Dva záchranáři narazí na několik obětí nové drogy se silnými účinky, které zemřely hodně zvláštní smrtí. Co se to tu sakra děje? (Netflix)

Kyrgyzstanec

Rozplakat diváka je snadný. Vyvolat v něm numinózní úžas jako úvodní scéna je výzva. Nesmírná škoda, že film nešel "o level hloubš". Sci-fi je od slova sci-fi, dramat o skomírajícím manželství a rakovině už bylo určitě natočených dost lepších. ()

jarmil8

Jejich předchozí filmy měly v sobě tajemno, které rezonovalo. V Synchronic se postupně vytrácí, až zůstane "jenom" repetitivní buddy story o záchraně dcery jednoho z nich. ()

Ivuska71

Tak zaprvé, vážně mě to překvapilo. Mám ráda sci-fi, tak občas projdu, co je nového a tak. Tohle sice až tak nové není, rok 2019, ale mazec. Když mi u filmu běhá mráz po zádech, je to prostě dobře. No a za druhé, taková překvapení bych ráda častěji. Díky předem. ()

Tranda

Příběh: 8/10; Akce: 6/10; Drama: 6/10; Napětí: 8/10; Hudba: 8/10; Vizuál: 8/10; Atmosféra: 9/10; Zábavnost: 8/10; Herci: 7/10. 7/10 ()

BR23

čože? ako tomuto môže dať niekto 3/5 a viac? Ved je to absolútna blbosť a pritom mám tento žáner rád. No toto je príliš. V stručnosti: Dvojica kamarátov- kolegov záchranárov (polovica filmu je o tom ako majú rôzne prípady), jeden stratí dcéru a druhý kedže je smaška tak zhodou okolností zistí, že pomocou novej drogy dokáže cestovať v čase, sa rozhodne, že kamarátovu dcéru nájde. BTW: droguje lebo je v depke že má raka a kvoli tomu je ochotný riskovať svoj život. A pritom si pri objavovaní schopností počas drogy počína ako ten najväčší IDIOT. (za zmienku stojí: skúsim či dokáže so mnou cestovať aj živý objekt ale musím sa ho fyzicky dotýkať- preto vezme svojho psa, a schytí ho rukavicami. čo tak si kúpiť korytnačku nech neriskujem život svojho psieho miláčika? a čo ten dotyk cez rukavice?) Dalej sa tie pravidlá, ktoré objavuje úžasnou rýchlosťou ("až" jedno na každý jeden pokus kde mu vždy ide o život) menia... Raz je tá droga obojsmerná, inokedy v inom čase je ale jednosmerná. Za další fuckup považujem to že priestor závisí od doby kam ho to vezme, kedže stále skúša minulosť. A čo budúcnosť? To ho nenapadlo? Prečo sa s tým scenáristi nepohrali? A ked sa po 1. krát snažil lokalizovať stratenú kámošovu dcéru, tak to bolo štýlom: -Ahoj random človek, kde naposledy si !videl! tu babu? -Na tejto streche. -Ok díky, (sadne si na strechu prenesie sa do iného času, zase ho skoro zabijú, a ked sa vráti s prázdnou tak sa pýta) -Hej počuj random človek a naozaj tu tá baba bola ked zmizla? -Nie potom čo som ju naposledy !videl!, som ju ešte !počul! ako odišla von. ... Jedna hviezdička za štýl a zaujímavú myšlienku ale žiaľ moje hodnotenie úplne ničí prevedenie a obsah. ()

Dalajlada

Velmi zajímavý film. Pomalejší tempo se nakonec ukázalo jako ten správný prostředek na vystihnutí všeho, čeho chtěli tvůrci dosáhnout. Ta tísnivá atmosféra byla naprosto úžasná. ()

vojacek

Má to všechno co do dobré sci-fi očekávám - neotřelý nápad, efekty, napětí, atmosféru, chybělo mi jen trochu více akce, ale to bylo vyváženo jmenovanými pozitivy. Prostě vynikající!!!! Škoda jen předvídatelného konce. I přesto zasloužený plný počet ***** ()

sourekm

Přijde mi to jako když se dá do guláše Miami Vice a povídka Počkej si na loňský rok od Philipa K. DICKA. Perorálně užívaná droga co způsobuje cestování časem. Doktor co se šest týdnů před smrtí na nádor na mozku rozhodne prozkoumat na sobě vlastnosti nebezpečné drogy. Vizuálně je snímek opravdu hezky udělaný, ale v co se týče scénáře, je to absolutně nepoutavé. ()

Brittleheart

Veľmi príjemné prekvapenie, prvý film od autorov, určite ale pozriem predchádzajúce filmy ako sa vyvíjali... tento odporúčam, za hodinku a pol viac ako inde za dvojnásobok času a mnohonásobok peňazí. ()

caesar_sauce

Není to tak dobrý, jak jsem doufal, žel. A to jsem se těšil dva roky. I na nejšílenějším tripu ve všech chvílích zapadá vše se vším, což se o tomto dílku říct nedá. Koupit pár příjemných hodin konzultací s páně Lynchem, ubrat na doslovnosti, páč divák není každej blbej, a aspirovalo by na 5 zářivejch. ()

Lesik

Myšlenka je zajímavá, to musím uznat. Nicméně její vytěžení dost nedokonalé. Závěr je pak vyloženě limonádově blbý. Obětující se černý Američan zůstane v minulosti, což mu ale nebrání se jaksi přitrouble prolínat do současnosti a nyvě zírat do kamery, což samozřejmě druhého hlavního hrdinu (bílo Američana) pohne k slzám. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)