Griffinovci

USA, (1999–2024), 161 h 36 min (Minutáž: 21–54 min)

Predloha:

Richard Matheson (poviedka)

Kamera:

Ralph Kaechele

Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Mila Kunis, Adam West, Patrick Warburton, Phil LaMarr, Gary Cole, Jennifer Tilly, Fred Tatasciore, Ralph Garman (viac)

Animovaný seriál o netypické americké rodince Griffinových. Každý z nich je originál, včetně jejich mluvícího psa Briana, který všechny překvapivé rodinné situace komentuje s moudrostí sobě vlastní. (TV Nova)

dentalux

Family Guy ma vychovavaju, davaju mi rady do zivota, robia ma lepsim, pomahaju mi rast (nie do vysky) a neskutocne ma vedia pobavit, jedina skoda je to, ze clovek velakrat nepozna tie osoby, ktore paroduju, ale napriek tomu je to neskutocna zabava....postavicky ako PETER, LOUIS, CHRIS, MEG, hovoriaci cokel BRIAN a moja najoblubenejsia postavicka STEWIE sa navzdy zapisu do mojich analov:-) a takisto vedlajsie postavy JOE, big sex head Quagmire, Adam West and black boy Cleveland.... GRIFFINOVCI - moja jednotka :-) ()

MartanCJ

Seriál vynikající, sráží ho jenom pár hluchých epizod, které nejsou tak vtipné. Na ty geniální se ale vyplatí počkat, budete se smát ještě dlouho po uplynutí poslední scénky! ()

krrimi

Prvé štyri, päť sérií malo veľa do seba, kopec vtipných hlášok aj keď miestami nápadná kópia Simpsonovcov. Ale po tom ako som videl zopár dielov z novších sérií nemám chuť sa vracať k pozeraniu ostatných nových dielov, umelo naťahovaný čas preplnený nudnými a silenými scénkami. Nadpriemerne hodnotenie dávam iba za prvé série ()

vakokelt

Tak tohle je opravdu oříšek. Seriál který má jednoznačně největší výkyvy v kvalitě. zatímco u některých dílů se řežu smíchy od začátku do konce, jiné jsou tak hloupé nevkusné a příliš drsné, že je raději vypnu. Simpsonovi ani Futurama to není, ale má své světlé chvilky. "To je ještě horší než když jsem zapomněl jak se sedí....". Ale! nejvýstižnější větou zůstává ta z Futuramy: " Seriál Griffinovi. Nyní 5 vtipů za sezónu." ()

Von Kempelen

Jasně, jsou to obšlehnutý Simpsonovi (v některejch epizodách je to až do očí bijící), ale co je dneska originální. Griffinovi jdou ještě o krok dál a tam, kam už Homer nešlápne, zaboří svou tlustou nohu (nebo spíš prdel) Peter. ()

tuberaq

Bylo o nich řečeno již mnoho - ať už negativního či pozitivního. Nechci rozšiřovat zástupy lidí, kteří je srovnávají se Simpsonovými a obviňují Setha MacFarlana z jejich plagiátorství. Přiznávám, že tak trochu si to také myslím, ale oni nejsou jen druzí springfieldští žluťásci okypření drsnějším humorem, oni jsou podstatně vylepšení, zábavnější a prostě lepší! ()

Paan

O 10 let mladší, o 100 % krvavější a o jednoho Stewieho lepší varianta "typické americké předměstské rodinky". Tím množství srovnatelného vesměs končí. Dabing: Originální bez chyby, český na pokraji poslouchatelnosti už od úvodní totálně kakofonicky přezpívané znělky sráží kvalitu minimálně o třídu níž. Nehledě na to, že FG patří do té sorty seriálů, kde jsou pointy velice často jednoduše nepřeložitelné. A Seth MacFarlane ví, že kdyby to všechno i Stewie věděl, pomsta by byla sladká a vítězství jeho. Zkrátka, kdo si nechce kazit neobyčejně veselý a střelený zážitek, nechá Griffinovy Griffinovými a pustí si Family Guye. ()

