Povídkový snímek ČTYŘI POKOJE je dílem čtyř režisérů, kteří se v poslední době stali nejslavnějšími představiteli americké nezávislé kinematografie. Tvůrci natočili čtyři epizodické příběhy, odehrávající se o silvestrovské noci v pokojích jednoho losangeleského hotelu. Do každého příběhu (i pokoje) je zatažen novopečený hotelový sluha Ted (Tim Roth). S osudovou nekompromisností se mladík stane důležitým aktérem různých podivných až bizarních událostí. Každý z režisérů napsal scénář své epizody a samozřejmě při realizaci uplatnil svou poetiku. Výsledkem je značně eklektická podívaná, v níž se různé styly a žánry střídají bez většího doplňujícího účinku. Filmařským nadhledem a nápaditostí se vyznačuje především anekdota Roberta Rodrigueze. Snímek kvůli od začátku neujasněné a nevyhraněné koncepci umělecky nezachrání ani řada známých a slavných hereckých představitelů. (oficiálny text distribútora)

PauloZ

První dva příběhy nuda nudoucí, ani jsem nepochopil jejich význam. Zato poslední dva na úrovni, s poentou a myšlenkou. Jelikož je to přesně fifty fifty, tak za 3* :) ()

spaceboyCZ

Prvni povidka - nic moc. Druha povidka - nic moc. Treti povidka - skvele...jen mi uz zacinaly lezt na nervy Bellboyovy tiky v ksichtu. Ctvrta povidka neco mezi... Rodriguez zabodoval a tak trochu zastinil Tarantina...to ale nemeni fakt, ze ten film byl dobre koukatelny a clovek se pobavil. Jen mi vysvetlete, proc NIKDE v titulcich neni uveden Bruce Willis...to ho zazdili? :D ()

Andersis

Ok. Takže Tim Roth zvládl svou roli dokonale, ty jeho pohyby a ksichty už asi nikdo nenapodobí. První povídka je né moc záživná ani zábavná, proto dávám 2/5. Druhá je lepší než první. Scénu kdy Tim spanikařil, vlezl na záchod a oknem voal o pomoc....... nebyla špatná, takže to máme 2/5. Pak pro mě vrcholná scénka č3, k tomuto nemám připomínky 5/5. A nakonec Tarantino, klasická Tarantinova povídka plná keců a fucků a všeho možného, i tak to mělo svoje kouzlo 4/5. ()

Philippa

Ano, čarodějnický sabath byl trochu sušší, snad jen autor tuší co chtěl říci, já na to nepřišla. Ale zbytek mi přišel celkem fajn. Po úvodním slabším rozjezdu začal snímek gradovat. Každou další povídku jsem řadila o stupínek víš, takže jsem v konečném výsledku byla docela spokojená a dnešní tři hvězdy jsou věru pozitivní :-). ()

mis-ko

Zvyčajne skvelý Tim Roth rolu pikolíka tragicky prehráva a zráža dole už tak priemerné hodnotenie navzájom kvalitatívne nerovnocenných poviedok. Rodriguezovi však naozaj niet čo vytknúť, nespochybniteľný vrchol filmu. ()

Seejey8

První dvě povídky na dvě hvězdy. Druhá půlka čtyř pokojů, to jest třetí a čtvrtá povídka, po čtyřech hvězdách, obě měly nápad. Škoda, bez prvních dvou by to bylo celkově na 4, ale jinak 3 hvězdy. Pojetí role Tima Rotha mi vůbec nesedlo, choval se jak postiž, prostě divnej, nesympatickej výkon. ()

Korbitch

Povídka s madonnou 2 hvězdy. Povídka o muži a ženě 2 hvězdy. Prostě 2 povídky stojí za prd. Povídka o nezverných dítkách s Banderasem je prostě skvostná......fuj tobě smrdej nohy.......a prdlajz ona to je mrtvá štětka v posteli :-) No a poslední povídka s Willisem a Tarantinem ta je úžasná. Tim Roth jako pikolík Ted je xežrání. ()

