Vtelenie zla

• Česko Zhoubné zlo (viac)

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan vracia ku svojim tvorcovským koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralzyovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou. (Continental film)

KUFI

Asi sem videl jinej film nez zdejsi nadseny hejkalove, nebo uz sem mozna jenom hororama presycenej. Kazdopadne za me podprumernej horor, kterej se ke konci zmeni v ukrutnou picovinu. Nulovej faktor strachu i napeti. Nejlepsi z celyho filmu bylo kdyz v jedny scene chodila po dome, jak ji kamera sledovala ze shora ()

Davidkkk

Že od samozvaného mistra hororu nedostanu funkční lekačky, a místo toho Wan naservíruje nejlepší akční scénu roku, jsem fakt nečekal. Malignant díkybohu není řadovou duchařinou, jak by se zprvu mohlo zdát. Změna žánru v závěru výrazně pomohla a příjemně potěšila. Potíží je dle mě béčková, někdy až vyloženě odpudivá první půlka, která drží diváka u obrazovky jen kvůli chtíči po konečném rozuzlení. Načnou se tu nadbytečné vedlejší linky, ty jsou však nepochopitelně nezakončeny. A sem tam jednou za čas to vypálí špatný vtip. ()

geek.ondra

Žánrový experiment plný zvláštních dějových kotrmelců, bizarních momentů a nevkusných hovadin. James Wan opět potvrzuje titul nejtalentovanějšího tvůrce hororů současnosti a i když to tentokrát udělal o dost odlišněji a v mnoha momentech i nepochopitelně divně tak ty pravé fajnšmekry opět potěšil. Lahůdka pro zasvěcené. 7,5/10 ()

Rockerman

James Wan opět překvapil. Tentokrát zavzpomínal na doby, kdy pro vizuální efekty ještě nebyly počítače k dispozici a triky se musely dělat poctivě. Vykašlal se na duchařinu a vsadil na masakr, který byl v závěru opravdu působivý. Na Conjuring to zdaleka nemá, ale mě to bavilo, možná i jako nechtěná parodie a tak volím vyšší hodnocení. Jamesi, ale teď už by to zas chtělo něco pořádného! ()

Johny M.

Tutovej horor roku a opět famózní Wan. Napětí, mysteriózno, akce a gore jak sviň, parádní twist... Moderní giallo který skvěle šlape... Roky mě takhle žádnej horor nedostal (husina důkazem). Budoucí kult. ()

gazogazo

Ano. Bez sebemenšího očekávání, že uvidím něco jiného než lekačky, matku s rakovinou a dceru mrtvou, jsem nakonec spokojen. Není to klasický horor, kterých jsme všichni viděli již stovky a nikdo by nemusel natočit už ani jeden. ()

Vabr

Jamese Wana tolik nemusím, protože mi jeho filmy přijdou jako strašný průměr a mainstream, ale stejně jsem to zkusil. Upřímně trailer láká na něco trochu jiného než samotný film nakonec je. Na jednu stranu jsem lehounce zklamanej, ale na tu druhou mi to tolik nevadí. Problémem Zhoubného zla jsou ale především první 2/3, které jsou dost hodně nudné. .Jednoduše nebaví. Pak dostanete pár prvních důkazů o vrahovi a vy už pomalu dost jistě víte, kdo to bude. Díkybohu je vrahem někdo nečekanější, tak aspoň mě v tomhle James Wan nezklamal. V čem mě ale nezklamal vůbec, byla poslední půl hodina!!! Ta byla tak ku*va krutopřísná, že jsem měl chuť na tý mý židli skákat. (Nebyl jsem od toho ale daleko). Jsem musel doslova zadržovat dech a mít vykulený oči z toho, jaký šílenosti se tam děly! Reálně, do té doby jsem to považoval za další nudný a podprůměrný film od Jamese Wana, ale by byl to hřích, nedat to na 3⭐. Takže asi tak. Jediné, co mi teda ještě moc nevyhovovalo byl druh střihu - stříhání jen na scény, kde se něco děje. Chyběly nějaké jakoby volnější scény, takže pak film působil trochu uspěchaným, možná i trochu víc béčkovým a kvalitně horším dojmem. Rozuzlení vraha mohlo nastat dříve, protože když byly 2/3 filmu dost velkou nudou a navíc tam přibývalo úvah, obětí a důkazů, a vy jste pořád nic nevěděli, tak to trochu otravovalo. Vyhodnocení: Scéna v cele patří mezi TOP 2 nejbrutálnější scény, které jsem kdy v životě viděl! ()

