Prázdnota

• Česko Prázdnota (viac)

Po tom, čo z ospalého mestečka na Stredozápade začnú záhadne miznúť tínedžeri, obyvatelia začnú tušiť, že tieto zmiznutia môžu nejako súvisieť s desivou miestnou legendou. Bývalý policajt James Lasombra (James Badge Dale), ktorý sa stále spamätáva zo smrti vlastnej manželky a syna, začne vyšetrovať udalosti, ktoré otriasli komunitou. Jeho pátranie naberie bizarný spád, keď odhalí tajnú skupinu okultistov, ktorí sa snažia privolať na tento svet desivú mýtickú bytosť z inej dimenzie. Už onedlho je jasné, že nielen on, ale aj jeho blízki sa ocitli v obrovskom životnom nebezpečenstve a všetci sa môžu stať obeťami nadprirodzených síl. (TV JOJ)

adamix

Empty Man mohol byť niečím viac a podareným hororovým kúskom, keby nekládol viac otázok, ako dával odpovede. Pseudo-artový nedocenenec, ktorý vyzerá s pôsobí luxusne, avšak neponúkne divákovi to, čo neustále načrtáva a po čom divák (či už skúsený hororista alebo obyčajný konzument) túži a chce vidieť. Je to celkom na škodu, pretože film občas vyrazí dych (úvod v zasnežených horách, sekta v lese) a jeho dostatočne dlhá dĺžka prezrádza, že pôjde o niečo velkolepé. Aspoň že Christopher Young zvládol svoju prácu výborne svojou minimalistickou, ale desivou hudbou. Nezrazím hodnotenie na dve hviezdy, pretože film skrz svoje závady si vo mne získal určité sympatie, ale beriem to s rezervou. ()

xxmurphyxx

Prvá dvadsať minútovka úplne Božia, atmosféra jak remeň, celé to mystičizno okolo fungovalo na výbornu. Dosť tomu pomohlo aj zasadenie niekde v totálnej izolácií Himalájskych hôr, vôbec by som sa nenahneval, keby sa tam odohrával celý film. Lenže príbeh sa odtiaľ presunie do amerického mesta a naberie iný smer ako hororový survival na samote počas snehovej búrky s niečím zlovestným za oknom chatky. Človek ostane tak trochu zaskočený a smutný, ale aspoň to tajomno a chuť po odhalení príbehu ostáva aj po zvyšok filmu. Aj keď je pravda, že nič extra sa až do konca neudeje. Jediné čo to drží po kope a núti diváka, alebo aspoň mňa teda je tá atmosféra a tajomný príbeh, kde som čakal ako to celé dopadne. Nebolo to nič, čo by mi dalo sánku dole, ale ani žiaden mindfuck, ako máva kopa filmov, kde človek cíti, že režisér, alebo teda scenárista vystrieľali všetky svoje nápady v polke filme a nevedia, čo ďalej tak to proste utnú obzvlášť debilným a absurdným záverom hrajúcim sa na nejaký art s vyšším posolstvom. Tu je v vysvetlené asi všetko, takže na konci si človek vie utvoriť celistvý obraz o príbehu. Za mňa plus aj za menej opozerané tváre a hlavne Marin Ireland, ktorá sa dostala celkom pod kožu predošlou snímkou The Dark and the Wicked. ()

kacir

Pozreté za 27 minút a aj tak sa mi zdá, že som tomu venoval až príliš veľa času. Jedna hviezda za začiatok, inak ide o nechutne naťahovanú nudu. Nepozerateľné. ()

J.Mayen

Po hodine a neco sledovani jsem byl presvedcen ze dam opet vyjimecne plny pocet,ale konec byl dost zvrtanej a jak uz tu i nektery z vasi zminili ty fylozoficky nesrozumitelny zvasty, kterym nemohli rozument ani samotni tvurci me vytacely do nepricentsnosti. To bylo dost zbytecny. Kdyby byl dej filmu ponechan celou dobu jako zacatek, hory, opustena chata (chapu ze knizni predlohla mluvi jinak) byl bych na vysost spokojen. To opravdu nemelo chybu. Skoda, skoda, presto budu hodnit 4 mi hvezdami i kdyz mam chut jeste o jednu hvezdu snizit,ale pred chvili jsem videl hodnoceni ceskeho komunistickeho serialu Stribrna pila, ktery ma tez 50% a ja tomu tady opravdu nerozumim. ()

