Dva záchranáři narazí na několik obětí nové drogy se silnými účinky, které zemřely hodně zvláštní smrtí. Co se to tu sakra děje? (Netflix)

Simomon

POSLEDNÍ SLOVO: Má to fakt suprovej nápad, kterej je originální i v jednotlivejch detailech. Režisér ale dokázal z týhle bomby na papíře udělat po všech stránkách průměrný dílo. Film nijak negraduje, nemá atmosféru, nemá emoce, nemá dobrej casting, nemá pointu, nemá zajímavej vizuál....Stojí za vidění, nic víc. 60 %, 3/5 ()

DavidWebb

Cestovanie v čase je už slušným filmovým klišé, ale v tomto fliku je to celkom iná káva. Nie je totiž zapotreby žiadneho prístroja ani akéhokoľvek externého zdroja, iba jednu syntetickú pilulku, ktorá "aktivuje" epifýzu a všetko funguje na chemickej báze. Presne podľa hesla nič nehľadajte vonku (mimo seba) ale vnútri (v sebe). Naposledy som mal podobný nadšený pocit z neznámeho filmu, keď som dopozeral "Upgrade" s Marshallom-Greenom. Má podobnú atmošku a dokáže rovnako vtieravo vliezť pod kožu. Na jednej strane som rád, že podobné nápady niekto má a sfilmuje ich, na druhej strane sa sám seba pýtam, čo by z podobnej látky vedel vytrieskať špičkový rejža s veľkým budgetom. Tým nechcem zhadzovať Bensona a Moorheada, pretože odviedli slušnú prácu a s väčším budgetom by možno vedeli i oni z toho spraviť megabuster. Takže, dobre vymyslené, slušne zahrané a pekne to odsejplo, oba palce hore. Akurát by to chcelo lepší soundtrack. PS: Synchronic? Niekto máte...? ()

Shitonit

Hodně těžký, zpočátku nestravitelný drama, se postupně rozjíždí v vcelku originální filmek, na téma cestování časem. Stačí požrat pilulku a na sedum minut jste buhvíkde. Což může být docela fajn, pokud Vás v tý minulosti nekousne nějakej duch do zadku. Konec je napínák s otevřeným otazníkem, trošku mi bylo líto toho roztomilého hafana, kterej skončil v dobách slávy KKK. Tzn závěrem bych rád podotknul následek. Přežvejkejte první půlku, a druhá půlka Vám ukáže prima cestu do spokojený řiti :-) ()

ŠpetaMarek

Bohužel autorská dvojice zde měla příliš velké ambice. Slušela by tomu spíš minisérie, takhle jsou veškeré prvky jen velmi jemně nakousnuty a pluje se po porvchu. Což se možná u sci-fi linky dá odpustit, ale pokud tam mám dlouhé scény plné životního filozofování, tak bych čekal víc, než klišé. Nebo vystřhnout úplně. ()

Ex_Machina

Riziko, že sa nedobrovoľne stratíš v čase je pomerne vysoké. Táto syntetická droga je naozaj niečo. Nevnútili by mi ju ani keby som mal samopal pri hlave. To už radšej ruského krokodýla. A to už je čo povedať. Keby so mal istotu, že navštívim Marylin Monroe v jej šatni počas nakrúcania Mustangov, alebo by som si inkognito zamiešaný v dave pozrel Kleopatru pri inaugurácii za Egyptskú kráľovnú, tak to by bola iná pesnička. Ale rozhodne sa nechcem teleportovať do zákopu plného mŕtvol počas vojny juhu proti severu, alebo do doby ľadovej s mamutom za zadkom. Depresívne hypnotická záležitosť, z ktorej sa ale dalo vytrieskať viac. ()

Mamlas

Kdo baští pilulky Synchronic, dostane se na chvíli do minulosti. Námět budiž. Realizace je ale nudná komorní věc, ani sci-fi, už vůbec ne thriller, ale jen vleklé drámíčko o nemocném černochovi. Mizerie, k jejímuž sledování nutně potřebujete přetáčet krutě dopředu. (14%) ()

Solverino

Velký potenciál, který byl promrhán celkem řídkým filmem. Sice je to nesmysl, ale rozhodně zajímavej. Ale slabí herci nemají celkem co hrát a vizuál vypadá také lacině. Jednou se to vidět ale dá. ()

Mateyf.Iks

Krasnej priklad toho, ze kdyz mas dobrej namet, tak to funguje a bavi i pres to, ze je to celkem na hovno natoceny, scenar misty susti jak svine a misto to ani nedava smysl. Atmosku to ale urcite ma a depresivni atmosfera z toho cisi jak svine. Pripomelo mi to pocitove Butterfly Effect nebo The Jacket a Stay. Miluju tyhle mindfuck “maly” filmy. A Synchronic se k nim urcite muze zaradit. Nedejte na hodnoceni a zprasenej trailer. Urcite stoji za to to videt ()

