Lakers: Vzostup dynastie - Série 2

(séria)
Komédia / Dráma / Športový
USA, 2023, 6 h 51 min (Minutáž: 47–69 min)

Tiež druhá séria seriálu pre všetkých priaznivcov basketbalu, najmä toho amerického, odhaľuje podrobnosti dobre zmapovaného diania okolo Magica Johnsona a Kareema Abdula-Jabbara. Vráťme sa do osemdesiatych rokov minulého storočia a sledujme profesný aj osobný život legiend basketbalového tímu Los Angeles Lakers, ktorý sa stal symbolom svojej doby na ihrisku aj mimo. (HBO Max)

BoXBe

Top seriál, na projektoru kvalitativně na filmové úrovni. Našlapaná jízda, nepočítaně diváckých úsměvů, luxusní soundtrack, bezchybný Brody, Reily a nekonečně vzteklý Jason Clarke. Nádhera a hodně smutné a nasírací závěrečné titulky. Taková to mohla být třetí série nebo aspoň jeden dva filmy a je z toho jen bohužel finanční rozhodnutí z důvodu nízké sledovanosti na úkor řady jiných slabých produkcí, které to táhnou namísto kvality, sázkou na jistotu, tedy na šedý průměr. ()

Bedrwood

Moc mě mrzí, že HBO zrušilo seriál o Lakers Bohužel, co je dobré a koukatelné, tak mi přijde že se v posledních letech projekty zastaví. Přitom kdo je trochu znalý ohledně NBA a samotných LA Lakers, mohlo se to přehoupnout do éry Kobe Bryanta a Shaqa, defacto dodnes k Lebronovi. Musím se opakovat znovu a prostě bohužel .... tohle mělo pokračovat dál. ()

vyfuk

Sen filmařiny v televizi pokračuje. I když jsou koleje zajeté, už jen stačí ždímat velkolepý příběh, což se daří. Série ale ovšem podle mě znatelně utrpělo na to, že již bylo řečeno, že nic nebude a tak druhá půlka se snaží obsáhnout, to by se zvládlo na další sérii. Nemluvě o tom, že kdyby umění nebylo zrušeno, tak se to mohlo celkově dotáhnout na 3 nebo 4 a byl by to stále mástrpís, ale možná může být člověk rád, že v dnešním konzumu vůbec toto mohlo vzniknout. I tak je to ale málo na takové umění. ()

William_

Relativně pomalejší rozjezd, herecky neskutečně zvládnutý průběh a grandiózní závěr. Tak bych jednou větou popsal 2. sérii tohoto HBO skvostu, který kvůli nízké sledovanosti končí. Tato série se především na svém začátku věnuje temnější stránce Ervingova ega a jeho ne vždy dobrému chování. Největší "highlight" byl pro mě v 5. epizodě, kdy se dříve často opomíjený Adrien Brody v této epizodě (ale i v celé sérii) neskutečně vyřádil. Herecké výkony všech byly skvělé a oproti 1. sérii se tady děj méně zaměřuje na Kareema. Což není na škodu. Rivalita mezi Larry Birdem a Ervingem by mohla být ještě více znázorněna, kdyby série měla ještě o jednu epizodu více. I kvůli tomu to celkově strašně rychle uteče, těch 7 epizod většinou v délce 3/4 hodiny jsou strašně příjemně stravitelné - podobně jako v 1. sérii. Naprostá povinnost pro všechny fans Lakers, Celtics, ale i pro ty ostatní. ()

Zajda.

“Fuck Boston“ Fenomenální práce. Řemeslně naprosto dokonalé, se svým vlastním výrazným stylem, ale hlavně perfektně napsané. Tu interakci jednotlivých postav je zkrátka radost sledovat, každá je navíc obsazená a zahraná úplně dokonale. Je to extrémně vtipné, dramaticky strhující a emocionálně plně funkční. Prožíval jsem každý pád a každý pocit euforie. Je až k nevíře, jak moc mi ty postavy přirostly k srdci. Bude mi to hrozně moc chybět - Zrušení tohoto skvostu je nesmírně smutné, škoda, že to mělo tak nízkou sledovanost. 3. série o roku 1985 by byla určitě dokonalá. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD