Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

JoeSO

Od začátku se to poměrně slušně rozjíždělo. Naše očekávání rostla. Postupem času ale opadlo naše nadšení a poslední díly se hrozivě blížili nudě. Poslední díl už byl skoro utrpení. Nebudu zde spojlerovat, ale v seriálu bylo tolik nelogických věcí, že se to nedá odpustit. ()

ČR

Pár nelogických věcí okolo postavy policisty a jeho hledání by se našlo, VIP a jejich večírek je určitě inspirován Hitman Meat King's party. 80% ()

Feferonka1

Ja se omlouvám, mě se to prostě nelíbilo. Jako celkový děj je skvělý nápad,ale díky totálnímu natahování scén,viceméně i celých dílů, jsem to dokoukal už jen na jedno oko.Díky sálodlouhým a uječeným konverzním jsem ty herce nemohl už ani vidět  :(   Za me natažená divadelní inscenace. Škoda. ()

BloomGeorge

Dle mého je to velice kvalitní počin co stojí za shlédnutí 👍 Z mého pohledu je to hned od začátku velice svižné, napínavé a překvapující s nečekanými zvraty. Nehraje si na to co není. Za mě prostě pecka 👍 ()

SuzieS

Námět alá Battle Royal nebo Hunger games.  První půl hodina se rozjíždí pomaleji, ale pak už mě moje zvědavost nutila se dívat dál. Vůbec ne kvůli brutalitám, na které jsem se místy moc nedokázala dívat, ale hlavně kvůli zvědavosti a odpovědi na otázku: Jak daleko budou tvůrci ochotni zajít?  Scénář není nic nového, ale audiovizuálně to tvůrci povýšili na zcela jiný level, než tento žánr znal dosud. Bohužel dost slabší poslední díl, který měl navíc hodně pomalé tempo a ne moc originální vyústění. I tak, v dnešní době stále těžší přijít s něčím novým. Zajímavá sonda do divácké duše. Jak tady tak projíždím komentáře, nemalou zásluhu na úspěšnosti, má poslední léta všudypřítomná politická korektnost. ()

bonovox

Ďalší výborný seriál od Kórejcov, skvelá myšlienka hry pre prachatých boháčov, kde zúfalí ľudia robia pre vidinu bohatej odmeny zúfalé činy a rozhodnutia. Nápadité spracovanie, vizuál a typická kórejská brutalita. Len veľká škoda že záver tvorcovia dosť pobabrali...čakal som určite lepšie rozuzlenie ale na druhej strane chápem otvorené dvierka ďalšej sérii. 80% ()

kockodan odpad!

Větší hnusárnu a píčovinu jsem už dlouho neviděl a to se vším všudy včetně odporného asijského přehrávání kdy herci zásadně vyjadřují jakékoliv emoce výrazy v obličeji jakoby z konečníku tlačili bowlingovou kouli. Šokovat za každou cenu! Samozřejmě jsem věděl, že verbal tu bude s pěti hvězdičkami a s vlhkou skvrnou v kalhotách nadšeně jako první! (eyeroll) ()

paddy35

Obyčejná "sawovská" vyvražďovačka. Nic víc, nic míň. Zajímavá myšlenka kritiky kapitalistické zhýralosti a dvě zajímavé hry, avšak celkově spíše slabší průměr. Nejspíše ještě srazím hodnocení o trochu níže, protože finální díl seriálu se bezpochyby zařadí mezi nejhorší konce v historii seriálové produkce. ()

Cazzysvjet

Přihlásil jsem se po pěti letech jen proto, abych řekl, že kdo dá tomuhle dílu 2 hvězdy, je buď imbecil anebo se jen snaží být zajímavý.  Už mám dost těchhle pseudo recenzentů, co musí mít za každou cenu svůj lepší pohled na svět a nic prostě není dost dobrý. Horor nemá pointu, romantický filmy mají patos, vtipný komedie jsou trapný a akční filmy jsou moc přehnaný, že? BLA BLA BLA. Máte před sebou dílo, které je v každém ohledu perfektní. Ten kdo nemá rád rejže, dá 4 hvězdy, ale každý kdo dá 3 a míň, je prostě kretén. ()

Naghavi

Velice vydařené spojení Netflixu s Jižní Koreou, opakovaně dokázáno, že tato dvojka spolu funguje na této platformě nejlíp...Seriál má opravdu silný příběh a náboj, což potvrzuje i fakt, že jsme ho shlédli během jednoho dne... ()

Tomko87

Príjemné Netflixovské osvieženie. Síce som si (zase) musel zvykať na precítené asijské herectvá, a niekedy logika išla do matere, no výborne som sa zabavil. ()

