Povídkový snímek ČTYŘI POKOJE je dílem čtyř režisérů, kteří se v poslední době stali nejslavnějšími představiteli americké nezávislé kinematografie. Tvůrci natočili čtyři epizodické příběhy, odehrávající se o silvestrovské noci v pokojích jednoho losangeleského hotelu. Do každého příběhu (i pokoje) je zatažen novopečený hotelový sluha Ted (Tim Roth). S osudovou nekompromisností se mladík stane důležitým aktérem různých podivných až bizarních událostí. Každý z režisérů napsal scénář své epizody a samozřejmě při realizaci uplatnil svou poetiku. Výsledkem je značně eklektická podívaná, v níž se různé styly a žánry střídají bez většího doplňujícího účinku. Filmařským nadhledem a nápaditostí se vyznačuje především anekdota Roberta Rodrigueze. Snímek kvůli od začátku neujasněné a nevyhraněné koncepci umělecky nezachrání ani řada známých a slavných hereckých představitelů. (oficiálny text distribútora)

lakikaki

Prvá poviedka je dosť slabá, druhá je na tom o čosi lepšie, až tretia je nadpriemerná a štvrtá poteší rozhodne najviac - Tarantino je proste zárukou kvality. Prvá poviedka je strašne o ničom, dokonca klesá tak hlboko, že sa snaží zaujať tým najlacnejším spôsobom - nahotou. Úbohé. Druhá poviedka je už trochu lepšia, jej problémom však je, že aj samotná psychosexuálna hra, ktorú hrajú postavy vo filme, je riadne psycho - celé je to fakt divné. Tretia poviedka je už fajn, najviac z nej ale zaujme Antonio Banderas hrajúci nesmierne coolovú postavu, na ktorú nemá ani nejaký El Mariachi... A štvrtá poviedka je masaker - nekonečne dlhé zábery, schopná réžia a čerešničkami na torte sú bravúrni herci Tarantino a Willis. A keď už sme pri hercoch, tak ten hlavný z nich, Tim Roth, je absolútne vynikajúci (máloktorý herec sa dokáže naštvať ako on) - na jeho afektované teatrálne herectvo si však treba nejaký čas zvykať. Film ako celok je priemerný, predovšetkým kvôli slabej prvej a druhej poviedke, konečný pocit mám však silne nadpriemerný, takže to bude za štyri. Quentin je jednoducho jednička. ()

Redík

The Missing Ingredient odpad + The Wrong Man 2 hvězdy + The Misbehavers 3 hvězdy + The Man From Holywood 4 hvězdy + neskutečně trapný a přehrávající Tim Roth = 2 hvězdy 40%. Film dle mého má zde tak vysoké hodnocení kvůli tomu, že ta jediná povedená povídka je až poslední, tudíž vylepší celkový dojem z filmu a hodnocení spousty uživatelů není pak tolik vypovídající o celkové kvalitě filmu. ()

McLushi

Mě se to teda líbilo. Docela dlouho jsem se nemohl odhodlat k tomu abych si to pustil, ale nakonec jsem se přece jen odhodlal a pustil si to...no a byl jsem celkem příjemně překvapen. První povídka je hodně špatná až trapná, druhá je už trochu lepší a třetí se čtvrtou nad prvními dvěmi vítězí na celé čáře...dalo by se dokonce říci, že mají na svědomí ty čtyři hvězdičky, které dávám... ()

Gabbo

Silvestrovská noc, čtyři pokoje, čtyři příběhy, jeden hlavní hrdina - hotelový pikolík Ted v podání skvělého Tima Rotha. ()

Martrix

Čtyři nejslavnější nezávislí režiséři, jo? Já bych řekl, že všichni čtyři naopak závislí jsou. A nejspíš to nic menšího než toluen nebude. První dvě povídky nestojí ani za zmínku. Prostě jsou o ničem. Ta třetí je jediný důvod, proč nedám odpad. Banderas i s rodinkou jsou skvělí a vtipný příběh je jak vystřižený z The Addams family. A poslední povídka? Nepatřím k nekritickým obdivovatelům všeho, co z Tarantina vypadne, ale chápu rozporuplné reakce na jeho tvorbu. Povídka je brilantně natočená, ale obsahově mě míjí, jako třeba fotka králičího bobku. Je skvěle nafocená, nikdo jiný ho nefotí...a co má být? ()

Pajky3

Průměrnej film, u kterého mi kupodivu nejvíce sedla povídka od Rodrigueze a od Tarantina. Což je zvláštní, protože jinak mi moc neseděj. První dvě povídky byly o dost slabší, což je škoda. A v první mi navíc vadila ta animace. Pokud by byly všechny stejně kvalitní, tak bych šel s hodnocením i o něco výš, ale bohužel. A Tim Roth mi přišel, hlavně ze začátku, že děsně přehrává. ()

zette

Pro me temer katastrofalni zazitek, nesympaticky a prehravajici Tim Roth v roli hoteloveho pikolika a kolem nej hromada pomatenych hostu... Trapne, nezabavne a zoufale. ()

