Sdoom

Něco tomu chybělo. Pokud minisérie nedokáže 100% zaujmout po dobu pouhých 6 dílů, tak je prostě něco špatně. A to tu je moje milovaná Nicole, která by měla vše zachránit, ale tady to nestačí na víc jak 3 hvězdy. (HBO Max, orig.) ()

Vajonek

Tenhle počin bych pomyslně rozdělila na dvě poloviny. První tři díly skvělé, napínavé, vtahující, člověk se nemohl dočkat, jak se to bude dál vyvíjet. Cca od čtvrtého dílu už to z mého pohledu ale začalo trochu pokulhávat, už to nebylo tak zajímavé, některé věci se jevily poněkud přestřelené, začalo se to táhnout. Předností minisérie je určitě výborné herecké obsazení a výkony, asi vůbec nejvíce se mi líbil dětský herec Noah Jupe, Nicole Kidman mě postupně začínala naopak trochu štvát tím svým stále hodně podobným lehce umělým výrazem. Hodně se mi líbila úvodní znělka, video s holčičkou i libý zpěv Nicole Kidman k tomu, připadalo mi, že to (vzhledem k ději seriálu) bylo přesně akorát něžně děsivé. Skoda, že si serial jako celek neudržel svou neotřelost a napínavost až do konce (jako se to například podařilo jinému seriálu z kolébky HBO GO z poslední doby, rovněž kratší sérii Vlast). Takto to v celku vidím tak na 75-80 % a slušné čtyři hvězdičky. ()

Dánek

80% - perfektní herci, skvěle natočené s dobrou atmosférou... konec mě trochu zklamal, ale i tak super seriál. Hugh Grant je výbornej, Donald Sutherland taky hraje perfektně. ()

klukluka

Měla to vědět a pravděpodobně to i věděla, ale to bychom pak neměli tenhle seroš. I mě jako chlapa celou dobu nejvíc zajímalo, kde Nicole podstupuje zkrášlovací procedury, což pro seriál samotný není právě nejlepší vizitka. Ale ta její klinika musí být vážně špičková, protože přesně takhle si představuju šedesátiletou panenku Barbie. Jen za ty krvavý žilky v bělmu a chloupek v nose asi kameramanovi tak úplně nepoděkovala, když už za ten facelift nepochybně vyplázla jmění. Jak říkám- nejvíc mě na tom upoutaly vnější atributy: hadříky, obočí Donalda Sutherlanda, jaterní skvrny a vrásky Hugha Granta a porcelánová pleť a zrzavý lokny té postarší strnulé paní. ()

kery-

Nečekal jsem, že tenhle zkurvený rok dokáže ještě takhle pozitivně překvapit. S pocitem naprostého zmatení jsem by na 6 hodin naprosto oddán obrazovce - skvěle napsané, odehrané (a to mluvím o naprosto všech postavách - i Hughu Grantovi, který pro mě byl až do Gentlemanů naprostým slizkým dnem), zmatené a naprosto božsky napívané. Dlouho se mi u žádné "detektivky" nestalo, abych měnil názor na hlavní podezřelé co každých 5 minut. Po celé té výtečné prezentaci jsem byl až do několika mála posledních minut tak zmatený, že jasné viníky jsem hledal postupně ve všech. Víc takových minisérií. ()

Hanys_

Příjemná detektivka, lehce načichlá právnickým dramatem. Sice moc nechápu to halo kolem, protože hlavně závěr působí dost nepřirozeně, ale ty cca 2 týdny byly s Undoing vlastně fain. 7/10 ()

prezdivaka

Nemusím nic psát - AlfaNumerO to popsal poměrně přesně. Nic co by mělo nějaký přesah a spíš naopak natahovaná nabubřelá nuda. Která se schovávala za pompéznost. Tvůrci si dali tu práci, aby každý díl končil tak překvapivě, že divák zaraženě přemýšlel, co se to zase stalo. Laťku se ale pokaždé už nepodařilo překonat a ani vyrovnat. Byla vidět jen uměle natahovaná stopáž. Série klidně mohla mít díly čtyři a jen by to ději prospělo. Bohužel doba je už taková, že se tvůrci snaží šokovat. Nahotou, násilím, překvapením...Dětským vrahem? Nakonec vše skončí úplně plytce. Což bylo nakonec to nejlepší co mohli udělat. Ze své profese kameramana - vytáčelo mě, jak každý záběr na Nicol Kidman popírá světelnou realitu (dost se liší od okolních světelných podmínek. V detailních záběrech byla až příliš dosvěcovaná a vyhlazovaná. I při procházce parkem, postávání v šeru, hovorů s otcem, při jízdě taxíkem...prostě všude. ()

