)

Sluncem nasáklé dobrodružství jde do finále, díky bohu, chtělo by se napsat. Soutěž, kdo se zachová jako největší idiot, bude mít zřejmě víc vítězů. Jak hloupě se tvůrci minule rozloučili, tak stejně nyní začali. Agent SBI (!) to svým příletem jen korunoval. Policisté jsou zoufalí (rozuměj dělají všechno proto, aby hledaného nenašli, nicméně kdykoliv dotyčný vystrčí odněkud hlavu, hned projíždí policejní hlídka – asi aby to bylo napínavé), podivně se začínají chovat i rodiče naší party, do toho se řeší láska v týmu. A navíc se blíží bouře. Tenhle festival náhod a špatných rozhodnutí opravdu nemůže nalákat na sledování druhé série.   ()