WolfR

Hodnotit film Čtyři pokoje je velmi obtížné, poněvadž je to film s velmi rozmanitou kvalitou jelikož se skládá ze čtyř částí, které spolu moc nesouvisí a každou část natočil jiný režisér. První část je průměrná a jde tam hlavně o zhruba dva páry prsou. Druhá je docela nudná ovšem pikolík Tim Roth visící ze záchodového okna je k potrhání smíchy. A ten mimochodem jako hlavní postava tohoto filmu exceluje a náramně si užívá svůj herecký koncert. Jeho um posílá celý film minimálně o level výš. Ale vraťme se k povídkám, tedy první dvě nic moc. Ale pak na scénu nastoupí mistři Rodriguez a Tarantino a hned je to o něčem jiném. Rodriguezova povídka o zlobivých dětech nemá chybu a Tarantinova šílenost vám také způsobí slušné záchvaty smíchu. Jo, tady se pozná kdo opravdu umí. Hodnocení je tak na hraně, ale plus získal ještě skvělý hudební doprovod a tak i přes první dvě povídky dávám 4 hvězdy. ()

ewi

Proc, proc nehral Steve Buscemi, ale Tim Roth? Ten clovek mi naprosto nesedl, jeho prehravany skleb mi vubec nepomohl odhalit jeho momentalni motivace a uz po 5 minutach filmu jsem se podvedomne pokousela ho z obrazu nejak vyignorovat. Hrat tam Steve Buscemi, dokazu si predstavit, ze by to bylo na 4*. ()

TomPrusik1

Takže si to vemem pěkně popořádku. První ,,fantasy" povídka je docela ubohá. Čarodějnice tancují nějaký pářicí tance či co, do toho tam přijde ten pošuk Ted a celý problém vyřeší. Spíš se zasmějete jen dementním čarodějkám a to je vše. To je tak na 2 hvězdičky. Druhá povídka byla ještě horší. Ani sem pořádně nepochopil pointu této povídky. Nějaký ,,drsňák" ve spoďárech, co spoutal svou ženu a dal hubana pikolíkovi. Připomínalo mi to spíš gay porno (no FUJ) než komickou povídku. Takže to byl průser (tj. odpad) a vypadalo to tak, že to pude celé do kelu. Jenže pak se do toho pustil Rodriguez s Tarantinem a začala správná jízda. Konečně se bylo čemu smát. Obě povídky měly úžasný průběh a dobrý závěr, a tak to má být. Když tito dva kluci dělají spolu (bez dvojsmyslů), tak to dopadne skvěle. Obě poslední povídky na 5 hvězd. Pokud se na to chcete podívat, začněte tak v půlce filmu (začátek třetí povídky) a budete nadšeni. Ale my musíme být ,,spravedliví jako ve škole" a za chyby se musí pykat. Takže když jsem spočítal hodnocení, vyšli mi tři hvězdy a to je tak na těch 65%. ()

Icefist

Ačkoli zde máme spoustu veleznámých hereckých jmen, pro mě jsou Čtyři pokoje galapředstavením jediného- Tima Rotha. Nevím, jestli to jen tak dobře hrál, nebo tomu tak bylo i ve skutečnosti, ale z jeho projevu je cítit, jak si roli užívá. Ať tak či onak, ode mě jen: respekt. Co se filmu jako takového týče, tak první dvě scénky byly jakš takš, průměr. Povedla se ale povídka třetí a hlavně potom závěrečné vyvrcholení v prominentním apartmá s neuvěřitelnou gradací. Quentin prostě umí. 70 % Oblíbená část- pohled do pokoje po návratu Banderase a jeho ženy z flámu ()

campix

Film skládající se ze čtyř kratších povídek, které spojuje místo konání a také postava Tima Rotha jako nového hotelového sluhy, kterého čeká opravdu perný den. Nutno podotknout, že kvalita mezi jednotlivými povídkami výrazně kolísá a nebojím se říci, že minimálně první dvě jsou vyloženě špatné. Všechno pozvednou až povídky od mistrů Roberta Rodrigueze a Quentina Tarantina. Tedy hlavní důvody proč většina z nás Čtyři pokoje vůbec zapnula. Nutno podotknout, že výborná je pouze poslední Tarantinova povídka, ve které ukazuje, že je mistrem dialogu a lehce napravuje výsledný dojem z celého filmu. ()

otík

Celý film je sice zákeřně vtipný, bohužel úroveň povídek je kolísavá a nebýt závěrečné naprosto geniální Tarantinovky, asi by to celé nestálo ani za řeč. ()

bk81

Povídkový film, který má ale bohužel skvělou jen druhou polovinu. Rodriguez má tu nejlepší, Tarantino je mu hned v patách, ale ty první dvě od Andersové a Rockwella jsou o mnoho slabší.Ale kvůli těm dvěma posledním to stojí za to vidět. ()

okkac

The Missing Ingredient První a zároveň nejhorší povídka., která se svojí nadpřirozeností do celkové konceptu ani nehodí a Madonna je jako vždy příšerná. 20% The Wrong Man Zlepšení, ale i tak přesto průměr. Ale scéna, kdy Ted visí z okna je boží. 60% The Misbehavers Rodriguez přináší konečně povídku tak, jak má být. Vtipné a vypointované. 80% The Man from Hollywood Tarantino přináší na závěr pro mne nejlepší povídku. Klasické kecy o ničem, ale vtipné. Bruce Willis hrající zadarmo chodí většinu času v pozadí a telefonuje. A konec, kdy na první špatné škrtnutí následuje hvizd sekáčku mne přinutila se zasmát dost hodně. 100%. Sečteno a podtrženo: Čtyři pokoje jsou dobrý film, ale mohl být ještě lepší, nebýt prvních dvou povídek. Naštěstí povídky mají stoupající tendenci, takže převládne pocit špatného začátku a povedeného konce. Kdyby to bylo naopak, tak pocit, že tak dobrý film skončil tak špatně by přinesla horší hodnocení. A na závěr trochu matematiky: (20+60+80+100)/4=260/4=65%, zaokrouhluje se nahoru takže 70% => slabé 4*. ()