elessar04

Mlha a neustálé zhasínání světel… Klišovité. Tak blbé, až vtipné. Herecké výkony příšené. Celý film vypadá jako jedna nepovedená blbá groteska. Ten nádor musíme vyříznou. Doufám, že tento filmový nádor nebude zhoubný. Už dlouho jsem se tak nezasmál. ()

Dienzenhofer

Musím uznat že mi Wan vytřel zrak. Dlouho jsem neviděl něco tak nepopsatelného. Smál jsem a plakal, který režisér dokáže vyvolat tolik emocí?? U kterého jiného filmu jsem to prožil?? ()

AngelG

Už dlouho jsem se tak nenasmála u hororu jako zde, protože tak absurdní zápletku jsem už hodně dlouho neviděla. Pokud mělo být myšleno, jako částečná komedie, tak James Wan uspěl. Bohužel budu předpokládat, že to má být horor a myslel to vážně. No, já zase myslím, že po tomhle výblitku dostane od studia docela přes prstíky a jméno James Wan, které bylo do této doby lákadlem pro diváky, ztratí na svém kouzlu. ()

helraiser

V podstatě velká pocta starým italským filmům. V podstatě giallo jak vyšitý akorát obalený do nového kabátu. Celou dobu to v podstatě jede na hodně slušnou atmosféru a hlavně v napínání diváka až na samí kraj, aby to závěrečná desetiminovka v podání vybíjené dělané na efekt a šťastným ušmudlaným koncem trošku zabila. No, ale dělejme, že film skončil o deset minut dříve a tak je spokojenost téměř absolutní. V každém případě spokojenost je na místě. ()

S.U.E.S.

Není to ani zdaleka tak strašidelné jako předchozí tvorba, ale že je Zhoubné zlo neboli Malignant od Wana, se dá poznat hned po pár minutách. Ten specifický styl a atmosféra (byť ne tolik děsivá jako třeba u Insidious nebo Conjuring) je přesně taková, jakou umí v mainstream hororech jen Wan. A upřímně, vůbec mi to nevadí. Rozjezd je sice svým způsobem trošku pomalejší, ale o to víc se to pak v druhé půli celkem nečekaně a rázně utrhne ze řetězu. Je na tom hned poznat, že tohle si Wan s manželkou a Akelou Cooper napsal, a následně sám zrežíroval s chutí. Na většině záběrů a i celkové, nečekané pointě to jde vidět a cítit. Přesto si myslím, že existuje dost dobrá šance, že se to mnoha lidem netrefí do vkusu, či stylu v jakém se celý film nese. Je to totiž něco trochu... jiného. Já si ale tuhle thrillerovou, nečekaně čvachtavou, hororovou jednohubku užil a pokud by se Wan obtěžoval něco podobného v mezičase zase natočit, nemám s tím nejmenší problém. Navzdory všemu tomu totiž stále je schopen propůjčit svůj osobitý styl. A to je za mě dobře. ()