Z0oMb3E

Film, ktorý sa veľmi ťažko hodnotí ako celok. Hodnotiť jednotlivé časti osobitne by za bralo priestor na štyri komenty, ale posnažím sa byť stručný. 1.poviedka "čarodejnice" je suchá nevtipná časť, ktorá zaujme maximálne sexi herečkami a kde tu odhalenými prsiami. Nič iné si z nej jednoducho nezapamätáte. 2.poviedka "rukojemníčka" ja vo veľa veciach od prvej nelíši. Kecy, kecy, humor žiadny a to je asi všetko čo si pamätám. Čiže mám dojem, že dvojka bola ešte horšia. 3.poviedka "pestúnka" alias Spy Kids v niekoľkých pár minútach. Tu samozrejme vydarených fórkov pribúda, a konečne sa dostáva do popredia aj postava samotného nevýrazného poslíčka. 4.poviedka "penthouse" je nádherný príklad toho, že najlepšie na záver. Fórky, hlášky akcia a hviezdne obsadenie. Čistá tarantínovská taktovka. Celkovo zaujímavý projekt, v ktorom kvalita lieta hore dole. Režiséri si porovnali, kto má väčší...talent a je to vidieť aj na výsledku. Myslím, že 3* sú kompromis, ktorý nikoho neurazí a nikto nenadobudne pocit o atraktivite diela. ()

E..

Zajímavej a originální film, kterýho je dobrý vidět, ale nic moc závratnýho to není. Možná trochu vyčuhuje Rodriguez se svýma "dětma", ale Tarantino mě moc teda neoslovil..bez toho konce jen spousta řečí. Ale úplně nejvíc parádní byl poslíček Tim Roth! Dokonale roli přehrával a vždycky jsem ho se zaujetím pozorovala, co zase neudělá:D Btw. nejzbytečnější obsazení: Madonna v kýčovitym příběhu č.1. ()

Asgy

Těžko hodnotit jako celek, ale první dvě povídky stojí za h***o. Vůbec nechápu, co tím chtěli autoři říct, a navíc Tim Roth mě ve své roli doslova vytáčel. Třetí povídka je naopak výborná a jako jediná mě pořádně pobavila. No a Tarantinův závěr je veskrze průměrný, rozhodně lepší než první dva "paskvily", ale na Rodrigueze nemá. ()

JJ.Gibson

Filmy Quentina Tarantina mám veskrze rád a některé jsou vážně geniální. Ale u Čtyřech pokojů si nejsem úplně jist, jestli mi padly do oka. Abych se přiznal, spíše ne. Líbil se mi nápad, to bezesporu, ale příběhy, které sluha Ted zažíval mi nepřišli až tak dobré. Zkrátka si myslím, že mohly být né sice jiné, ale lepší... ()

Jillen

Tim Roth je zde ultimátním kktem :D...a celý je to dost pošahaný, ale co čekat od lidí jako je Rodriguez, Tarantino a spol. :o) ()

Laxik

The Missing Ingredient - 10%; The Wrong Man - 20%; The Misbehavers - 90%; The Man from Hollywood - 70%... celkově tři hvězdy. Nevyrovnané, z půlky pitomé. Tim Roth ve svých idiotských pohybech úžasný a nehorázně otravný zároveň. ()

Vojcl

Zajímavá, ulítlá komedie, které né každý porozumí.. Já jsem se ovšem bavil dokonale. Jediným problémem je, že první dvě povídky jsou výrazně slabší než ty další dvě. Podle mne měli Quentin Tarantino a Robert Rodriguez natočit film sami. 4 režiséři na jeden snímek je přeci jen trochu moc.. Jinak nemám co vytknout! ()

Her0.89

První dvě poměrně nudné, druhé dvě docela dobré. Přehrávání Tima Rotha mě jaksi moc netěšilo, ale role Antonia Banderase mě posadila na zadek. Strašně moc se mi v ní líbil a byla taky důvod toho, proč přihlídnu spíše k posledním dvou povídkám, i když celý film za toto hodnocení určitě nestál. ()

gogos

Tak toto je nejslabsi film s QT, presto na celkem vysoke urovni.... Hlavne posledni predposledni a posledni povidka ... ostatni nejsou zase az tak moc dobre.... Prvni dve bych videl tak na 3* a dalsi dve na 5* takze prumer 4* .... ()