Lakers: Vzostup dynastie - Série 1

(séria)
Komédia / Dráma / Športový
USA, 2022, 9 h 17 min (Minutáž: 53–59 min)

Predloha:

Jeff Pearlman (kniha)

Adrien Brody, Austin Aaron, Brett Cullen, John C. Reilly, Gaby Hoffmann, Solomon Hughes, Tracy Letts, Jason Segel, Jason Clarke, Quincy Isaiah (viac)

William_

Tento seriál je jak dar z nebes, nečekáte to, a když to přijde, jste mile překvapeni. Herecké výkony za 1, soundtrack za 1*, děj je napínavý a já vždy oceňuji příběhy podle skutečných událostí, pro basketbalové fanoušky (nejen fanoušky L.A. LAKERS) mohu doporučit. Ten 80s feel je skvělej a jen tak vás nepustí, už úvodní znělka má říz. ()

vyfuk

Umění se podívalo konečně i do televize. Jinak se to popsat nedá. Absolutně geniální série, ve které se střídá jedna sympatická postava s další mapující skutečný příběh tak ladně, drsně a věcně až se člověk chytá za hlavu. Nějaké epizody prožíváte jako skutečný finálový zápas vašeho oblíbeného sportu. Vše je domyšlené do posledního detailu s malými flashbacky, které vše perfektně dokreslují. Způsob natočení taky pecka, protože máme i dobovou kameru jak z roku eins zwei, která snímá občasné mikro momenty mezi záběry, no prostě nádhera. Tohle bylo porno jak na obrazovce, tak příběhově. Pokud bude druhá série, tak se bojím, protože ten drajv je u takových projektů těžké udržet a mnohdy se sesypou. Ale kdo ví? Třeba zde HBO opravdu vytvoří dynastii. ()

BoXBe

Absolutní spokojenost. Víc od tv seriálu ani nemůžu čekat, leda že by mi zdarma vozili až domů pizzu a masírovali mi nohy? Zábava na první dobrou. Zřídka tvůrci podřadili. A většinou jen proto, aby nabrali ještě vyšší rychlost. Naservírovali prvotřídní potěchu pro basketbalového fanouška, pro vděčného posluchače, co ocení luxusní soundtrack. Nespletli se v castingu ani o píď. Scénář podle předlohy chytrý jak opice, odkazoval se na tolik reálií, že i průměrný znalec musí ocenit, jak chytře se provazovaly charaktery s reálnými postavami a tím, co teprve po seriálu v reálu přišlo a co se dá dohledat, ví se o tom a ví se, jaké to jsou legendy - od majitele, přes trenéry, až po hráče samozřejmě. Fajne. Pecka. Dám si rád znovu někdy. ()

motyka52

Jako basketbalový fanatik a člověk, který má o éře NBA na přelomu 70. a 80. let poměrně přehled, jsem spokojený. A příjemně překvapený. Je to správně zábavné, trochu šílené, až poněkud kabaretní a vlastně přestřelené - over the top - ale přesně takoví Lakers na začátku osmdesátek byli a chtěli být. Oceňuju výborně vybrané herecké typy, skvělou muziku, stylové hrátky s kamerou a filtry. Je to prostě a jednoduše cool. Proč jen čtyři hvězdy? Protože samotné zápasy bych si dovedl představit zpracované lépe. Přehledněji, velkolepěji, nápaditěji. Aspoň je co zlepšovat do dalších sérií, které - doufám - přijdou. Osmdesátá léta byla érou Magica a Birda, tady je pořád hodně co vyprávět. Směle do toho. ()

M.i.k.e

povedená série mapující první sezónu LA Lakers poté co na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let změnily majitele a jejich vlastníkem se stal Jerry Buss. Byznysmen a svým způsobem vizionář, který od ostatních majitelů dostával solidní "nováčkovskou" čočku a byl mu prorokován neúspěch a brzký odchod. K tomu aby to všem pochybovačům natřel a dostal svoje Lakers na výsluní mu měly dopomoci nejen už zažitá jména jako Kareem Abdul-Jabbar, ale taky jeden nováček, jistý Earvin "Magic" Johnson. Lakers : vzestup dynastie je tradiční sportovní drama podle skutečnosti a ty se nikdy úplně neomrzí. Tohle má navíc super obsazení, výborný soundtrack a hned od začátku zaujme vizuálem a formou jakou je vyprávěn. Po vizuální stránce celá série vypadá jako kdyby opravdu vznikla zkraje osmdesátých let, takže si divák dosytosti užije různé šumy v obraze a dnes již ne úplně typické barevné ladění. V rámci formy pak herci a jejich postavy velmi často boří čtvrtou stěnu a promlouvají přímo k divákovi, což není žádná převratná novinka a ne vždy to úplně funguje, nicméně tady to funguje velmi dobře. Pozornost seriálu se v první polovině štěpí mezi Busse a Magica a teprve postupem času začnou dostávat víc prostoru i jiné zajímavé postavy ať už hráčů, trenérů, nebo lidí ze zákulisí klubu. Vzhledem k tomu jak následně pokračovala cesta Lakers je celkem nasnadě, že další série by měly o čem vyprávět. Osobně bych ale výjimečně zůstal u sólového zážitku, protože hrozí, že pokud by chtěli jít tvůrci stejnou cestou, část kouzla by zmizela...80% ()