Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

666Carnage

O dost rafinovanější než Alice in Borderlands. Kdo je teda bílý kůň, jsem věděl od třetího dílu. Dětské hry jsou super a hodně drsné. Násilím se nešetřili a taky to dost ukazuje sociální život v Koreji. Příběh je povedený a je tu dobře vidět, že čím více je peněz, tím víc vylezá ven, ten pravý charakter některých postav. Odbočování od hraní her a rozšiřování příběhu postav mě vůbec nevadilo, ba naopak mě to dost zajímalo. Určitě se rád podívám na tenhle mix filmů znova. Takže další série uvítám, ale musí si zachovat tuto kvalitu. 85% ()

iXtr3m3

Nebudem sa moc rozpisovať ku všetkým detailom seriálu, pretože kto ho videl, vie svoje a na každého to zapôsobilo inak. Ja som už kórejskej, čínskej, japonskej a inej filmografie čo to napozeral takže pre mňa to nebolo také "exotické", ako pre väčšinu sveta, ktorá podľahla ošiaľu okolo tohoto Netflixovského počinu a doteraz sa podobnej tvorbe vyhýbala, a preto je aj moje hodnotenie triezvejšie. Seriál bol viac ako fajn, ale nebol doslova úderný, nedokázal ma vyslovene priklincovať k sedačke s výnimkou časti s preťahovaním sa lanom, napriek tomu, že bolo jasné, ako to musí skončiť. Malo to emócie, ale nevedelo ich využiť naplno a v podstate každý jeden pokus strašne rýchlo vyšumel doslova do vetra. Kto bude za maskou usporiadateľa som odhadol okamžite pri začatí súkromného vyšetrovania a jednoducho neviem. Dokonca som váhal, či nedám len silnejšie tri hviezdy. Ponechávam štyri aj keď len o fúzik, pretože pre mňa osobne to jednoducho nebola až taká dráma a v podstate asi aj preto, že viem súcitiť s ľuďmi, ale veľmi dobre si rozmyslím, či nejaký súcit vyviniem voči niekomu, kto sa "potopil ku dnu" sám svojim vlastným pričinením. Nechcel by som byť na ich mieste, to je samozrejmé, ale mať sympatie voči niekomu, kto dokáže okradnúť svoju matku, druhý, okradne všetkých, čo pozná a na svoju vlastnú dcéru vyslovene kašle (som otec podobne starej dcéry a toto ma vyslovene nasralo), ďalšia okradne okrádača iných a ďalšie ešte pochybnejšie existencie, toto šlo jednoducho mimo mňa a to je problém, keďže to bol jeden z hlavných dielov tejto kórejskej skladačky. Koniec tiež nič extra, že by človek čakal nedočkavo na ďalšiu sériu, vôbec. Priznám sa, že napriek emocionálnej plochosti oproti Squid Games mňa osobne viac zaujala Alice in Borderland, ale to zasa má za následok prvok sci-fi a tajomna, ktorým je to prešpikované až do samotného cliffhangeru. ()

FilmysMartym

Před dvěma týdny jsem o tomto seriálu nevěděl ani špetku a z nějakého memu, co jsem zrovna viděl, jsem očekával, že to bude nějaký korejský televizní bizár. Dal jsem tomu ale šanci, a hned potom, co jsem zhlédl první díl, se můj názor rychle změnil. Ačkoli se Squid Game lehce přiživuje na konceptu Hunger Games a nebo kostýmech z La Casa de Papel, originální zpracování s využitím dětských her a skvěle napsanými postavami to povzneslo na další úroveň. Hlavní postavu, tedy hráče 456, jsem si ihned oblíbil, ať už díky jeho povaze a nebo životní situaci, ve které se momentálně nacházel. Řekl bych, že si každý našel svojí oblíbenou postavu a tu, kterou nenáviděl nejvíce, jsem si jistý, že tam určitě takové byly ;).  Celkově použitá paleta barev upoutala moji pozornost od úplně první momentu, ať už to byly pochmurné záběry z města, pestré kostýmy hráčů i stráží a nebo atypické barevné schody před nástupem na novou hru. Když už jsem u těch her, bylo pokaždé vtipné pozorovat, konverzace mezi jednotlivými hráči, o čem by další hra mohla být a jaké týmy a skupiny utvořit, aby se na ni mohli co nejlépe připravit. Ani jedna hra mi nepřišla nudná nebo nezáživná, ba naopak, všechny byly skvěle napínavé a vždy jsem se o některé postavy bál. Squid Game také přinesl nemálo zvratů, při kterých jsem si říkal jenom wow. Myslím si, že myšlenka Squid Game a celkově příběh je skoro dotažený k dokonalosti, nejspíš to bude asi kvůli tomu, že ten nápad už byl v hlavě autora pokud se nepletu něco málo přes 10 let, ale nejsem si tím teď úplně jistý. Velice příjemná záležitost. 80% ()

