Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

Leník

Asi jsem se příliš natěšila místním vysokým hodnocením... Asi jsem se na to neměla dívat v televizi v příšerném dabingu... Asi se budu muset někdy podívat na Director´s cut.... Asi to někdy přehodnotím... ale zatím pro mě až daleko za Nikitou a 5. elementem. ()

Ivulla

Akční thriller o lásce k dítěti a ke květině aneb jak se pod tvrdou slupkou skrývá měkké jádro. Film je postaven na kontrastu akce (bitky, krev) a citů (květina, plyšák, holčička) je to uděláno šikovně a výborně zahrané, proto je tak působivý a zaujal i mě, přesto že nevyhledávám akční filmy. Silně si to pohrálo s mojí emoční stránkou, ani po 15. letech od 1. zhlédnutí film nevyčichl, pořád to tam všechno je. ()

punco

Besson a Reno podávaní ako ich mám najradšej, mrazivý thriller zo starej školy, milujem zábery cez kukátko Leonovho bytu. Ani po tolkých rokoch sa neviem ubrániť maličkej slzičke na konci filmu. Klobúk dole páni francúzi. ()

DansteR

"Is life always this hard, or is it just when you're a kid?" Dokonalost sama, jedna z životních rolí pro Jean Rena a úžasný start kariéry mladé Natalií Portman. Výkony těch dvou jsou naprosto omračující. A tak kytka taky nemá chybu :-D ()

peaceNwar

Veľmi zvláštny násilný citlivý film, ktorý Vás napriek odstrašujúcej synopsy vážne chytí za srdce. Skvelá réžia s božskými hercami je dochutená tým pravým bessonovským chilli korením, čistou formou ako leonov pohár s mliekom, scenárom krutým ako jeho pištoľ a navyše s veľmi sladkou tortičkou na záver. Komu proste v tarantinovkách chýbala osobná dimenzia, tu si príde na svoje. Musím sa priznať, že zážitok je až tak hustý, že si niesom schopný usporiadať v hlave všetky pozitíva a muchy tohto pôsobivo nevkusného dielka, takže chcem len podotknúť, že Luc úspešne zboril týmto filmom všetky doterajšie thrillerové klišé, takže pripravte sa na veľmi nekompromisný a pre niekoho neetický zážitok. Pre mňa je to malá guľka pre policajta, ale veľká rana pre ľudstvo. Kto si pozrie tento film, pochopí, prečo je tento svet taký násilný a že to najväčšie filmové klišé v skutočnosti je jediné pravdivé posolstvo kinematografie. ()

Trinculo

Příběh mlčenlivého zabijáka a malé holky, která se tak nějak připojí. Tohle story o "misfits" se mi celkem líbí, stojí na trojuhelníku třech postav, z nichž každá včetně té co jí hraje Natalie Portman je skvělá. ()

alex011

Pre mna vynikajuco zahrany snimok zacinajucej Portmanovej a skuseneho Rena a Oldmana. Tomu filmu sa neda nic vytknut. Film, ktory si vzdy rad pozriem aj s odstupom casu a vzdy ma niecim prekvapi. Nuz, robili ho majstri vo svojom obore. ()

bureman

Proč už se takové filmy netočí? Brilantní od režie (Lucu, vzpamatuj se! a vrať se do starých kolejí), hereckých výkonů (Natalie a Jean jsou dlouhodobě skvělí), scénáře a akci. Možnjá, že už vím, proč se dnes takové filmy netočí. Dnes málokdo dokáže skloubit skvělou akci s výborným scénářem. Buď chybí jedno, nebo to druhé. Často oboje, ()

vrba68

Shoduji se s většinou hodnotících. Byl to skvělý zážitek. Pátá hvězda chybí - na můj vkus byla výchozí situace příliš velký masakr (když někde umírají děti, neznám bratra). Té brutality bylo až moc. Dokážu si představit jiné možnosti, jak rozehrát tento herecký koncert. ()

Zirael

Krásný film. Zvláštní vztah mezi Matildou a Leonem táhne celý film a je vykreslen báječně. Obě role jsou perfektně zahrané a navíc má film zajímavý soundtrack. Nejlepší na celém filmu ale asi byla role zkorumpovaného poldy Garyho Oldmana. ()

vofo

Krásná podívaná. I když je to na povrchu gangsterka, tak v jádru se jedná o citlvý, laskavý příběh dvou duší. Jeden z nejlepších filmů Rena a Bessona. ()

tomino28

Neuvěřitelný film, na který jsem s krabicí mléka v ruce čuměl s otevřenou pusou. Kdybych ho viděl v roce '94, asi bych tady napsal, že z Natalie Portman určitě vyroste vynikající herečka. No a Jean Reno, ten byl skvělý už tehdy... ()

WhiteFloyd

Když se sejdou tři mí oblíbení herci tzn. Reno, Portman, Oldman a ještě to režíruje Besson, tak snad ani nejde aby nevznikl super film. A hele on vznikl, co k tomu dodat jednoduše geniální. ()

Aidina

Tak tohle není naštěstí žádná sladká romantika od Rosamunde Pilcher. Ale krásná filmařina. ..“Vždycky je to stejný. Teprve, když se člověk začne bát smrti, naučí se vážit života, máš ráda život broučku?..“ Není zabiják jako zabiják, tento je přeci Viktor – čistič, tichý podivínský vždy ale dokonalý nájemní vrah. Díky za přátelství Luca Bessona a Jeanem Renoem. ()

Fericious

Vynikajúce. Pol filmu som si myslel, že sa to odohráva v Paríži. Presviedčalo ma o tom všetko. Jean Reno, účes Natalie, byty a omietka na stenách.. až som zrazu padol na zadok keď som v polke filmu videl Central Park. Ale potom som si prečítal zaujímavosti, a pochopil som že to fakt bolo FR. Ale teraz k filmu. Léon je vynikajúci film. Natalie, ktorá bola už v 11stich krásavica s neuveriteľným talentom, a Jean, ktorý ma nikdy veľmi nezaujal, ma tu absolútne prevalcoval. Lepšieho nájomného vraha som ešte nevidel. A čo potom Gary? Ach, aká škoda že nedostal viac priestoru. Rovnaké chvály môžem sypať aj na kameru, strih, hudbu či réžiu. Tento film nemá jeden slabý, zbytočný moment kedy by Vám myšlienky utiekli niekam inam. Už len zájsť po 2 krabice mlieka a začať pozerať. ()

sofixz

Moj najoblubenejsi film vobec. Mozno preto, ze tam hra mlada Natalie Portman ako najoblubenejsia herecka, mozno preto ze tam hra Jean Reno ako moj najoblubenejsi herec, mozno preto, ze ked hra Gary Oldman zaporaka a da tam zo svojho sarmu a humoru je to nepriestrelna kombinacia. Cele umocnene gradaciou deja a napozadi platonicka laska Mathildy k Leonovi. Hudba Eric Serra a v poslednej scene moj najoblubenejsi spevak Sting - Shape of my heart. Prilis vela naj , nemozem inak ako 5/5 ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)