curfew77

Chtělo by se říct, že by oba pánové měli spíš točit, než psát, ale takhle jednoduché to není. SYNCHRONIC má cool nápad, solidní vizuál a slušné herce (Dornan lepší Mackieho, ale i proto, že jeho postava je mnohem vrstevnatější, než ústřední černošský Mirek Dušín). Jenže potenciál látky brzdí mimo jiné stupňující se logické lapsy, jeden za všechny: použili byste k jakémukoli velmi nejistému experimentu svého oblíbeného psa, nebo by vás napadlo spokojit se s laboratorní myškou či prostě nějakým random broukem zpod gauče? I konec je pak děsně laciný, což je v kontrapunktu s místy fakt velmi dobrými dialogy nebo parádně depresivní atmosférou. Druhé nabízející se zjednodušení? První polovina je výrazně lepší než druhá, skoro jako by každou psal někdo jiný. Vyjádřeno procentuálně, první půlka za 85 a druhá za 35, z čehož mi vychází 60 %, víc ani ťuk. ()

horor2

Pro mě milé překvapení. O filmu jsem nevěděl vůbec nic a narazil jsem na něj úplně náhodou. Dal jsem mu šanci jenom kvůli hlavní dvojici. Potěšila zneklidňující hudba a také to, že se tvůrci s tím vůbec nepárali, co se brutality týče. Naprostá spokojenost! ()

tkey

Fajn "low-cost" nezávislý počin. Rozhodně to není žádný přes kopírák stokrát přetočený nesmysl nebo miliontý reboot. Zároveň si to nehraje na pseudo-intelektuální výblitek moderní doby, nepere to tam BLM / LGBT blablabla sheit, takže za mě ok. ()

SAINTS

Zivot dvoch zachranov v New Orleans sa obrati naruby po tom čo narazia na seriu umrti a zraneni spojenych s drogou s bizarnymi nadpozemskymi učinkami.Synchronic je viac žanrovy film,čo je osviežujuce niekedy však ako keby poriadne nevedel čim vlastne chce byt-spoločenskou dramou,hororom či sci-fi.V prvej polke sledujeme život dvoch zachranarov ktori zapasia s pracovnym tlakom a každy z nich je neštastny zo svojho životneho udelu.Ako nahle sa film dostane do synchronnej časti,po tom čo jeden zo zahranov ju vyskuša na sebe nastane skutočne sci-fi aj horor.To umožni zabavnu a nepredvidatelnu jazdu.Film určite stoji za pozornost.Film velmi dobre pracuje s roznymi časovymi rovinami,roznymi odkazmi,ktore si hrdinovia možu posielat skrz tie časove vrsty,Prostredie New Orleans tie traumy ktore tam su,otrokarstvo to funguje velmi dobre.Ulice prerastene korenami stromov.Rozne traumaticke udalosti ktore idu hlboko do minulosti Na rozdiel od uživatelky Skeksis som si pri sledovani tohto filmu neobhryzal prsty ani nechty od nudy. ()

MartinTerran

Průběh filmu je pomalý a připomíná drama víc než colokiv jineho, takže je to docela nuda. Poté se to, ale zlomí a začne to být zajímavé a take napínavé až do konce. Námět zajímavý, ale správcování mi nesedlo. Hodnocení: 62/100. ()

Facerr

Super nápad, dost hutná a smutná atmosféra, ale dalo se z toho vytřískat víc. Moc hezkej a dojemnej - i když nedotaženej byl konec ... za ten si to ty tři hvězdy zaslouží. ()

BlondJames

Když tě ta pilule vzala do minulosti, tak jaktože ten konec dopadl tak jak dopadl? Mi to teď nedá spát :-/ Nehledě na ten meč, tam mi to taky nějak nesedělo, co dělal v té zdi?To si ho jako sám vytáhl a pak zapíchnul do zdi? ozubený a oblý? Haha ()

xxmurphyxx

Tak tomuto sa povie pekne premárnený potenciál. Film vcelku neškodný, dal sa pozrieť bez ujmy na zdraví, občas aj celkom zaujal, ale pri tom ten námet mal na oveľa, oveľa viac. Ústredná dvojica sympaťáci, dokonca aj Mackie čo to zahral a nemal vkuse len ten jeho uplakaný výraz. Námet za mňa zaujímavý, spracovanie malo niečo do seba ale čo z toho, ked sa na rozjazd čaká kurva dlho a nakoniec sa ani nič podstatné neudeje. Pri tom zo scény s kolonizátorom, pračlovekom či vojakom konfederácie sa dalo vyťažiť tak veľa, zabrnkať riadne na strunu hutnou atmosférou. Škoda.... ()

Renswo

Synchronic: po prvom filme od Justina Bensona The Endless som veľké oči nemal. Film mi nesadol a dosť má nudil. No tento druhý film Synchronic obrat o 180! Bol som veľmi prekvapený , príbeh má zaujal , vzťah medzi oboma hercami sadol veľmi dobre. Užíval som si celých 100min a bol som úplne pohlteny až do konca. Oceňujem že sci-fi žaner mal viac herectva ako špeciálnych PC efektov. Škoda že takých filmov nieje viac. Už sa teším čo vymysli Benson nabudúce , lebo Synchronic patrí ku silným filmovým zážitkom. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)