thestrycekfido

Docela ambivalentní film. Já jsem na jednu stranu hrozně rád, že něco takovýho vyšlo. Je to fakt neskutečnej bizár, a hororů, který se utrhnou ze řetězu a prakticky celá jejich stopáž je následně nepřetržitá šílenost, je jako šafránu. Gore je tu slušnej, což by se u gialla mělo brát za samozřejmost, i tak mně to nedá, ho nepochválit. Navíc je tu fakt dobře zmáknutý řemeslo, a některý scény mně přišly vyloženě inovativní. I přesto je to v jádru hrozná píčovina, a svým způsobem i brak - ale na druhou stranu, koho to sere? Osobně jsem fakt rád, že něco takovýho vyšlo a přesně tyhle horory bych si dal tisíckrát raději, než paranormální kokotiny, které svými "ambicemi" vyděsit diváka, zapomínají na to, být zábavné. Občas prostě všechno co chci od hororu je vypnout mozek, a bavit se dobrým gorem a v rámci možností zajímavou zápletkou. O to víc pak bolí pohled na tržby... Je škoda, že mainstreamoví diváci už o tento hororový subžánr prostě zájem nemají. Nicméně, plot-twist je taky fajn, sic lehce předvídatelný, což implikovalo, že klimax pro mě nebyl tak zajímavý. Finální půl hodinka mě převážně nudila, což vnímám i jako největší slabinu filmu. Wan mě tímhle kouskem relativně překvapil a ačkoliv jsem zaslechl, že se v tomhle filmu trochu více rozvášnil, nečekal jsem, že až tak moc . ()

Plechpetr

Po začátku jsem měl celkem slušně nahnáno - vydrželo to až do odhalení obličeje. Pak bych řekl, že to šlo už spíš v thrillerových stopách. Nicméně po delší době fakt povedený horor. ()

Torgal

Horrorová všehochuť od majstra žánru, ktorého už klasické duchárčiny asi začali nudiť a tak prišiel s novým, osviežujúcim mixom. Začiatok to ale ešte maskuje - po efektnom úvode rýchlo prichádza na scénu štandardný strašiak a človek tak nejak očakáva, že karty sú rozdané a budeme si len odškrkávať žánrové klišé. S pribúdajúcimi minútami počas detektívneho vyšetrovania ale zápletka uhne od nadprirodzena k omnoho hmateľnejšiemu zlu, aby vyvrcholila poriadnym gorefestom. Dejové čriepky sú dávkované postupne a na konci sa ukáže, že zápletka bola bizarnejšia, než som si predstavoval. Odhalenie je to riadne béčkové, ale zároveň aj fascinujúce a originálne. Ja som s ním ale bol veru spokojný. Ku kritike - zvolená hudba bola podľa mňa veľmi nevhodná, takéto skoro disko melódie k horroru nepatria. Tiež mám výhrady voči nadužívaniu panoramatických obletov (podľa mňa ničia paranoidnú atmosféru, kedy bubák môže byť za každým rohom) a voči miestami až smiešnemu prehrávaniu hlavnej hrdinky (ale toto, spolu s béčkovým strihom bol zjavný zámer režiséra a úklona k talianskym predobrazom). Celkovo mi to ale kupodivu dosť sadlo a časom vo mne dozrelo viac ako štandardné žánrovky klasického strihu. 7/10 ()

Daiker

Originální, krvavé..... Bavil jsem se od začátku až do konce. Wan měl zůstat u malých hororů a dělat, točit co chce.... ()

phoenixer

Absolutní fantazmagorie s kriminální zápletkou. Má to prvky hororu, ale dost se to hodí i do kategorie akčních filmů. Půlku stopáže jsem čekal, kdy se dozvím, že vraždí duch a ono ne. Vlastně je to od začátku tak prosté. Konec je trochu růžovější než bych si přál, ale otevřené dveře pro pokračovaní tady jsou. Dokonce bych se nebál tvrdit, že jsou to doslova vrata. ()

Hellierer

Wan si zřejmě pro radost natočil naprostou kravinu, která se inspiruje u starých braků a dělá si z toho tak trochu legraci (stejně jako z diváka). A v tom bych rozhodně problém neviděl, avšak jeho typicky uhlazený a řemeslně povedený vizuál není s touto látkou vůbec kompatibilní, a tak se člověk stále není schopen naladit na tu správnou notu. Každopádně na dnešní dobu přehnané násilí potěší a matrixovský masakr ke konci taky. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)