MT_Y

The Empty Man no, takhle, začátek vypadal skvěle, pak najednou tato část konci a člověk si říká "No dobrý co Teda dal, všichni jsou mrtvý" a to jsem si myslel že bude třeba jen sen nebo halus, ale dobrý... Následný dej, byl trochu nudný, spíš jen takové vyšetřování po zmizelé dívce (která mi Teda nebyla vůbec sympatická teď se bavím celkově o herečce nějak mi do filmu nezapadala), ovšem její postava i se závěrečným odhalení bych trochu dotáhl víc, takhle mi ta postava přišla strašně osekaná. Vysvětlení okolo Empty Man jsem čekal asi víc a nevím nějak mi tohle nesedlo a to celkově vysvětlení Empty Man a hlavní postavy uhm nevím, mě osobně to ten film vlastně spíš pokazilo než že by mě to natchlo jako "originální" nebo něco podobného... Já osobně mám rád záhady a něco co si tajemného co se vysvětlí různými epickými konci, ale tohle ani mě to ne potěšilo a říkal jsem si že tohle vědět tak fakt to nezapnu (Ale jen pro budoucí diváky - Většina filmu je dobrá, zajímá to a je to fakt takový "Co se Teda děje, co je zač a tak dále" takže z tyhle stránky jako jo super ale konec jo někoho nadchne mě ne... Co se týče ostatních hereckých výkonu, dle mě až na tu hledanou dívku víceméně dobrý. Potom nevím jak ostatní nebo tak, ale mě už od začátku přišlo že ta matka te hledané byla od začátku podezřelé divná... Kamera jako ano ta se povedla, střihy nebyli špatné, atmosféra umělá být fakt hustá... Jediné co říkám ten závěr ten fakt mě osobně strašně zklamal.... Jen dodám že si myslím že kdyby se to celou dobu vedlo tak jak na začátku filmu uplnej začátek na těch horách tak to bych byl nadšený (ale to jen můj osobní postoj - Nezahrnuji k hodnocení) takže bohužel k závěru musím sebrat nějaké ty body, ale jak říkám zbytek dobrý. 4 hvězdy 87% ()

Hyssi

Hluboký podprůměr. Film vás navnadí ze startu, ale pak už se nic moc neděje.. Hlavní kámen úrazu je minutáž přeci jenom 137 minut je opravdu dost na horor. Je tu hodně nezajímavý děj vlastně se opravdu dlouho nudíte než přijde samotné finále. Spíš jsem usínal. Stylově mi to připomíná The Chestnut Man což byl výborný seriál ovšem tohle není... A zakončení nebylo také bůhvíjaké...... [20 %] ()

SpicyNugget

Partička čtyř lidí si vyjela do Bhútánu. Jenže chlapík z spadne do díry a když pro něj ostatní vlezou, vidí, že se pomátl na rozumu. Blekotá nesmysly, medituje u zkamenělé kostry a jen čumí. Vynesou ho ven a on se jim za to “hezky” odmění. Střih. Posouváme se do roku 2018, o hodně let později. Do této části byl horor velice zajímavý. Zabavil mě a já s napětím sledovala vývoj. Po střihu byla konečná. Chlapík hledá dceru své tajné sex-milenky a zjistí, že má co dočinění s kultem. Zkrátka - nefoukejte na láhev, protože tahle muzika dětství vás propojí s nějakým prázdným hňupem z druhé strany. Hlubokomyslné řečičky o stavu mysli, vnímání reality, toku myšlenek, řízku k obědu a sněhuláku na zápraží mě uspaly. Když už horor trvá dvě hodiny a čtvrt, musí být excelentně vyšperkovaný od hlavy k patě a tady se to bohužel nestalo. Zalomila jsem to. Ok, takže další střih. Po mém probuzení jsem si pustila zbytek, tedy pomyslnou třetí část. To už bylo o poznání lepší. Je to taková ta kultová klasika - ňákej posedlej, banda bláznů a tajný shromáždění. Vyústění bylo zajímavé a mrazivé. Takže nebýt té délky, mohl to být celkem solidní kousek. Na tohle musíte mít fakt bdělou mysl. ()