Loki_Six

Every person standing here in this room is living on the brink of financial ruin. You all have debts that you can’t pay off. When we first went to see each of you, not a single one of you trusted us. But as you all know, we played a game, and as we promised, gave you money when you won. And suddenly, everyone here trusted us. You called and volunteered to participate in this game of your own free will. So this is it. I’ll give you one last chance to choose. Will you go back to living your old and depressing lives getting chased by your creditors? Or will you act and seize this last opportunity we’re offering here? ()

Dánek

Pomalejší rozjed, od druhého dílu dále ale naprostá pecka! Ale na konci mi přijde, že celý seriál trochu ztrácí dech, za to musím jednu hvězdu ubrat. 80% ()

borec999

Pravdupovediac neviem prečo sa okolo Squid Game rozpútal až taký neskutočný hype- podobných filmov a príbehov o hrách, v ktorých sa bojuje o prežitie tu boli už aj pred ním desiatky( viaceré z nich podobnej kvality) a nezaregistroval som že by dokázali zaujať až takú širokú masu. Každopádne, ako to v dnešnej dobe býva- ak sa niečo stane virálnym a začne sa "hype", tak si to jednoducho pozrú bez rozmyslu všetci (aj tí ktorí si za rok nepozrú dokopy skoro nič) a je úplne jedno či je to americké, nemecké, kórejské alebo o čom to je. V tom je Netflix majstrom. Ale už k samotnému seriálu. Spracovanie je kvalitné. Príbeh (so zvratom jednej postavy v záverečnom dieli) je celkom dobre vymyslený, správanie postáv v ňom však často z hľadiska logiky dosť hapruje, čo by som osobne videl ako najväčšiu chybu krásy. Samotné hry sú vrcholmi epizód, sú zaujímavé, vcelku napínavé, slušne natočené a občas aj príjemne krvavé. No osobne si myslím že sa v nich mohlo ešte viac pritlačiť na pílu z hľadiska hororových aspektov a náročnosti/zvrátenosti. Herci relatívne okej (až na tých VIP ktorí akoby vypadli z nejakého ochotníckeho divadla) a ako celok je to taká príjemná jednohubka ktorá sa dá zhltnúť aj za 1 či 2 dni. A viac by som v tom asi nehľadal... 75% ()

Wally

Nechápu tu celosvětovou hysterii...ve srovnání s Hrou o trůny, Fargem, Narcos nebo Peaky Blinders jde o jednoznačně průměrný seriál. To opravdu stačí syrová řezničina bez nápadu, aby tu lidi dávali čtyři nebo pět hvězd?? To jsme na tom už opravdu tak špatně? Pominu-li ta jatka, tak šlo o bandu kreténů...možná dvěma se tam dalo fandit, do finále se dostanou dvě nesympatické trosky a závěrečné rozhodnutí vítěze postrádá jakoukoliv racionalitu... Nevim, možná jsem příliš přísný, ale je smutné, když se něčemu tak jednoduchému...v podstatě jen surovému bez nápadu, dává tolik prostoru a popularity... ()

