Strhujúce životopisná dráma výnimočného muža obdareného  zvláštnymi liečitelskými schopnosťami na pozadí dobových udalostí. Príbeh je inšpirovaný skutočnými osudmi liečiteľa Jana Mikoláška, na ktorého sa v priebehu niekoľkých desaťročí obracali s prosbou o pomoc tisíce ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev vrátane najvýznamnejších osobností politického a kultúrneho života. Mikolášek je človek bez odborného lekárskeho vzdelania, ale s nevšedným a nevysvetliteľným nadaním diagnostifikovať a pomocou byliniek liečiť choroby, s ktorými si ani doktori nevedia poradiť. Jeho mimoriadne schopnosti sú však vykúpené bojom s vlastnými démonmi. Liečiteľstvo je jeho vnútornou spásou a ochranou pred sebou samým… (CinemArt SK)

NikiVai

Po dlouhé době jsem viděla velmi dobrý český film. Ale to je snad každý s Ivanem Trojanem. Život Jana Mikoláška byl obdivuhodný. ()

R-2

1 hvězdička za mě zcela oprávněně a to jen za úžasné, ale předpokládané herecké výkony. Jinak film je brakem upraveným jak podle Orwelovského ministerstva pravdy. Stačí si zjistit pár základních informací a víte, že příběh je tak zmanipulován (naprosto zbytečně), že více jak 1 hvězdičku si nezaslouží. Ať žije 1984 v praxi. ()

Pignon

Až na ten šílený zvrat ve scénáři v cílové rovince, kdy jsem se zase s nevolí musel dívat, jak se po sobě válejí do té doby dobře hrající herci, to byl solidní příběh, s dobře vystiženou dobovou atmosférou. Žádné slinty a dojemná údolí slz. Trojan je navíc kategorie samo o sobě, velkoformát! ()

Cesty timem

Ivanovi tyhle role vědců na hranici geniality a šílenství prostě sednou jako pr na hr a hned si vzpomenu na Dejvic divadlo a Theremina, dej vic takových rolí a Ivana! ()

Hadush

Velke zklamani. Kdyz uz se natolik odchylim od reality bylo by fajn pouzit fiktivni jmena a netvarit se "zivotopisne". Jo a zapomneli ste na cernosskeho zahradnika a nebinarni kucharku... Jedna hvezda za obsazeni, ()

Cacorka_eliz

Paní režisérka Holland opět zachraňuje stav české kinematogafie. Trojan dokazuje, že se ani po padesátce herecky nevyčerpal a že dokáže zahrát další možné polohy. Překvapil i mladý Josef. Hudba zajímavá, kamera nápaditá. Epstein se dostal zřejmě zase do formy. Děkujeme. ()

Kathykat

Trochu mi vadily gay scény, ačkoli proti tomu nic nemám, bylo toho tam až moc.. Také jsem nečekala takový otevřený konec (musela jsem si potom sama dohledat, jak to vlastně ve skutečnosti dopadlo). Dost věcí mi tam zůstalo záhadou, ale zase je fakt, že nad filmem pořád uvažuji, a to byl asi účel. Dobré výkony Ivana Trojana i jeho syna. ()

bardem

Tak nejasnosti k příběhu si v pohodě dohledáme, konec filmu si taky nějak zjistíme. Ceny a chvála se samozřejmě jen tak posypou. Zvláštní pojetí Sotva se začalo něco překvapivého dít, byl konec a hledej šmudlo. Trojan skvělý. ()

majorzeman13

Skvělý,nadprůměrný film. Od hereckých výkonů až po kameru,masky ....K tomu na pozadí dobových událostí ( komunismus,nacismus). Pan Mikolášek byl vyjímečný a obdařený schopnostmi. "Nedělej zázraky to Lidi neodpouští ". "Léčba pomocí moči". Vřele doporučuji zajít na film do kina . Stojí fakt za to ! Za mne rozhodně spokojenost. ()

JRSB

Chybělo mi závěrečné zhodnocení, jak oba dopadli. Jinak byl film chvílemi nedotažený. Ale úplně úžasné dílo. ()

sportx

Až na ty přehnaný homoscény to byl dobře odvyprávěný příběh. Tak byl homosexuál no a co, stačilo to vyreslit jednou. ()

farinelli77

Takových filmů, které se vnímavým divákům dostanou až do morku kostí, se točí bohužel málo, a proto jsem za jeho vznik nesmírně vděčný! Paní Agnieszka je královnou evropských režisérů. Na její film se vyplatí jít, aniž byste o něm cokoli věděli. Dva diváci v polovině opustili sál, ale to je jejich problém. Asi čekali dalšího Bouráka... Děkuji za nepopsatelně krásný zážitek, který mě na dvě hodiny přikoval do sedačky. Věrní fanoušci paní režisérky možná zaznamenali i ten letmý dotek Verlaina a Rimbauda😉👍💚 Bravo!!! ()

Latinus

Vskutku ma tento film zaujal,a ta rezia ? myslim ,ze by to dal asi kazdy priemerny reziser, s takymto vdacnym nametom sa da celkom lahko pracovat.Skoda toho konca ..nemusi to byt vzdy happy end ale koniec musi byt...silne pochybujem ,ze sa bude tocit Sarlatan 2. ()

Bobby_Fisch

Obsahem i zpracováním jeden z nejlepších snímků české kinematografie. Ačkoliv velmi pateticky, popisuje dokonale situaci léčitelů v politickém i zdravotním zřízení. Doporučuji studovat život Bruno Gröninga a dalších, kteří skutečně a prokazatelně lidem pomáhali. ()

D.Gilmour

Velmi pěkný film se skvělým Ivanem Trojanem. Na mne možná až příliš mnoho homosexualních scén, ale jak se kdysi říkalo: Doba si to žádá, lid si to žádá. ()

d.p.1

Mám z filmu takové trochu rozporuplné pocity Za shlédnutí filmy určitě stojí to bez debat, Trojanové podali oba skvělé výkony a téma je také zajímavé. Moc jsem však nepochopil některé příliš "názorné" scény, konkrétně co se zabíjení zvířat a homosexuální erotiky týče. To prostě nebylo nic pěkného, právě naopak a být to tam podle mě nemuselo. Druhá část mého hodnocení obsahuje spoiler -> Spoiler alert****** Ten soudní proces byl úplně o něčem jiném, než ve skutečnosti. Žádná vražda, žádná oběť v homosexuální lásce, nic takového. Ve skutečnosti, pokud jsem se to dočetl a pochopil správně, se jednalo o údajné finanční podvody a zločiny proti budování socialismu s trestem pěti let. Žádné tresty smrti, žádné srdceryvné řvaní matky homosexuálního partnera, který se měl obětovat, nic takového se nemělo stát. Nevím, jestli bylo cílem víc poplivat komunisty, nebo přidat víc dramata, ale kdyby to bylo vykresleno víc podle reality, osobně bych to ocenil víc, než tuhle "senzaci", proto dávám jenom tři hvězdy, ta realističnost mi tam prostě ke konci chyběla.**** Konec spoileru ()

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

12.09.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) každoročně mimo udílení národního ocenění Český lev vybírá i potenciálního filmového kandidáta na prestižní cenu Oscar, jenž by na jaře příštího roku mohl… (viac)

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

22.07.2021

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

24.04.2021

Polská filmová akademie zveřejnila kompletní seznam nominací pro Polské filmové ceny - Orly v rámci jejich 31. ročníku. Akademici letos vybírali ze seznamu celkem 130 děl, z čehož bylo 31… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny

Nominace na Oscara zveřejněny