Banda lupičov, prezlečených za ortodoxných židov, prepadne brúsiareň drahých kameňov. Z miesta činu odnesú vzácny diamant, ktorý potom kuriér Štvorprstý" Franky (Benicio Del Toro) vezie do New Yorku svojmu šéfovi Avimu. V Londýne chce kúpiť revolver od ruského gangstra Borisa Yurinova, prezývaného Blade (Rade Serbedzija), ale ten sa už medzitým dopočul o Frankovom prevoze vzácneho kameňa a plánuje mu ho ukradnúť. Keďže vie o jeho hráčskej vášni, naláka ho na nelegálny boxerský zápas, ktorý organizuje muž, prezývaný Turek (Jason Statham). Ten pošle svojho boxera Georgea (Adam Fogerty), aby od cigánov kúpil karavan. V nečakanej potýčke cigán Mickey O'Neil (Brad Pitt) ľahko zdolá Georgea. Tento fakt dostane Turka do ťažkostí, pretože jeho boxer mal nastúpiť v zápase, ktorého výsledok bol dopredu dohodnutý s mocným gangstrom Kruťasom (Alan Ford)... Turek teda prehovorí Mickeyho, aby nastúpil do ringu namiesto Georgea. Kruťasovu stávkovú kanceláriu majú prepadnúť černošskí priekupníci, ktorých najal Boris. Ich úlohou je počkať, kým dorazí Franky, a potom mu ukoristiť kufrík. Napriek tomu, že akcia nedopadne podľa ich predstáv, černochom sa ho nakoniec podarí získať - márne však žiadajú od Borisa sľúbenú finančnú odmenu. Mickey v ringu poruší dohodu a svojho súpera knokautuje, vďaka čomu sa Kruťas" ocitne v nezávideniahodnej situácii. Boris chladnokrvne zastrelí Frankyho. To však nemal urobiť - pretože len zavraždený poznal číselnú kombináciu kufríka... (TV Dajto)

bungalov

Vážně zběsilá gangsterka, ve které je potřeba se zpočátku trošku rozkoukat. Skvělej cigánskej Pitt, drsnej kmotr Ford a ušlápnutej Statham. No a Vinnie mi hned připomněl jeho roli ze Survive style 5+. Určitě nadprůměrné v tomto žánru. 80% ()

chicotomas

Tak trochu jiná gangster zápletka, než na kterou jsme zvyklí. Množství vtipných hlášek, zajímavě zamotaný děj a překvapivé rozuzlení. Skvělý Pitt coby cikán. Povedený snímek. ()

LaFaille

Jeden z prvotních počinů Guye Ritchieho a stál za to. Brad Pitt jako "cigoš" byla výborná vychytávka, na dvojici Statham/Graham bych se mohl klidně dívat častěji a Vinnie Jones a.k.a Kulkozubý Tony s Desert Eaglem byl neskutečný masér. Bez ostychu dám 5 hvězd. ()

solver

Klasická slátanina, rejža se nám od Sbal prachy... výrazně neposunul, jen trochu více rezignoval na logiku. Je to taková pohádka od bratří Grimmů pro ještě nedospělé. Hodnocení nechápu, pokud někdo na tomhle tvrdnul v kině, podfuk na něj se zadařil. ()

Dr.dogous

Gangstři nemusí být geniální, ba naopak, v tomto filmu jsou zobrazování spíš z opačného konce Gaussovy křivky. Vtipné dialogy, bonmoty, slovní paradoxy, dobrá zábava. Variace na Tarantinovo Pulp Fiction 78% ()

pan_Bily

Bomba! Přesně můj šálek kávy :-) Základ ze Sbal prachy a vypadni dovedený a vyladěný k dokonalosti. Film našlapaný super hláškami a super (i černým) humorem. Vynikající scénář, skvěle natočený, výborně doplněný bezva hudbou. Výborné herecké obsazení a výkony. ()

