Je rok 1968 a tri pôvabné dievčatá z malého českého mestečka sa pripravujú na maturitu. Ich traja spolužiaci sa ich snažia všemožne zaujať, dievčatá však majú oči len pre troch záhadných cudzincov, ktorí sa v mestečku znenazdajky objavili... (RTVS)

Idealista

Pohodový filmeček , na který se dá dívat i vícekrát . Jasně není to zrovna moc nápadité , většina heců příliš nehraje a jen předvádějí svůj standart ( Bohdalka , Norisová , Hanák , Carda atd. ) , ale sem se docela hodí . Postavy jsou ploché jak hrudník M.Jovovitch . Příběh je jednoduchý jak facka . Vizuál je křiklavě barevný . Hudební čísla jsou celkem propracované , nehýbají sice z dějem příliš dopředu ( u muzikálu by tomu tak mělo být ) , ale přechod s "civilu" do h. čísel je svižný a nerušivý . Největší hvězdou snímku se tak stává Renč , který to všechno perfektně ukočíroval . A to zasazení do léta 68 . bylo celkem zbytečné . ()

Moni33

Je mi jedno kolik tento film má chyb, je mi jedno, že herci zrovna nehrají nejlépe. Pro mně jsou Rebelové jeden z nejlepších českých filmů. Mám ráda tento příběh, který je na konci tak smutný. A ty písničky jsou prostě úžasné! ()

Roman1983

v kině viděno asi 7x...nádherné písničky z 60tých let, viděno rok před maturitou...úžasná atmosféra se skvělými hereckými výkony, především Tomáš Hanák a je ceny jako za první republiky..stojí pouhý "fiftýn" :-) ()

Raphaell

Byl jsem tehdy tuším platonicky zamilovaný do Zuzky Norisové, ale když jsem zjistil, že je příbuzná s Chuckem, tak mě to nějak přešlo. Příběh toho filmu si však pamatuju i po letech, stejně jako některé písničkové hity, takže to špatný film určitě nebyl. ()

pablohoney

Že to bude blbý jsem čekal, ale některý logický kotrmelce byly příliš i na poměry muzikálu. Kluci zdrhnou z poutě, aby nebyli vidět a pak se proháněj na drezíně a řvou spolu s holkama na lesy? To už je moc. Kvalita muzikálových čísel s postupem času padá fakt až někam k reklamě, zbejvá pár solidních momentů, pěkná hudba a alespoň ne úplně happy end. A to není moc. ()

honzic

Opravdu poměrně povedený film. Hodně písniček, pěkné kostýmy a kamera, zajímavá režie. Na druhou stranu herecké výkony a scénář moc nenadchnou. Hodnocení: 65 % ()

swinevenca

Písničky dobře sedí do příběhu, jsou udělaný dost teatrálně, ale z dobovýho a žánrovýho hlediska mi to v tom filmu vůbec nevadí, to je spíš škoda, že hlavní roli nemá herec, kterej by si to sám odzpíval. Příběh jednoduchej, ale dokáže chytnout a Zuzka nikdy nebude extra herečka, ale dívá se na ni pěkně. ()

Domas88

1 ze 100 z českých filmů stojí za to... Moc hezké, děj rychle utíká, společně s retro písničkama, romantika je nenucená.. Opravdu je to český film? :D I po shlédnutí v kině, neváhal jsem si jej sehnat na DVD.. dokonce mam i cd s muzikou :))) ()

Eire

U mna druhy najlepsi Cesky Muzikal. Ten prvy je jasny: SVETACI 1969. Sedesata leta jsou 60leta i kdyz se toci v 21st century! ()

LarryW

Pestrobarevné a jak!!! Já tak ale tu dobu z vyprávění, filmů, snímků neznám a v očích mých blízkých, kteří v ní žili je vše naprosto mimodobové, ale totálně! Sehnat za komančů něco v nevyblité barvě bylo téměř nemožné...Naivní ztvárnění křehkých holčiček "blbek" a velkých drsných chlapců frajerů, mne vždy rozlazuje a to nemám rád feministky. Hudební stránka filmu mne však zaujala, dobře zazpívané klasické songy, s příjemným aranžmá. Z herců u mne obstál jedině Révai, ostatní hráli na můj vkus i na muzikál až příliš "divadelně"... ()

*Fish*

Supr film po všech stránkách - herecky, vtipne, a predevsim pribehove. Pro nekoho, kdo nezazil (respektive zazil, ale nepamatuje) drivejsi rezim, musi tehle film znamenat hodně. Po vzoru amerických filmů jsem očekával to, co nepřicházelo - vysvobození hlavního hrdiny, nebo alespoň něco, čím se protějšek dozví, že vlastně zbaběle neutekl. Když pak začaly titulky spolu s písní "Kde ty kytky jsou", málem jsem to nerozdýchal. Neuvěřitelně silný zážitek a představa, že o sobě vlastně oba dva neví, mě nutila tento film zhlédnout ještě několikrát. A k tomu všemu navíc hudba, která mě dostává do kolen. Jasných 5 hvězd. ()

BigBrother

Přelud svobody, za kterým se zdejší lid hnal v šedesátých letech, přinesl kromě tvrdého vystřízlivění i chytrý pop a filmařskou novou vlnu. Renčův muzikál jasně ukazuje, že nelze dvakrát vstoupit do jedné řeky a taky jak to dopadne, když se na rok 68 podíváte plytkou optikou let devadesátých. Zbyde jen přihlouplý příběh a pěkné písničky. ()