santiamén

6/10 (SPOILERY) Rozvíjí se slibně, ale jako většina minisérií se nakonec táhne jak vařená nudle, obsahově to na 6 dílů při plné pozornosti není. Musím dát za pravdu některým komentujícím - Nicole tu matku čerstvě náctiletého kluka prostě nevěřím, vzhled má jak vosková figurína, hlavně navěky zamrazit každou molekuli v ksichtě jak ve třiceti. Začíná vznikat propastný rozdíl mezi herečkama, které stárnou přirozeněji (Marin Hinkle, Hannah Waddingham, Andie MacDowell, Ayelet Zurer, Bebe Neuwirth) a nakonec působí sexy, a těmahle zoufalýma kreaturama, co nedokážou přijmout roli úměrnou věku. Grant si v poslední době užívá rozporuplné nebo vysloveně záporné role, asi po všech těch sladkých kukučích zamlada. Herecky nad všemi ční Donald Sutherland. Seriál má dobrou atmosféru, ale hlavně k závěru se ukáže, že si tvůrce moc neví rady, mermomocí se snaží o šokující odhalení a napomáhá si k tomu naprosto nereálnýma zvratama v soudní síni. V rámci žánru průměr na vyplnění nedělních odpolední, tady jen netypicky s áčkovým obsazením. ()

Ant_Antony

Udička byla nahozena až příliš dobře, ale čím delší to celé bylo, tím více to drhlo až po konec, který to celé zazdil (podobně jako Outsider - ač jsou to oba naprosto odlišné seriály)... Co je třeba vyzdvihnout jsou herecké výkony Granta a Sutherlanda. Ovšem tam, kde třeba Amy Adams v Sharp Objects exceluje, tam Kidmanová v Undoing selhává. ()

janeke

Takto sme sa prechádzali na jar v roku 2019 po Central Parku, mala som narodky a Tomáš si všimol podozrivo vyzerajúce pojazdné unimobunky parknuté pri parku. Hmmm, tu sa dačo točí... A aha: Nicole v dlhom zelenom kabáte. Okolo tejto ženy sa dá charizma krájať... Tak sme len ostali stáť, mrznúť a čumieť na trpezlivú Nicole, ako scénu v parku opakuje po x-tý krát. Undoing sme teda pozerali so zatajeným dychom, aj kvôli tomu, že to je ten Manhattan, po ktorom sme sa vtedy motali (a každou hodinou prichádzali o všetky prachy). Ono ale kukli by sme to so zatajeným dychom aj tak - parádna kriminálka s podozrivo bezchybne vyzerajúcou Nicole, estetikou Prerafaelitov v kombinácii s NYC "grey urban poetics" a ešte niečo: Kidman - Sutherland - Grant boli úžasní, ale ako to zahrala advokátka Noma Dumezweni, to teda! Klobúk dole. The Undoing - well done. ()

(Z)denny

No.. žádná bomba, jak všude inzerují, to není. Jako film, nebo třídílná minisérie, by tomu přidala na dynamičnosti a koukatelnosti. Ale tohle? Nebo to má být nějaké komorní dílko? Navíc totálně kožený obličej Nicole Kidman, která je schopná vyjádřit emoce maximálně vykulením očí nebo jejich zrudnutím, tomu taky nepřidává na kvalitě. Americký filmový trend plastik a botoxu, vyrábí z herců (ano myslím tím muže i ženy) kožené bezvýrazné ksichty, které jsou koukatelné akorát na filmovém plakátě, nebo jejich profilech sociálních sítí. Už i dřevěný Spejbl a Hurvínek dokážou lépe a přesvědčivěji vyjádřit své postavy ()

Klara

Do téhle doby ideální, měla jsem se na co každé pondělí těšit. Každý díl lepší a lepší, napínavější a konec v tom všem nakonec fakt dost překvapil. Úžasné herecké výkony, Noah Jupe je jeden z nejtalentovanějších herců mladé generace, tohle se povedlo! ()

petikacka

Tolik humbuku kolem seriálu bylo naposledy snad jen u Her o trůny. Tak jsem se dočkala a viděla. Tak obrovské zklamání mě poněkud zmuchlalo. Mě to připomínalo nejvíc takový slabý odvar "Sedmilhářek", ale opravdu slabý. Nehrát tam Hugo, tak to zabalím. Kecám, dodívala bych se do konce, ale bylo by to asi ještě mnohem horší. A naprosto jsem nepochopila to opakování 4.dílu jako 6.díl !!!??? Jasně byly tam drobné nuance, ale i tak!? No, moje zatím nejhorší zklamání. Za mě 60% ()

rotel

Tak toto išlo úplne mimo mňa. Nezvyknem hodnotiť výkony hercov, ale tu urobím výnimku: niečo strašné. Ale podľa ostatných má séria dosť vysoké hodnotenie, takže to beriem na seba - asi je chyba vo mne. ()