Když je v lesích Georgie nalezeno tělo jedenáctiletého chlapce, detektiv Ralph Anderson se pouští do vyšetřování děsivé vraždy. Jelikož důkazy i svědectví naznačují, že vrahem je místní učitel a baseballový trenér Terry Maitland, Ralph se postará o jeho zatčení na veřejnosti. Je však zmatený z Terryho zjevné lhostejnosti k tomu svůj zločin skrýt. Poté, co Terryho žena Glory zavolá na pomoc jejich právníka Howieho Salomona, zmatený Terry během výslechu předloží neprůstřelné alibi. Howie mezitím pověří svého osobního asistenta Aleca Pelleyho, aby prověřil Terryho verzi příběhu. (HBO Europe)

DonBraso

Za tu parádní atmosféru na to budu muset hodit očko i na další díly.Jason Bateman pěkná režie,ale i jako herec umí.Pravda je,že v Ozark mě přestal bavit samotný seriál vcelku brzo.Knížku nečetl a celkově Stephen King není úplně můj šálek kávy,ale na tohle jsem sakra zvědavej.Pilot parádně vykresluje postavu a dokáže ji i prodat.V detektivním měřítku sledujete vlastně pomalu skvost,který doufám dalšíma díly bude jen překvapovat.90% ()

Trešlson

Herecky i řemeslně precizně zvládnuté. Mám pouze pár výtek (a to hodně malých) a ty se týkají pouze srovnání s knižním formátem, který zkrátka v některých ohledech fungoval lépe. I přes některé změny se však zatím jedná o jednu z nejvěrnějších knižních adaptací, kterou jsem viděl tak doufejme, že nastavená laťka kvality vydrží i pro zbylých devět epizod. ()

STORM70

Před půl rokem jsem četl knihu z které jsem měl pořádnou husinu a tak jsem byl zvědavý jaké bude filmové zpracování... Většinou mám po knize z filmu smíšené pocity viz Sněhulák, ale první díl mě vůbec nezklamal spíš jsem byl velmi mile překvapený. Výborná atmosféra, skvělá hudba a herecké výkony. Jen tak dál... 9/10 ()

Ronkar

Lepší začátek jsem si snad ani nedokázal představit. Adpatace Kinga to mají hodně těžké a až příliš často je pokazí buď scénář nebo nefunkční atmosféra. Tady? Tady je to naprostá pecka! Tohle jede na sto 100% od prvních vteřin. Řemeslná špica, temná mrazivá atmosféra, skvělý herci a hodně fajn rozehraná zaplétka. Zvolená hudba skvělá. Kontrast mezi vyšetřujícími poldy, rodinou "vraha" i tou, která přišla o někoho blízkého jede přesně v duchu Kinga, který si rád pohrává s různými úhly pohledu více charakterů. Mysterózní prvky také už vystrkují růžky, aniž by kazily dojem. Našlápnutí na jeden z nejlepších seriálů roku a to je leden! Hlavně ať tahle kvalita vydrží co nejdýl! ()

warrenur

Takato temna az depresivna atmosfera uz dlho z obrazovky nesalala. Dokazy a svedectva suvisiace s bestialnou vrazdou maleho chlapca sa zdaju absolutne nevyvratitelne. Po par drsnych psychologickych vystupoch podfarbovanych uzasnou minimalistickou hudbou sa vsak vynara dalsi zaznam a zvlastnosti v spravani sa obvineneho couch-a. Zaujala ma i "postava v kapuci" pred domom. Vsak to nenaraficil na seba za niekoho ineho ?!....isto nie.... taky suveren by na tom bejzbolovom turnaji nedokazal byt. A cas smrti sa urcite dal urcit s presnostou na 1-2 hodiny. Vynikajuci zaciatok serialu. Odporucam. ()

• V seriálu je řečeno, že syn detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn) umřel na rakovinu, nicméně v novele je nepřítomnost jeho syna vysvětlena tím, že je na letním táboře v Michiganu. (NiWi)