Robbie

Už len fuckt, že hneď ako tento film dopozerám, mám chuť pozrieť si ho hneď znovu, hovorí za všetko. Podarená gangsterka je môj najoblúbenejší žáner a to že táto je fuckticky podarená! Akciou nabitý, neskutočným nákladom vtipných hlášok okorenený film so skvelou réžiou, ktorá krásne drží celkové tempo, úžasne štýlovou kamerou a strihom, výberom prvotriednych hercov a výborným soundtrackom... no lahoda a pre mňa hotový filmový orgazmus. Dokonca aj Brad Pitt, ktorého mám len za komerčnú ikonu a prudko priemerného herca, mi bol sympatický a vtipný. Konečne nie ten uhladený nasilu charizmatický fešáčik, ale špinavý, ožratý, vychcaný ilegálny boxer-cigán. ()

RomanBond007

Pri prečítaní popisu som si predstavoval niečo iné. Ale nebol som sklamaný. Každý milovník akčnosti si príde na svoje. Film obsahuje bitky, krádeže, prešpekulované pointy, to ho robia trošku výnimočným. Jason Statham a Brad Pitt - dve silné mená v akčných filmoch, režisér, čo o pár rokov zrežíruje tiež dokonalý film, na spôsob starého Anglicka, so známym detektívom Sherlockom Holmesom.90%!!! ()

Robino15996

Je to síce desať krát drahšie ako Lock, Stock and Two Smoking Barrels, ale rozhodne nie lepšie. Očakával som od toho rozhodne viac. Slabé slabučké 4 hviezdy. 70% ()

Mirssix

Ritchiemu zase niečo vyšlo na 100% ako to chcel ! Komédia pre dospelých, plná dobrých hlášok, Kvalitné vystúpenie Brada Pitta ako cigána z ktorým ťažko obchodovať - a premyslený celý dej filmu do bodky. Konečne dobrý film, ktorý si pozriem kľudne aj stokrát :) ()

Pythonator

Co je lepší? Sbal prachy a vypadni nebo Podfuck? Osobně je mi to úplně jedno, protože těmhle frajerským gangsterským filmům plných vypatlaných idiotů, co kolem sebe rádi mávají zbraněmi moc neholduju. Takový film nadělá z dostatečně tupého diváka dalšího gangstera, protože mít bouchačku je fakt cool a jestli jste nikoho nezabili, tak jste voničom. Pomineme-li morální hodnotu takových filmů, tak je Podfuck opravdu fuckézní dobře napsaná podívaná. Mám to radši než Sbal prachy a vypadni, protože to celé posílá někam dál Brad Pitt se svým nezapomenutelným cigošem. ()

kodwin

Byl jsem unavenej, když jsem si to pustil, ale z ospalosti mě to nedostalo. Jasný znak toho, že plný počet hvězd to nebude ani v lepší formě. Zatím dávám jenom tři za cikány necikány. Pitt byl fajn, ale mohli ho aspoň něčím natřít. Dám tomu ještě druhou šanci, protože některý hlášky stály za to. Na druhou stranu na tomhle filmu vidím, že stárnu, je to pro mě moc cool. ()

Mark1983

Tak určitě bych tento snímek nezatracoval,ale ani bych ho nepřehodnocoval, což podle mě se jedná o filmový,i když koukatelný průměr. ()