Kushina

Tohle mě ke konci nijak nenadchlo. Z prvu to vypadalo jako skvělá mysteriózní hororová podívaná, ale z duchovna a démona v podobě Empty mana se stává fraška, protože za vším stojí nějaký šílený klan, který se klaní...Ani nevím čemu. Prostě se to zamotalo a nebavilo mě to. 45% ()

veverysiak

Buď som precitlivelý, alebo som stratil trpezlivosť s mozgodlabovými kúskami, ale mám pocit, že za posledné obdobie sa vyrojilo nadmieru zamotaných príbehov, kde sa stratili nielen diváci ale aj samotní tvorcovia, moje hodnotenie odráža presýtenosť kinopriestoru takýmito sprostosťami, na ktoré si zajtra ani len nespomeniem, takže 20%. ()

brasek

Úvod snímku, teda príbeh z Himalájí ma oslovil a škoda, že sa nepokračovalo v takom smere. Mystická kriminálka vo svojom charaktere už nie je taká pútavá, sektárstvo nie je v dokonalej fazóne a skôr mi vadí. Žiaľ pointa snímku je u mňa jedna veľká fraška. ()

tele.kom

Jeden z nejlépe zrežírovaných a nejlépe vypadajících hororů jaké jsem kdy viděl se bohužel skrývá za jedním z nejvíce generických názvů jaké může hororový film dostat. Bizarně nízké hodnocení připisuji tomu, že diváci pravděpodobně očekávají bezmyšlenkovitou lekačku ve stylu nejrůznějších Slander a Bye Bye Manů a místo toho dostanou 22 minut dlouhý prolog který zdánlivě nemá s následným dějem filmu nic společného, pomalu se rozvíjející příběh, minimum jump scares a nejednoznačný otevřený konec. Empty Man je originální a nápady sršící mysteriózní drama které místy vypadá jako by jej točil David Fincher a ne naprosto neznámý režisér jehož jediný další výtvor je před 18 lety natočený krátkometrážní snímek. Instantní klasika. ()

Ronkar

Příznivci Lovecrafta, zbystřete! (A naopak ignorujte nesmyslně nízká čísla zde stejně jako lidi, co dávají jednu hvězdičku, protože mají v hlavách žemle :D). Máte li rádi mysteriózní horory, kde nehraje prim krev a násilí, ale mrazivá atmosféra, která nepříjemně zalézá pod kůži (ala Kruh) a rostoucí napětí, zde neuděláte přešlap. The Empty man nespěchá a tempo má pomalejší, ale nevadí to. Řemeslně jde o kvalitní konstrukt s fajn protagonistou, silnou atmosférou a perfektním soudntrackem. Někteří brblají, protože film jde po dějově jiných kolejích, než jak se zprvu tváří. A je to paradoxně dobře, protože "TEM" díky svému přístupu působí dospěleji a pojímá zajímavá témata. Ledový úvod je perfektním startem, který probudí zvědavost. Příběh se ale plně rozpracovává až dál, kdy zhruba do půlky navozuje dojem, že půjde o teen vyvražďovačku mixlou s detektivkou. Nicméně ten tragický postarší hrdina do tohoto konstruktu nezapadá, takže divák brzy pochopí, že tu půjde o něco jiného. A to jiné si tak fajnově tyká s lovecraftovým hororem, že jsem opravdu plesal radostí. Okultismus, podivná sekta, psychologie hrdiny, který si přestává být jistý co je realitou a co fikcí. Divné experimenty. Temné motlitby. Banda magorů je postupně na každém kroku. A ano... je tu příjemný náznak dávných bezčasých božstev temnoty. A že je to guláš? Právě díky mytologii vůbec ne. Naopak to do sebe vše hezky zapadá, i když děj pojímá asi tři různé styly hororů. A já se bavil. Hodně. Originalitu tu suma sumárou nenadete, ale upřímně... kolik dnešních hororů je opravdu originálních? Pokud je to řemeslo zvládnuté dobře, jsem ochoten přivřít oči. Příběh má jistě své mezery, stopáž je natažená zbytečně a extra strašidelné to také není. Spíš takové mrazivě nepříjemné, ale tak to u správné lovecraftoviny má být. Doporučuju :) ()