Zagros

Tenhle seriál jsem měl v merku o něco dříve, než měl globální úspěch, ale nějak jsem se k němu nedostal. Došlo na něj, až když jsme si na nějakou dobu zaplatili Netflix, kde toho překvapivě moc pořádného nebylo. Navíc filmy z Jižní Koreje byly vždycky silným zážitkem (Vzpomínky na lásku, Dogani, Parazit)... volba byla jasná. Velmi se povedl už námět. Vzít bandu ztroskotanců, kteří jsou na dně a slíbit jim, že můžou vyhrát pořádné prachy, to dalo tvůrcům obrovský potenciál. Když k tomu parádně napsali a dobře obsadili postavy, měli takřka vyhráno. Naštěstí ani dál nic nezkazili. Příběh byl sám o sobě poutavý a dobře gradoval napětí. Když k tomu připočtu neexistující korektnost a tradiční asijskou přímost a drsnost (počet mrtvých není omezen), vychází mi z toho perfektní seriál, který je jako svěží vítr a s přehledem válcuje většinu americko-evropské produkce. Maximální hodnocení to není jen proto, že při opakovaném setkání se už lehce vytrácí napětí. ()

bruceman7

Popravdě nevím, co na tom ostatní vidí. Je to sice místy dost brutál, ale jinak takové naivní. No, asi mě moc na ty neutuchávající exaltované výlevy emocí (poplatné regionu vzniku) moc neužije. 6/10 ()

Mafiapau

Ty kimchižrouti to prostě dokázali.. udělali jak zajímavej biják, tak emocionální stránku za kterou by byli hrdí i Japonci. Nebojím se říct že Netflus nešlápnul vedle a že projekce nebyla jen jedenkrát z mé strany.. Viděno v originální Korejštině a voice act suprovej.. Prostředí? Neuvěřitelně šíleně skvělí! Masterpiece tohohle roku! ()

HonzysKISS

Já naprosto miluju filmy/seriály zaměřené na to, že se sejde parta bohatých lidí a sledují něco jako red roomku, prostě místo, kde se chudí lidé postupně vyzabíjí. A tohle se vážně povedlo. Komu jinému tohle natáčení přišít než šikmookejm. I když zase na druhou stranu, není to dílo Japonců, takže od toho nečekejte zase tolik brutality. Nelítají tu žádné mozky ani končetiny nebo vnitřnosti. Jde tu „pouze“ o masové vyvražďování, ale setsakramentsky povedené. Hrát dětskou hru, kde se umírá, paráda. Místnosti a lokace her jsou perfektní. Nehraje si to na žádný depresivní hororovky (i když některé díly jsou emočně pěkně vydařené), je to prostě pro dospělé kluky. Sranda je, že každý divák nějakou hru určitě pozná, nebo spíš rovnou všechny. Přitom hraje dokonalá ponurá hudba. Hodí se do toho přesně. Postavy jsou také výborně napsané. Podle mě pasovaly do seriálu úplně všechny (teda jedna se mi pěkně znepříjemnila, ale až ke konci). A opět si každý najde zaručeně svého favorita. Od usměvavého děduly, drsného gangstera, pěkně nebezpečnou šikmoočku, bláznivou mrchu, manželský pár až po chytrého matematika. Je v tom taky perfektní humor. Kdo by řekl, že je s Korejci taková švanda. Třeba scénka s cigárama je snad má oblíbená. Bohužel seriál má i své větší mínusy. Od samého začátku je totálně předvídatelný. Na to, kolik má seriál dílů, tak zase tolik her v tom není. Některé epizody jsou dost natáhnuté. Musíte se překousat přes druhý díl, ale je tam naštěstí seznámení s postavy, takže to není ani moc na škodu. Jenomže poslední dva závěrečné díly jsou úplně nejslabší. Za ně větší zklamání. Závěrečná pointa je za mě také dosti chabá. Dokonce ani být nemusela, je to spíš třešnička na dortu. Poslední věc, kterou bych dodal, tak hodně se divím, že v tom nevystupují žádné gender/homo/trans postavy, když je to od Netflixu, což je samozřejmě super. Celkově 85/100 ()

