Po návratu z podnětné cesty do New Yorku Holly hledá stopy na několika místech spojených s daytonským případem. Jeannie je otřesena znepokojivou událostí v práci a dává Ralphovi zlověstné varování. Jack je na Tamičině oslavě narození dítěte zatlačen do defenzivy. (HBO Europe)

Crocuta

Ze zdejších komentářů je krásně patrné jak rozdílná očekávání mají diváci tohoto seriálu - do znalců předlohy, zklamaných málo věrným zpracováním, až po milovníky ryzích detektivek, které iritují nadpřirozené hororové prvky (ti ovšem nedávali pozor, když si stěžují až teď, "Outsider" vybočuje z běžné reality od první epizody). Já jsem ovšem čím dál spokojenější - napětí narůstá, plíživé zlo uplatňuje svoji moc čím dál zřetelněji, děj se posouvá dopředu jak se patří a tísnivá atmosféra nemá chybu. Za mne skvělý začátek letošní seriálové sezóny. ()

Trevor

Holly Gibneyová získa podozrenie, že Outsider istý čas prebýva v okolí cintorínov, kde sú pochovaný vrahovia detí aby tam "nasal" energiu a za Jeannie Andersenovou sa v noci zastaví neznámy muž a nechá jej odkaz, aby Ralph s vyšetrovaním prestal. Ten to považuje iba za sen...Takže Holly nemá problém prihovárať sa cudzím ľuďom a jej postava je v porovnaní s knižnou Holly zmenená na nepoznanie, nehovoriac o fakte že Justine Lupe ju v seriály Pán Mercedes zahrala o poznanie lepšie ako je tomu v podaní Cynthie Erivo. Ralp s Jeannie o syna neprišli, ale Derek bol počas vyšetrovania vraždy Frankieho v letnom tábore a o to viac bol Ralp rozhodnutý páchateľa dostať, aby sa niečo podobné nemohlo stať ich synovi. Ralph pri písaní posudku na zvýšenia platu detektíva Jacka Hoskinsa napísal do hlásenia "nemám názor", čím sa medzi mužmi vytvorila bariéra a z Jackovej strany doslova nenávisť. V seriály si obidvaja družne debatujú akoby boli dobrými priateľmi. Obrovskou chybou bolo, že tvorcovia v úvodných epizódach príliš hnali dej románu dopredu a teraz sa dostali do hluchého miesta. Je pravdou že spracovať úvahy Ralpha o žltom melóne s červami či stopách, ktoré sa stratili uprostred púšte by bolo náročné, ale takto sme boli svedkami 45 minút, počas ktorých sa nič nestalo. Škoda že moje 4.500 hodnotenie vyšlo na túto epizódu, ale ozaj som na seriál zvedavý, ale nakoľko mi v knihe ostáva už iba nejakých 70 strán už teraz môžem s istotou tvrdiť, že opäť nepôjde o nijak výnimočne vydarené spracovanie poviedky Stephena Kinga. ()

Ronkar

Stále vyborne. Jen se toho moc nestane, respektive postavy pomalu odhaluji, co už divák dávno ví - tedy že bubák není jen měnič ale dokáže i některé lidi ovládat skrze bolest. A že se vyhýbá konfrontaci a zastrašuje. Očekávám v dalším díle prostřední twist a doufám, že bude stát za to. Teď to chce zase nakopnout, rozhodně ne zpomalovat. Nicméně to souhlasí se stylem Kinga, který si také dává načas. Buduje atmosféru, pomalu odhajule nitra hrdinů a konstantně utahuje šrouby napětí, aby pak praštil čtenáře mezi oči brutální katarzí. Tak uvidíme. ()

Anderton

Oproti dejom nabitej štvorke zrejme úmyselné zvoľnenie tempa. Dôraz sa kladie najmä na zjavenia sa pána tajomného, pričom konečne komunikuje aj s niekým iným, než s dcérkou podozrivého. Jeho druhé zjavenie sa síce nakoniec ukazuje ako sen, ale bohvie. Inak sa v epizóde polemizuje nad tým, čím v skutočnosti sny sú, snáď nám z toho niečo v zostávajúcom čase vzíde. ()

darkrobyk

Je to snad poprvé, kdy odhlížím od skvělé knižní předlohy a snažím se vnímat seriál jako svébytný příběh. A funguje. Vždy, jakmile se zdá, že tajemno a napětí polevují, přijde moment, kdy vše opětovně ztemní. Nakonec by mi nevadilo, kdyby příběh skončil zcela jinak, než je tomu v knize. Každopádně jsem zvědav na další pokračování. ()