Primal nám nám představí spojení dvou rozdílných světů a vznik jednoho nepravděpodobného přátelství. Lidé jsou na počátku své evoluce. Dinosauři se blíží konci své existence. A přesto mezi člověkem a dinosaurem vznikne přátelství svázané tragédií. Jen spolu totiž mohou přežít v tomto násilném rodícím se světě. (topr harley)

Recenzie používateľa JosefTomas k tomuto seriálu (16)

Genndy Tartakovsky's Primal (2019)

První sezóna je spíš představovací antalogie s uzavřenými epizodkami, které dokážou být stejně tak vtipné, jako nepředstavitelně drsné, či přímo brutální. Postupné budování nepravděpodobného přátelství je ke konci čím dál silnější a finální cliffhanger sice naštve, ale zároveň vybudoval funkční zápletku následující série, která díky tomu dovede celý seriál nejen do uspokojivého konce, ale v každé epizodě předvádí něco, co téměř žádný seriál nezvládne po celou dobu své existence - být zábavný, zaháčkovat diváka a hlavně gradovat tak, aby i na konci (kde se trošičku zakopne v poslední epizodě) dokázal pochopit, kdy má skončit. Tartakovsky je borec a doufám že má dost rozumu, aby se nenechal zlákat k třetí sérii. Seriál a ani já ji nepotřebujeme, protože tahle tečka se bude těžko překonávat. ()

Spear and Fang (2019) (S01E01)

Slušný rozjezd série, jejíž nečekané strefení se do mého vkusu a zaplnění prázdnoty po něčem, o čem jsem ani nevěděl, že postrádám, funguje jako pilot na výbornou. Epizoda se drží jednoduché, za to však účinné struktury a nenápadně pohlcuje. ()

River of Snakes (2019) (S01E02)

Jeden z mála momentů v sérii, kde se hraje (alespoň zpočátku) na odlehčenější notu. Tartakovsky ale ví, co přesně chce říct a navzdory nepříliš komplikované a v rámci série ne tak epické vřavě, dokáže zaujmout i zde. ()

A Cold Death (2019) (S01E03)

První epizoda, která vyloženě určuje směr zbytku série. I když nedokáže přitvrdit ihned, a mnohdy by mohla i zrychlit, udrží diváka do dalšího dílu, kde se konečně odváže naplno. ()

Terror Under the Blood Moon (2019) (S01E04)

Epičnost vhozena do nebeských výšin a akce graduje stejně dobře, jako se daří prezentovat rostoucí přátelství mezi hlavními postavami. A děsivost je stejně dobře prodaná, jako fantastický mix zvuk. ()

Rage of the Ape-Men (2019) (S01E05)

Zpočátku poklidná epizoda se na konci rozhodne přitvrdit v takovém způsobu, že si člověk uvědomí limity hrané produkce a o to víc docení tuto vybočující brutalitu, která by v jiném formátu neprošla, či naopak nebyla tak efektivní. ()

Scent of Prey (2020) (S01E06)

Poprvé epizoda, která navazuje neprodleně na předchozí a zároveň po zuřivé akci zklidňuje a spíš než na akci sází na čím dál prověřenějšímu zarytí pod kůži. ()

Plague of Madness (2020) (S01E07)

Jeden z mála případů, kde zvyšování schopností protivníka je na škodu, neboť krom nesmyslné odolnosti nedokáže hlavním hrdinům být obstojným soupeřem a jeví se poněkud nudně, přestože před ním hrdinové utíkají pryč. Problém nastolený zde se vyřeší na můj vkus až zbytečně ploše a hlavní otázku, co byl původní moment pohromy (v tomto případě původnost původnějšího viru prvního dinosaura), seriál nechce zodpovídat. Jedna z těch prostších epizod, přesto však povedená. ()

Coven of the Damned (2020) (S01E08)

Na můj vkus zbytečně retrospektivní epizoda, která mohla vše podstatné říct stručněji a věnovat se zábavnějším činnostem. Finální zvrat sice účelový, ale kde mi jinde prostá expozice stačila a neřeším ji důkladně kvůli prvotřídní akci, nebo jiným vjemům, co mě nenechají vydechnout, tak tady mě tato absence nutila pořád doufat, že se dozvím víc a ono ne. ()

The Night Feeder (2020) (S01E09)

Cením schopnost pojmout zlo pokaždé jinak, z jiné perspektivy, či jiné varianty. Nohy tomu ovšem sráží přílišná uspěchanost ke konci, kdy postavy nezvládají držet krok a najednou mají instantně navrch. ()

Slave of the Scorpion (2020) (S01E10)

Jak jsem na cliffhangery alergický, tady ho vítám. Nejen proto, že se epizoda rozhodla změnit zavedený mustr, ale že udává zápletku pro další sérii a díky jedné věcí rozvíjí neskutečně charakter němého kromaňonce. Sem s další sérií. ()

Sea of Despair (2022) (S02E01)

Lepší start jsem si snad ani nemohl přát. Zbrklost střídá logika a odhodlanost se zvyšuje s každou minutou stopáže. Zároveň seriál nedrží stejný styl první řady a epizodky nahrazuje důslednějším a navazujícím dějem, který mě díky tomu nenechá v klidu a netrpělivě očekávám další a další díl. ()

Shadow of Fate (2022) (S02E02)

Čím dál víc osobnější, experimentující s překážkami pro postavy a hlavně nehorázně boží. Akce je snad ještě lepší, než v prvních dílech a ta schopnost prodat emoce je přímo ukázková. ()

Dawn of Man (2022) (S02E03)

Ta netrpělivost z toho, že se kromaňonec přibližuje ke svému cíli, mě nenechává chladným a každý hod oštěpem, či seknutí meče prožívám s ním. Ty servítky se neberou, rozhodně ne s lidmi, co pálí vesnice nevinných. ()

The Red Mist (2022) (S02E04)

Těžko určovat předčasné verdikty, ale dle mého tady máme vrchol seriálu (a když se zmýlím, tím líp). Naprosto neskutečná ukázka storytellingu v té nejčistší podobě a přesto v něm nechybí nejen brutální akce, ale i přehlednost a pochopení obou stran konfliktu. Ta naprostá emoční vyčerpanost ke konci, která se navíc stupňuje, ve mě zajisté zůstane ještě hodně dlouho po dokoukání série. Ta epizoda je samostatně fungující dílo a doporučuji klidně jako jednohubku pro všechny, kdo seriálu nepřišli na chuť. Ale vsadím se, že po dokoukání nebudete chtít přestat. ()

The Primal Theory (2022) (S02E05)

Tartakovsky mě překvapuje stále víc a víc. Tato epizoda, co uhýbá stranou úplně celému konceptu a ponechává si jeden prostoduchý element, dokáže nejen překvapit svou nahodilostí, ale zároveň bavit tím, jak vrchol celého seriálu vhazuje do nového setupu. ()