EP2012

Peter řekne i to, na co už nemá Homer odvahu... Bezva trefné, reflektující současnost, vulgarita dávkovaná střídmě, ale sedí každá sprosťárna jak prdel na nočník. A kdo by nemiloval Stewieho?!! ()

Jezinho95

Typický americký, kreslený seriál s typicky americkým humorem... nevyhýbá se žádnému tématu a zesměšňuje všechno možné. Vhodný na odreagování po těžkém dnu. Od třetí série to začíná být mazec a díky Peterovi a Stewiemu dávám pět hvězdiček. ()

Rayers

Idiot Peter Griffin a pravděpodobně homosexuální vraždící diktátor aspirant s britskými manýry Stewie. Už jen kvůli těm dvěma se na to vyplatí koukat. ()

Vaclav007

Kdysi jsem Griffinovi ohodnotil třemi hvězdičkmi, když jsem ale viděl na cestách do školy všechny serie, tak musím hodnocení změnit na čtyři hvězdičky, ale jen kvůli Brianovi a Stewovi. ()

silverfuck

Family Guy má naprosto jedinečný a originální styl humoru. Styl humoru, který s přibívajícíma epizodama neupadá, ale naopak graduje a zraje jako víno (což je, vzhledem k počtu natočených epizod, až neuvěřitelné). Hrdinové seriálu Griffinovi nejsou ani zdaleka typičtí seriáloví hrdinové. Obézní chlap s IQ na hranici demence, jeho manželka s neuvěřitelně otravným hlasem, jejich dvě ošklivé děti které jsou outsidery kamkoliv přijdou. Na první pohled je rodina Griffinů vyloženě nesympatická a prvních pár epizod vás udrží u obrazovky jen neuvěřitelně neortodoxní a nebezpečně vtipné mimino Stewie (které svojí inteligencí předčí všechny členy rodiny dohromady) se psem Brianem. Postupně si ale zamilujete všechny členy rodiny Griffinových a o to více se pak budete bavit. ()

blazenfilmov

Jako většina dospělých k animovaným filmům a seriálům moc netáhnu ale na tenhle se vedle Simpsonovích a Futuramy rád podívám. Je vtipný ale někdy mi ta vtipnost přijde za každou cenu. Zasměju se ale, že by to byly výbuchy smíchu a trhání bránice jako u Simpsonovích se říci nedá. V některých případech mi Griffinovi přijdou jako kopie Simpsonů jejichž kvalitě se podle mě ani nepřiblíží. Bohužel Peter Griffin se musí sklonit před daleko slavnějším a vtipnějším Homerem Simpsonem. ()

ciapok

... jako hlava rodiny ti prikazuji, abys me pustila ven ...muj otec v tom podniku pracoval 60 let, to je skoro jako 80 let....Akykolvek diel si pustim, ked ma vsetci opustia :)))) ()

martin46

Seriál, který není pro každého. Rozhodně ne pro ty kteří nemají rádi obscénost, sebestřednost, lidskou blbost a úchylnosti na denním pořádku. To vše dokonale vystihuje hlavní postavu Píta Griffina. Naštěstí mezi tyto lidi nepatřím a proto jasných 5. Když zhodnotím série jako celek tak jejich tendence je jako na horské dráze. Jedna je dobrá jedna zase horší, ale na rozdíl od obdobných seriálů ne klesavá. ()

ivour odpad!

Jen yiram na ydejsi hodnoceni a nejsem si jista jestli jsem videla stejnz serial jako vsichni tady. Vetsi blbost jsem v zivote nevidela, a to podotykam mam rada Futuramu, Simpsonovi a dalsi podobne serialy. Tak za prve mimino ktere mluvi a rika uchylarny?! Nebo ten pes?! Vtipy nejsou moc vtipne a casto tak prastene a prehnane ze uz jen ziram, komu probohla hrablo v bedne, napriklad dil s mluvicim bedarem. No hold ma kazdy jiny vkus, tohle uz videt nemusim. ()

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

15.05.2022

Málokterá osmdesátková znělka se člověku zažrala do paměti tolik, jako ta ze seriálu Ženatý se závazky. Komedie o dysfunkční rodině Bundyových běžela v televizi od roku 1987 do roku 1997, v roce 2012… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall