Povídkový snímek ČTYŘI POKOJE je dílem čtyř režisérů, kteří se v poslední době stali nejslavnějšími představiteli americké nezávislé kinematografie. Tvůrci natočili čtyři epizodické příběhy, odehrávající se o silvestrovské noci v pokojích jednoho losangeleského hotelu. Do každého příběhu (i pokoje) je zatažen novopečený hotelový sluha Ted (Tim Roth). S osudovou nekompromisností se mladík stane důležitým aktérem různých podivných až bizarních událostí. Každý z režisérů napsal scénář své epizody a samozřejmě při realizaci uplatnil svou poetiku. Výsledkem je značně eklektická podívaná, v níž se různé styly a žánry střídají bez většího doplňujícího účinku. Filmařským nadhledem a nápaditostí se vyznačuje především anekdota Roberta Rodrigueze. Snímek kvůli od začátku neujasněné a nevyhraněné koncepci umělecky nezachrání ani řada známých a slavných hereckých představitelů. (oficiálny text distribútora)

plagjoklas

4 poviedky odohrávajúce sa v 4 izbách počas jednej silvestrovskej noci. Udalosti v prvej izbe označujem za odpad. Všetko ostatné ma u mňa 5*. Ale najlepšie zo všetkých sú posledné dve izby Rodriguez a Tarantino tu ukazujú že sú majstrami svojho remesla. Proste geniálne a aj ten Tim Roth je tu roztomilý ako sa pipišvorí. proste úlet, ale klasika. ()

valheru

pravda pravdoucí. půlka stála za nic, půlka stála za všechno. antonio banderas a jeho "minutka" v konečné fázi epizody stojí za to, stejně tak posledních dvacet sekund (nepočítám titulky) posledního kousku od tarantule. to sem vážně nečekal. ()

pravo

Ťažko hodnotiť štyri diela každé od iného autora a s inou tematikou spájajúce iba miesto odohrania a jedna postava. Najlepší pocit má človek z hereckého koncertu Tima Rotha a Tarantinovej poviedky. Ostatné časti sa veľmi kvalitatívne líšia a výsledný film proste nemôže byť dobre ohodnotený. ()

Dimo

Za první čarodějnický příběh bych zabíjel nejen scénaristu, ale taky Tima Rotha, který mě svou připosranou chůzí a ksichtěním mimořádně sral, ještě že se mi v podstatě hned vykouřil z hlavy. Takových nudných 30% Druhý příběh "špatný člověk na španém místě" mě sral už méně, připosraný poslíček však pořád stejně. Vůbec nechápu v jeho dvou prvních příbězích roli taškařícího idiota. "Mr Bean" sem vůbec nepatří. Třetí příběh "poslíček hlídačem" už mi vykouzlil velký úsměv na tváři a náležitě jsem si jej užíval, natolik, že jsem rychle zapomněl na předchozí dvě hrůzy. Tim Roth se konečně rozjel tak, jak má, aby exceloval ve čtvrté povídce "Hollywoodských hvězd". Skvělé, fakt skvělé, excelentní závěr s excelentními herci. Prý měl poslíčka hrát můj oblíbený Steve Buscemi... Představuji si, že být v jeho roli opravdu ON, muselo by se jednat o skvost, nebo ne? ()

HappyDeath

Opravdu dobrá šílenost, která mě chytla a pevně držela pěkně od začátku až do konce. Ano, tento film je Americký, škaredý, tak trochu Tarantinovský, oplzlý a neméně zvrácený, ale přesto úžasný!!!! ()

Utero

První dvě povídky jsou opravdu špatné, hlavně ta první je řekl bych úplně o ničem. Celý film zachranují dvě zbylé povídky, které jsou prostě zatraceně vtipné a cool! ()

Peat

První dvě povídky jsou hrozné, hlavně ta od Allisona Anderse je ryzí odpadová. Až poslední dvě (Rodriguez, Tarantino) mě probudili z té hrozné nudy. ()

asfalt

Veľmi ťažko hodnotiteľný snímok, keďže dve poviedky výrazne vyčnievali (a ktoré to sú, je jasné každému). Neostáva nič iné len zpriemerovať a výsledkom sú tri hviezdy. ()

BadCough

Njaviac ma potešila tretia "izba". Inak už bolo všetko povedané, Andersovi a Rockwellovi vykĺzla podstata príbehu pomedzi prsty. A Roth je neskutočná postavička. ()

Mr.FreeZer

Hodně zajímavé 4 povídky, ale spíše ty dvě poslední mají opravdu grády. Tim Roth, který hraje v každé z nich, je zde opravdu trochu ,,crazy". ()

Lusů

První 2 povídky mě víc než dostatečně nudily, ale čekání se vyplatilo. Rodriquezův pokoj se slobivými dětmi stál za to! Tarantinův kousek byl z mého pohledu o trošku slabší, ale i tak stále zábavný. ()

VerenaLord

Naprosto skvělý počin (dobrá, další z mnoha skvělých počinů) Tarantina a spol. Nezaměnitelný černý humor, správně praštěný poslíček a neuvěřitelné čtyři příběhy odehrávající se během jedné silvestrovské noci! Myslím, že mě tenhle film nikdy neomrzí, vždy mě neskutečně pobaví! ()

Sgt.Cliffer

Bohužel hodnotím jen 3*. Na svědomí to mají první dva pokoje. U prvního pokoje, opravdu nevím co bylo pointou, asi porušit zásadu číslo jedna. Tečka. Čtvrt hodinka o ničem. Druhej pokoj byl o chlup (opravdu jen o chlup) lepší. Nejsvětlejší chvilka, asi Roth zaseknutej v okně. Třetí pokoj byl super. Telefoní hovor do 404, ženská v posteli a zavěrečná scéna. A čekal jsem co mě potká v prominentním apartmá. Rozjelo se to dobrým hovorem majitelce. Pak jsem, čekal, čekáál... a pak si málem stříknul do textilu! Zakončení v apartmá mě neskutečně rozseklo. Tak dám ještě půl hvězdy za 3. a 4. pokoj navrch. ()

Whitebeard

Vydržel jsem to přesně 30 minut a 20 vteřin, kde měl pikolík žužlat ouško jako králíček Teddy. Na víc jsem neměl sílu, možná špatnej čas na puštění filmu, kdo ví. Dal jsem nějakých jeden a půl povídek. A tolik taky dávám hvězdiček. 1* ()

TheSompeque

Tři režiséři, čtyři příběhy, jeden pikolík. Příběh se odehrává o silvestrovské noci v hollywoodském hotelu. Během své služby se pikolík Ted dostane do čtyř pokojů, kde zažije dost bizarní situace. Není to nic extra, upřímně, kdyby v posledním příběhu nefiguroval Tarantino, tak se na to ani nepodívám. ()