AdamesWWE

[7.5/10] Sporadicky sa dostávam k filmov, v tomto prípade seriálom ktoré sú "in", ale veľký boom okolo tohto juhokorejskeho seriálu ma "donútil" dať tomuto ich počinu šancu. Zapínal som to bez akýchkoľvek očakávaní a dokonca ani bez traileru, takže som nevedel čo od toho očakávať. Je to zaujímavý seriál, námet ma zaujal hned v prvej časťi a všetkých tých 9 dielov ubehlo dosť rýchlo, takmer stále sa dialo niečo zaujímavé. Samozrejme, boli aj pasívnejšie, nudnejšie pasáže, ale to patrí k tomu. Všetky herci boli v pohode, niektoré charaktery boli naozaj zaujímavé. Vydvihnúť musím najmä celkové spracovanie seriálu, vizuálna stránka je perfektná, takisto aj kulisy, interiery  a celkové prostredie kde sa seriál odohráva. A celkom ma zaujali aj kostými strážcov, celkové prevedenie seriuálu je veľmi kvalitné, pozerá sa nato naozaj dobre. Brutalitu som čakal možno trošku väčšiu, čo som usudzoval podľa názorov ľudí, ale sto ľudí sto chutí, krvi bolo dosť, vrážd neúrekom, síce kreativita pri vraždách nebola veľká, ale bolo to v kľude. Miernym sklamaním by som označil záver, kedy som čakal iné vysvetlenie a možno iný druh poslednej polhodiny, než tým akým sa tvorcovia ubrali. Byť tohto vylepšeného záveru, bolo by to aj na plné hodnotenie a keby sa tvorcovia zamerali viac na fungovanie tých, ktorí hru organizujú, ukázali by ich svet a organizovanie "hier", to by ma tiež potešilo, Aj napriek tomu vydarený seriálový počin, ktorý sa sotva zaobíde bez druhej série, ktorú by som kľudne bral. ()

SpaceOdyseus

No po tom velkem hypu musim rict, ze jde o docela zklamani. Aktualni socialni tema je fajn, ale na hlavu se z nej nepostavim, je to chvilemi prijemne jihokorejsky divne a nekompromisni, ale z chvilkoveho explicitniho goru nebo umirani taky nebudu bezmyslenkovite jasat. Co je ale nejhorsi, ze to je i jihokorejsky rozvlekle. A to je u skoro devitihodinoveho serose spatne. Klidne by stacila polovicni stopaz. Osekat zbytecne vedlejsi linky a jit rovnou na vec? Pak by to dostalo chybejici riz. ()

Litvicek

Já těm korejcům ten plný počet rád dám. Nečekal jsem nic a nakonec jsem to sjel jak malinu prakticky bez přestávky. Bavilo, bylo zajímavé a ten otevřený konec vybízí a láká, abych se k tomu posléze moc rád vrátil. A to se vyplatí Horste. ()

caffelina

Darmo! Korejčania to proste vedia...1* dole za sem-tam predvídateľnosť a policajta ktorému sa nejako podozrivo ľahko darilo skrývať celú dobu.. ()

krtek138

Nedivím se všeobecnému nadšení, z některých scén vážně tuhne krev v žilách. Nejsilnější jsou za mě určitě “kuličky”, to je těžká psychologická nálož. Velká škoda posledního dílu, kde se hlavní hrdina začne chovat dost nelogicky a samotné Olihně, ostatní hry byly o dost propracovanější. Uvidíme v další sérii. Zatím tak 80%. ()

Mitin

Korejci tohle zandali jak pekáč do trouby. Tak dobře strukturovaný a napsaný děj jsem vůbec nečekal. Hromada postav a tvůrcům se podařilo dosáhnout toho, že jsou všechny relevantní a do každé postavy se divák vžije. Nepředvídatelné, co se stane v dalším díle, napínavé a místy srdcervoucí. ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)