Hrdinou amerického westernu, odehrávajícího se koncem osmdesátých let minulého století, je bílý muž John Russel, přezdívaný Hombre. Jako dítě byl unesen rodičům a vychován mezi indiány. Přestože byl později bělochy vysvobozen a přijal i jméno svého pěstouna, nikdy si mezi bílými nezvykl. Příběh se odehrává v době, kdy byl americký západ bělochy již zcela dobyt, a zbytky původního obyvatelstva přežívaly, nahnány do nehostinných rezervací. Hombre, uvědomující si zločiny páchané bělochy na Indiánech, bělochy opovrhuje a vrací se ke svým rudým bratrům do jedné z rezervací. Přes své opovržení se však statečný muž postaví na obranu bělochů, přepadených cestou dostavníkem bandou krutých lupičů. A když banditi, kteří mají zálusk na kufřík správce indiánské rezervace plný nakradeného bohatství, odvedou do pouště jako rukojmí správcovu ženu, vydá se v čele ostatních cestujících za nimi, aby se ji pokusil zachránit. (oficiálny text distribútora)

Jeremiah

Takhle to nějak mohlo vypadat při a následně i po "dobývání Divokého západu". Několik všeho schopných lidí, spousta normálních lidí jim vydaných na pospas, a potom několik málo jedinců, kteří hodně uměli, ale proti přesile a leckdy i lidské hlouposti neměli šanci. Přiznávám, že jako na mladíka na mě hodně zapůsobil okamžik, kdy jeden z pronásledovatelů křičel své oblíbené "hej hombreee" - dlouho jsem to slyšel znít. Realistický a povedený western. ()

jane1106

Brilantní, netypický western, který spíše než na akci, přestřelky a drsného pistolníka v titulní roli sází na hloubku dialogů a svéráznou povahu Johna Russela (opálený, ale stále stejně božský Paul). Neviděla jsem sice originál, ale ani ten hrozný dabing, který zde kdosi avizoval. Newman mluvící hlasem Pavla Soukupa mi sedl a překlad měl hloubku. Hádám, že toto dílo by si mohlo najít příznivce i mezi diváky, co divokozápadní žánr dvakrát nebaští. ()

Kiedes

Skvělá mozaika charakterů, které dávají vyniknout dlouhé napínavé scény, co nepotřebují slov. Newmanovo mlčení a gesta vydají za všechna zbytečná slova, která si naštěstí scénář k hlavní postavě odpustil. Téma možná klasické, ale ono občas trochu morálky neškodí. Paul Newman holt dovedl udělat z filmu průměrného film vynikající... ()

Narciska

Paul Newman zde nádherně přestavuje bílého Apače, se všemi ctnostmi i svéráznými postoji, a tak se pro mě Hombre rázem jako blesk z čistého nebe stává jedním z nejúžasnějších filmových hrdinů. Odráží tolik mých romantických ideálů a přece stojí pevně jako skála, balancuje na pomezí hrubosti, lhostejnosti a egoismu a přece vychází jako morální vítěz důstojností každého gesta tyčící se nade všemi. Příběh pak navozuje zcela zásadní dilema, jež se mi bude v mysli vracet ještě dlouho...., budu-li ho kdy schopna s klidným srdcem rozřešit... Hey hombre, dónde estás? ()

agassi68

Paul Newman to zahral skvelo. Už len kvôli nemu si to znovu rád pozriem. A netajím, obľubujem tieto pomaly sa vlečúce westerny - sú protikladom dnešnej uponáhľanej doby. Hééj, ombré.. ()

Rokle

Díky výborné druhé půlce se u mě Hombre nakonec přihlásil o tu čtvrtou hvězdu. První část byla pouze standardní vypravěčskou linkou, při které bylo strašně znát to nucené spojení hlavních postav. To nehorázné vedro ve finiši bylo k nevydržení a bylo cítit až u mě doma, to vám teda povím :) 70% ()

