Snímek Americká nakládačka je inspirován povídkou spisovatele Simona Riche publikované v časopise New Yorker. Seth Rogen se představuje v hlavní roli živořícího dělníka Herschela Greenbauma, který ve dvacátých letech minulého století emigruje do Ameriky v naději, že své milované rodině zajistí lepší život. Jednoho dne se mu však během pracovní směny v okurkárně stane nehoda, při níž spadne do kádě, která ho uvězní na 100 let. Lák ho dokonale zakonzervuje a když se pak znenadání probudí v současném Brooklynu, zjistí, že nezestárnul o jediný den. Vydá se hledat svou rodinu, ale brzy se zarmoucením zjistí, že jediným žijícím příbuzným je jeho pravnuk Ben Greenbaum (také v podání Rogena), vlídný a mírumilovný programátor, který s Herschelem nikdy nemůže najít společnou řeč. (HBO Europe)

Ewík

Krásná pohádka o rodině, komunitě (o tom, odkud pocházíme a jak je to důležité), životě a odhodlání. A k tomu mi dost dobře sednul humor a ten přízvuk je prostě rozkošný :-D Pěkná oddechovka na sobotní odpoledne. ()

Mamlas

Film o vztahu dvou příbuzných, kde jeden je 100 let z minulosti a objevil se v současnosti. Naprostá většina filmu jsou dialogy mezi nima. Moc keců, minimum zábavy, minimum zápletky, minimum něčeho zajímavého. Chce to hodně moc přetáčení. Velmi ojediněle je tam nějaký úsměvný frk, jinak celkově bída a nuda. Pak do toho ještě začali tahat náboženství. Tak tyhle kraviny fakt ne. (14%) ()

Gali

Začátek filmu mě hodně bavil. Těšil jsem se na šílenou komedii, ale bohužel se to zvrhlo v menší drama. Škoda. ()

SmajdalfCZ1

Tenhle film byl opravdu slabý. Hodina času v prd*li a už se mi nevrátí. Za tu dobu jsem se možná tak jednou usmál. Poslední filmy co se mi od Setha líbilo jsou Sousedi. Tohle bylo opravdu ... no po doukoukání mám prázdnou hlavu a ten film mi nepřinesl nic. Ani žádný pocit. Chápu, že se tu možná chtěla řešit mezigenerační nálada v teologiim, sociální nálada nebo rodinné vztahy, ale tenhle film prostě nestojí za čas. ()

tomino28

Dvě časové roviny a hlavní představitel v dvojroli (že by snaha šetřit?) spolu s poměrně netradičním námětem a oborem podnikání dává slušnou příležitost k vtipným momentům a konfrontacím. Mám osobně rád cokoliv, kde se tvůrci pokoušejí přijít s něčím neokoukaným a zde je ta snaha rozhodně vidět. Párkrát jsem se pousmál, ale celkově jsou to ode mě 3* s přivřenýma očima. Mocně to zachraňoval Seth Rogen, který byl na plátně téměř nonstop, a snímku pomohla i nepřepálená stopáž. ()

Heywood

Málo kdo umí kritiku zblblých "zasíťovanců" postihnout jak Seth Rogen. Také ta "svoboda slova a názoru" tu dostala na frak. Jinak řada vtipných fórků (kozáci přišli o reklamu), ale nakonec ta židovská nostalgie musela prosáknout. Kamera bez chyby, hudba akorát, ale něco tomu chybělo. Tuším, že přes optimistický konec je tu moc hořkosti celý film. Ta první asistentka, která v minutě přejde k protestujícím je dokonalá ukázka mizérie a Ben možná miloval rodiče, ale jinak je to flákač bez cíle a bez odvahy. Taková ta houba - nasát a vypustit - až příliš vrstevníků v západní civilizaci je mu podobno. Proto to Rogen natočil, byť směřoval k parodii se stoletým pradědou a měla to být především legrace. To byla, ale smutek z ní setrvává. ()

bonovox

Pre fandov Rogena povinnosť. Je to dostatočný úlet, niekoľko kvalitných fórkov poteší, škoda len, že v druhej polovici ide kvalita dole. 60% ()

Alecjay

Podle popisu slibný potenciál, nicméně realita byla trochu zklamáním. Seth Rogen je dle mého názoru přirozeně vtipný člověk, v tomto filmu se však až moc zaměřuje na jeden z pilířů "amerického humoru" a to "Budeme si podkopávat nohy a kopat se do zadku a bodat do zad, to je přece ohromná švanda". Ocenil jsem židovskou reprezentaci, dozvěděl se pár nových slov, párkrát se uchechtl a na konci došlo i na slabé "aww", každopádně většinu filmu jsem se musel hodně přemlouvat, abych to nevypnul předčasně. ()

Thug_Leo

Nedoufal jsem v moc,dostal ještě méně. Není to vtipné, spíše hloupé. Přežít v láku jenom proto, abych mohl komandovat své pravnouče? 1* za počáteční scény z minulosti, zbytek je velmi náročný na dokoukání. ()

Eric.Kosar

Chvíli jsem váhal mezi 3 nebo 4 hvězdami, ale nakonec jsem dal 4. Rogena jako herce mám rád, ale tady se mi líbila jen role židovského prodejce nakládaček a lovce krys, mileniálního kloučka moc dobře ztvárnit nedokázal, ale ke konci se vám budou líbit obě postavy. 8minutový intro se mí libilo snad nejvíce z celýho filmu, kvůli svému stylu vyprávění a vizuálnímu stylu. Film funguje dobře, jako komedie ještě líp, a kamera byla taky na úrovni. Nakonec bych rád pochválil příběh, nápad sice okoukaný, ale postupné sbližování zbylých členů rodiny byla pastva pro oči. ()

Raziel811

Nemohu si pomoct, ale Rogenovi víc sedne a sluší dramatické role jako tady. Filmy, kde jen hlasitě křičí a snaží se být vtipnej mu moc nejdou, ale jakmile zaujme vážnější polohu, ukazuje je jeho opravdový talent. Od tohoto filmu jsem nečekal moc a dostal mnohé. ()

Discovery pokračuje v čistce

Discovery pokračuje v čistce

23.08.2022

Nové vedení společnosti Warner Bros. Discovery pod dohledem ředitele Davida Zaslava začalo šetřit, kde se dá, a jako první to odnesla tvorba streamovací služby HBO Max. Po zrušené Batgirl tak… (viac)