Atlantis

• Česko Atlantis (viac)
Dokumentárny / Hudobný
Francúzsko / Taliansko, 1991, 78 min

Režisér MAGICKÉ HLUBINY natáčel ATLANTIS jako jakési její pokračování, ovšem výhradně s mořskými živočichy v hlavních rolích. Filmovalo se šestnáct měsíců při plavbě kolem souostroví Tahiti, v Rudém moři, na Bahamách, Galapágách i na severním pólu, přičemž Besson se zaměřil především na zachycení podmořské fauny a flóry. Film s celovečerní metráží nemá děj a je strukturován jako řada epozod s převážně abstraktními tématy. Fascinující obrazy podmořského živopa doplňuje neméně fascinující hudba Erica Serry. V tomto ohledu je snímek srovnatelný s uměleckými dokumenty Godfreyho Reggia, který zase spolupracoval s Philem Glassem. (oficiálny text distribútora)

paranoid82

Nádherná exkurze do podmořského světa v podání Luca Bessona. Dokument je rozdělen na několik kapitol, nejvíce se mi líbily la haine (nenávist) a la naissance (zrození). Uvidíte galapážské tučňáky a leguány, obrovského rejnoka mantu, vlnožila, kapustňáky, delfíny skvrnité, žraloky a mnohé další. Celý dokument podtrhuje snová hudba Erica Serry. Poznámka: V kapitole l'amour (láska) zpívá Vanessa Paradis. ()

Novik

Možná pěkně natočené podvodní scény s mořskými živočichy ale zas mě to tolik neuchvátilo. Hudba a kamera byla fakt skvělá! :) ()

kulitschka

Je velká škoda, že jsem dokument shlédla na televizi a nedokázala jsem se do něj "ponořitL, o což tvůrcům šlo. Hudba a kamera dobré, ale vážně to chce velké plátno nebo nějaké halucinogenní látky, jinak je dokument beze slov trochu nudný. Každopádně je to pastva pro oči. ()