Nechvalně známý bandita se přiznává ke znásilnění a vraždě a zdá se, že spravedlnosti bude dán rychlý průchod. Ale moment: hlásí se svědkové zločinu a každý z nich nabízí odlišnou verzi událostí. Vidí divák pravdu nebo lež? Rok po filmu Hud se jeho hvězda Paul Newman a režisér Martin Ritt znovu sešli, aby přenesli japonskou klasiku Rašomon na Divoký Západ a vytvořili “řízné a provokativní drama, na hony vzdálené běžnému filmovému průměru.” (A. H. Weiler, The New York Times). Paul Newman sahá hluboko do studnice svého talentu a představuje bezostyšného desperáta, stojícího ve středu protichůdných událostí. Oporami v tomto příběhu o hledání pravdy, a lidskosti i nelidskosti v pozadí, jsou mu mimořádné vedlejší výkony Laurence Harveyho, Claire Bloom, Edwarda G. Robinsona a Williama Shatnera. (oficiálny text distribútora)

Joski

Bohužiaľ aj napriek Newmanovej hereckej snahe je Kurosawov original Rašamon oveľa lepší. V ramci žánru nadpriemer. 65% ()

Rattlehead

Jako americký western celkem solidní (a vlastně i originální), ovšem jako předělávka japonského skvostu je to dost průměrné. Schválně jsem si oba filmy pustil v jeden den a musím konstatovat, že po "Rašómonu" působí "Zneuctění" jako slabý, nechutný čajíček po výborné kávě. On také Martin Ritt není Akira Kurosawa a Paul Newman není Toširo Mifune. ()

kubilov

Martin Ritt a jeho drama westerny mi příliš nesedí, přesto se mi nápad Zneuctění moc líbil, jen to provedení už trochu pokulhávalo.. což však neznamená, že by si Paul Newman dostatečně svou roli mexického zabijáka-nezabijáka dostatečně neužil. ()

paddy35

Opravdu zajímavý western, který mě přikoval k obrazovce a já až do poslední minuty toužil vědět, kdo teda má vlastně pravdu a zavraždil onoho muže. Paul Newman opravdu předvádí perfektní výkon, ale ani ostatní herci nezůstávají pozadu a zdatně mu sekundují. ()

JimJam

Viděl jsem již hodně Kurosawových filmů, ale doposud ne Rašomona. Proto nejsem dotčen, že Zneuctění je remake a vychutnal jsem si ho jako vynikající western. Rozhodně je stejně dobrým filmem jako jiný remake Kurosawy Sedm statečných. Přišlo mi, že Paul Newman trochu napodoboval styl Mifuneho, možná ho spíše měli nechat hrát po svém, problematičtí jedinci na okraji společnosti mu vždy šli dobře. Vynikající výkony podali i ostatní, nejvíce mě zaujali mladý William Shatner a Howard Da Silva. ()