Hapretor

Paul Newman ani nemohl hrát špatně. On se jako výborný herec narodil. Dějově ne zas tak poutavé. Ale zabavilo. Hombre byl zajímavá postava. ()

xdutchx

Poměrně tvrdší snímek, kde krátké a úsečné promluvy ukazují dělítko, které jasně odlišuje dobro od zla, tento rys cením a sedí s poselstvím filmu. Herecké výkony uspokojivé. Krásné venkovní scény spolu s barevností filmu skvěle posloužily. Jen malá výhrada je k rámování obrazu a snímáním scény, kde člověk ví, že to mělo být často trochu jinak. ()

Cruchot

Western, který spíše než na akci sází na vykreslení a psychologii postav, což se mu daří výborně. John Russell v podání Paula Newmana je postavou, na kterou se nezapomíná. Ale zajímavé je i zbylé osazenstvo dostavníku, jenž se kodrcá nehostinnou pouští vstříc svému osudu. Film se zdánlivě vleče a nic moc se ve skutečnosti neděje, ale najednou zjistíte, že nemůžete odtrhnout oči od obrazovky a s napětím sledujete, co bude dál. Děj výborně graduje, k nějaké té přestřelce také dojde a nechybí i morální ponaučení a několik otázek k zamyšlení. Nevšední western, který patří k tomu nejlepšímu v žánru. ()

Barak

V první půli seznámí s hlavními hrdiny a v té druhé už je to docela jiné kafe - střelba, napětí, konečně se tam něco začne dít. Celé to táhne Paul Newman, respektivě jeho postava - "mě je jedno, co si myslíte.. mě to nezajímá".. no sympaťák jak cip :) Dobré herecké výkony, jednoduchá zápletka, výborné zpracování.. solidní western, který rozhodně neurazí (až na ten debilní český dabing - ten byl opravdu hodně špatný).... 7/10 ()

Shona

Poslední dobou mě ty westerny nějak chytly. Hombre je ten samý případ jako Eastwood ve slavné dolarové trilogii. Žádný chrabrý rytíř na bílém koni, kterému jde jen o dobro a čest. Naopak těžký egoista starající se pouze sám o sebe. Z mého pohledu tu chybí více přestřelek a nějaká pořádná hudba - koření podobných snímků. Přesto pořád slušná práce. ()

dakarin

Brilantní práce, čistý a výrazný rukopis, nádherně vykreslené charaktery postav prozrazují autorovu znalost lidí.... Jako v jednom z prvních filmů zde obrací kartu - "bílý" jsou zpravidla bezcharakterní požitkáři a zloději samozřejmě notně pokrytečtí, a tak nádherně s přírodou plynoucí "rudí" přišli neprávem o vše. Dílo ovšem příliš nepřekračuje meze, pouze hovoří o bolestivých faktech. Myslím, že autor ani nemohl tušit, kam v 60tých létech zasetá kritika euroamerické kultury brzy dokráčí a jaká nová, naprosto prolhaná a šílená pokrytectví budou v kurzu dnes :-( ()

Nail

Paul Newman jako poloviční, zásadový indián. Co mě z toho westernu asi dlouho vydrží v paměti tak volání mexikánce "Ombre, Ombre" ()

Jeand´Boa

Snímek, který se vyvíjí až graduje do závěrečného souboje, díky němuž jméno Hombre nikdy nezapomenu...A nezapomenu na film samotný. Ta prokletá poušť, to hrozné vedro totiž vždycky vystupuje z obrazovky až přímo k tomu pohodlnému křeslu, ve kterém sedím... ()

h4k

Už jen kvůli charakteru Paula Newmana musím dát za 5 hvězd. Utrhl si pro sebe celý film a jeho postava je tak chladná a odtažitá, že si prostě musí získat každého diváka. Jako snad od každé filmové klasiky se můžeme zasmát u fajn hlášek... Hej Hombrééé... -> "hláška s břichem" - chcete vědět, co to znamená? Není nic jednoduššího než zhlédnout film. ()

feryk

Zcela průměrný western, který v ničem nevyniká. Je to jen další z řady amerických "dostavníkových" westernů. Dějově velmi chudé a nudné a ani herci to nezachrání. ()