3k7

Obhájit si jen 4 hvězdičky, to bude chtít snahu. Začnu technickým zpracováním. Střih - brilantní. Vracení se v záběrech zpět do minulosti tak aby to divákovi nevadilo - geniální. Originalita filmu - asi geniální, myšlenky ve filmu nejsou tolik profláknuté jinde. Dokonce si vzpomínám, že jsem se tam asi 3x hlasitě zasmál. Sice už si nevzpomínám čemu a brzy zapomenu i děj filmu, líbily se mi však vždy některé konkrétní situace a nezapomenu na epické hlášky účinkujících. Byl film však natolik dobrý, abych si ho pustil znovu? Ne. A to je důvod, proč dám zkrátka jen 4 hvězdičky. Pochopte mě, takové Pelíšky, když vidím v TV (byl jsem i v kině), ty hlášky jsou legendární a vždy si je vychutnám znovu. Tady jsou za celý film tak 3 možná 4 fakt dobré hlášky a cca 2 dobré situace, ale ani tak mě to nedonutí pustit si to znovu. Důvod, proč jsem si film obstaral byl ten, že je to 16. nejlepší komedie a 2.nejlepší komedie od roku 2000. 1.komedii jsem již viděl a na podfuck jsem se dlouho chystal a před chvílí jsem to čerstvě dokoukal. V podstatě kdyby ve filmu účinkovali neznámí herci se stejným výkonem, asi bych si film oblíbil víc. Nevím čím to, ale zkrátka mi připadalo, jako kdyby se herci nemohli projevit naplno. Mám z toho pocit, že jsem od herců čekal lepší výkony. Některé situace mi připadly vyloženě strašně napasované a umělé. Na druhou stranu film nepůsobil tak stupidně americky, čímž bych mu asi měl dát 5 hvězdiček, proto měním na 4 a půl hvězdy. Líbí se mi na filmu, jak postupně všechno začíná zapadat až si to ke konci krásně sedne a divák je spokojen. Taky se mi líbí naznačení pro případné pokračování, které bych ale nikdy vidět raději nechtěl. Ten film je jako shrödingerova kočka, je dobrý i špatný zároveň, ale to jestli je dobrý nebo špatný určíte, až se podíváte pod pokličku, kde je ta kočka zavřená. Takže proč by si film měl zasloužit 5 hvězd? Dějem, nebo svou zábavností mě film velmi zklamal a odhadoval bych ho na 70% zde na CSFD. Technické zpracování a střih některých scén byl zase lepší než velkorozpočťáky z holywoodu. Hrozně mě vadila zdlouhavost některých scén, některé scény se strašně táhly, jako divák jsem toužil vidět další a další záběry (možná by některé zdlouhavější záběry stačilo lépe prostříhat nebo oddělat pryč úplně), některé rozhovory bych vystříhal, to co mi vadilo byla asi spádovost filmu. Jako divák jsem toužil aby se ve filmu dělo víc věcí v kratším čase a nebylo to takové pomalejší. Trošku rychlejší tempo, to je to co bych od podobného filmu čekal. Věřím, že až by se mi to v hlavě rozleželo, asi bych tomu filmu dal 5 hvězd, ale ten film je možná kultovní, jsou tam dobré hlášky, ale nezanechal ve mě ten film žádnou stopu a že bych se opravdu tolik smál, abych tomu s nadšením dával 5 hvězd, tak to taky ne. Dávám proto uspokojivé 4 hvězdy, 4 a půl by bylo moc, 5 bych byl fakt asi naivní pokrytec bez špetky kritiky. Uznávám však, že dnes jsem na film asi neměl ideální náladu a že těmito 4 hvězdami musím zase zvýšit laťku a horším filmům dát místo 3 hvězd jen hvězdy 2. () (menej) (viac)

Doffy

Upřímně nerozumím tomu hodnocení 88 %. Celý film je tak zmatený a i když je tu daný celkem jednoduchý děj, tak je to celé poskládané stylem paté přes deváté. To vše doplňuje až někdy nesmyslné uvažování postav a v podstatě jsem se v tom nejednou ztratil ohledně toho, kdo koho jde vlastně zabít. Ale asi pro takové "nadčasové" filmy není můj mozek dostatečně výkonný aby pobral to umělecké všechno co mi tu bylo servírováno. A stejně jako se Turek nedočkal svých párků na grilu, já se nedočkal toho co se tu prezentuje jako 88% film. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Režisér Podfu(c)ku či Gentlemanů Guy Ritchie si zdá se vyhlídl svůj příští projekt. Britský filmař se čerstvě upsal režii snímku Ministry of Ungentlemanly Warfare pro studio Paramount. Kromě režie se… (viac)

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (viac)

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

23.08.2016

Pamatujete si, jak seriálové Fargo znělo jako špatný nápad a vyklubala se z něj uznávaná pecka? Tak to samé se teď plánuje s Podfu(c)kem. Streamovací služba Crackle, která je zodpovědná třeba za talk… (viac)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (viac)