Ronkar

Jako je to vcelku ok seroš s dobrým nápadem, provedením i technickou stránkou, ale to jaký je kolem toho humbuk moc nechápu. Episod je zbytečně moc, některé díly pomalé, nezáživné (musel jsem přetáčet) a některé charaktery tak otravné jen co otevřou pusu, že bych je nejraději zabil sám. Ale emoce věsměs fungují, tam kde mají a příběh staví primárně na nich a postavách. Je tu hafec takových těch morálních situací a rozhodnutí, a díky tomu je to zajímavé a vlastně jako celek fajn. Konec blbý, nezáživný a zbytečně natahovaný. Suma sumárum, dobré ale nijak dokonalé. ()

sinjakupre

Seriál je podle mého názoru příliš preceňován. Není to špatný seriál. Myšlenka je zajímavá, ale podobných bylo zfilmováno více. Od cca 2/3 dílů jsem se začal mírně nudit a ztrácel počáteční záběr na poutavost diváka. Za mě zdařilejší dílo La Casa De Papel ()

Gregor_Samsa

Podívejte na Korejce, nejedí už černá vejce! No je to dovedně namíchané, pravé korejské ingredience, takové ty lokální suroviny od korejských filmářů, ale v množství tak akorát pro západního většinového diváka – aby ho to dostalo, ale nebylo toho na něj moc. Jako když indiáni vařej rogan josh pro Brity. Prostě spicy, ale tak nějak evropsky. Ale povedeně, za těch 8 hodin to stojí. Doufám, že nebude další řada. Lajk! [80%; 2021-10 Home sweet home] ()

zuzzz.man

Nevyrovnané, afektované, scénář poněkud děravý. Spoilovat nebudu, ale každý lehce bystrý divák musel od začátku vědět nebo alespoň tušit, kdo má prsty v celé hře, indicií tam byla hromada. Líbily se mi charaktery jednotlivých soutěžících, koncept hry byl zajímavý, ale jak už tady mnohokrát zaznělo, je to takový mišmaš saw, Hunger Hanes, Únikovky apod. Konec totálně pohřbil myšlenku.. Rada nad zlato: koukejte v originále, ne v angličtině 🙏🙏 ()

Heywood

Herecky skvěle obsazené i zahrané, byť chvilkami přehrávání mění postavy až v karikatury. Platí pro všechny díly. To, co všechny postavy spojuje je chamtivost a neúspěch na jejich životní cestě bez ohledu na postavení a inteligenci. Výjimkou je zřejmě Pakistánec, který by se u nás úspěšně domáhat diskriminace a hlavní hrdina, který přišel o práci a tím propadl hazardu, což ale těžko lze přijmout jako omluvu. Účast ve hře smrti si možná zaslouží všichni, (každá postava samozřejmě není zmapována), ale nepřijímáme fakt, že VIP tohoto světa si z neúspěšných lidí udělali živé terče ve hře smrti, jako kdysi Římané při svých gladiátorských hrách. To je vedle záměru uspět s napětím, filmovým masakrem a skvěle vystavenými interiéry také cílem autorů filmu, protože mnozí VIP tohoto světa si začali hrát na bohy a ignorují zákony i jakékoliv morální parametry civilizace. Není to první dílo s tímto námětem, rozhodně je to zatím zřejmě nejúspěšnějším dílem resp. seriálem poslední doby. Můžeme jej zkonzumovat a pochvalně poplácat tým za výbornou práci, můžeme ale i popřemýšlet, že kdyby se taková „hra“ provalila v reálu, nikdo by asi už ani nebyl překvapen. To známé a provařené „nastavené zrcadlo“, jak se ukazuje, nachází opět své místo. Tentokráte v pojetí krvavých dětských her. Až mrazí, jak snadno by se seriál mohl stát návodem deviantům sedících na miliardových kontech, které mnozí novináři tak servilně a patolízalsky připomínají v médiích, která těmto lidem patří nebo je ovládají. V seriálu také vidíme „pomocníky“ v červených oblecích. To by ale bylo na jiný seriál .A ten by také stál za to, Bylo by v něm možná méně krve, méně obchodu s orgány lidí, které ve Hře na oliheň řežou lidem z těla ještě za živa, ale nepochybně by to nebylo méně surové, hnusné a varující. ()

Tristanian

Kdybych asi nikdy před tím neviděl cokoli z asijské produkce, posadilo by mě tohle na zadek. Jenže mám docela nakoukáno. Takže mi to nepřišlo zase tak šokující. Ani překvapivé, ani nijak extra chytré. Spíš takové hezky natočené nic. Člověk moc nesmí přemýšlet nad logikou, jinak si uvědomí, že některé příběhové linky vlastně byly úplně zbytečné (detektiv). Není to úplně špatný, ale takový zázrak, aby z toho byl celosvětový kult, to teda nevim... ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)