Misery nechce zomrieť

• Česko Misery nechce zemřít (viac)

Aj túto zimu sneh prikryl takmer celé Colorado. A aj túto zimu sa známy spisovateľ Paul Sheldon vybral do zasnežených hôr napísať ďalší román zo svojej úspešnej série, ktorej dominuje postava Misery. Všetko však má svoj koniec a tak Paul dokončí román s fatálnym koncom pre hlavnú postavu. Keď Paul nasadal do svojho auta, ešte netušil, že od tej chvíle sa všetko zmení. Zasnežené cesty sú príliš zradné a iba náhodou Paul nedoplatil na nepozornosť životom. Nebyť Annie Wilsonovej, Paul už mohol byť na onom svete, pretože to bola práve ona, ktorá Paula po nehode zachránila. To však zďaleka nie je všetko. Ako sa ukáže, Annie je nadšenou obdivovateľkou Paulovej postavy Misery. A keď sa dozvie, že Misery zomrie, jej starosť o Paula naberie šialené rozmery... (RTVS)

bratr_jezek

Kathy Bates je naprosto famózní a Rob Reiner ukazuje, že v podstatě komorní koncert pro dva lidi od mistra napětí lze převést na plátno a zachovat skvělou mrazivou atmosféru. chvíli, kdy Kathy Bates začne na autora tlačit kvůli jeho knize a atmosféra tuhne do hororového finále, i ti, kteří v českém jazyku ve slohovkách plavali, by najednou v takové situaci napsali během pár minut celou knihu. ()

Iveta47

Už niekoľko krát som videla tento psychothriller a stále ma vie udržať v napätí ako prvý raz.Psychicky narušená fanynka,ktorá donúti spisovateľa dopísať príbeh Misery podľa jej predstáv.Veľmi podarený snímok a Kathy Bates stvárnila svoju postavu perfektne.Asi si to opäť pozriem :-). ()

oleg121

Úžasný zážitok, o ktorý sa v prvom rade postaralo famózne herectvo Kathy Bates, ktorá svoju rolu zvládla jednoducho perfektne a neraz mi z nej pri sledovaní behal mráz po chrbte. Komorný thriller, odohrávajúci sa zväčša len v jednej miestnosti domu, svojim rafinovaným spôsobom podania, kde má každá scéna vo filme nejaký význam a vždy dej posúva ďalej, doslova priklincuje, chytí a nepustí až kým to celé napokon dôjde ku koncu....som rovnako nadšený, ako Annie z Paulových kníh. :DD 90% ()

Bety_Ell

Úžasný film od úžasného autora. Stephena Kinga. Všeobecně zbožňuji všechny jeho zfilmované příběhy a Misery není vyjímkou.Knihu jsem nečetla, teda aspoň zatím. (Film mně totiž úplně nadchl svým příběhem.) Takže nemůžu soudit, co je lepší. Každopádně každému doporučuji, jestli váháte nad tím jestli si ho pustit určitě kingovkou neprohloupíte. Moc pěkné zpracování střihu a kamery. Chvíle napětí a zatajování dechu. ()

LiSaiFun

Řekl jsem si, že si zaplácnu mezeru ve vzdělání a podívám se na Misery. Samozřejmě jsem zhruba věděl, o čem to bude. No a co jsem předpokládal, že tam bude, to tam taky opravdu bylo. Teda, vlastně jsem asi předpokládal, že tam bude něco navíc. Ale to se právě nějak nedostavilo. Všechno se vyvíjelo tak, jak muselo, dopadlo to tak, jak muselo (až na šerifa, ten mě nějak zaskočil), takže jsem si na konci řekl aha, a to je všechno? Nevím proč bych se měl rozplývat nad tím, jak je nějaká ženská úžasnej magor, a o ničem jiném to vlastně nebylo. ()

Carlos219

Obrovská mašinerie scén navazujících na sebe jako prádelní šňůra. Z chování Annie a obličejových grimas této nadsvětelné mrchy je znatelný odporný sadismus této zpočátku vlídné dámy. Zde vidíte kam může vésti obyčejné čtení. Jste normální a najednou aaaaaaa vy jste ten, no ten z televize co píše knížky. Všechno jsem četla jsem fanynka číslo jedna. Proto tady pán autor zůstanete pěkně navždy. Telefon nemáme a léky do řiti vás posílají. Jo herecké obsazení je prostě strohé a patří tam kam má. Jen škoda Pana Bartošky ten mi tam moc neseděl. Originální znění je mistrovské dílo. Takže bacha na diamanty a na milou dámu z obrovskou palicí. Pajdům zdar. ()

miskahryzka

Nemôžem si pomôcť, ale čokoľvek sfilmované od Kinga jednoducho nedosahuje famóznosť knihy. Ocenila som ozaj len pár vecí. Vyskúšam teraz seriál Pod kupolou, kniha bola vynikajúca, uvidím, ako vypáli seriál. Dúfam že dobre. Ja som film videla len v češtine, možno preto na mňa až tak nezapôsobila. Predsa len, keď som čítala Misery po večeroch v posteli, niekedy som mala normálne problém sa postaviť a ísť zhasnúť :) Kathy Bates by bola možno lepšia v origináli. Ale aj tak to bolo v celku ok. Napr keď mu prerazila kladivom členky, ja som čakala potoky krvi, ale veruže mi stačilo, aj keď sa mu členok omotal okolo dosky. No a záverečná scéna - no tak to bolo super. ()

Coumway

Thriller s veľkým T pri ktorom Vás bude mraziť z vyšinutosti hlavnej hrdinky Annie Wilkesovej(Kathy Bates),samozrejme obrovský podiel má na tom génius menom Stephen King ktorý to všetko napísal do knihy,ale film skoro vôbec nezaostáva škoda že dnes nevídame filmy s podobnými dávkami napätia. ()

Kaylar

Vcelku povedená adaptace knihy - z důvodu absence klasických hororových prvků se na film může dívat prakticky kterýkoli divák. Kathy Bates je dle mého názoru vhodně zvolenou představitelkou Annie, jejíž pokřivená mysl se postupně projevuje v situacích, při nichž člověku není zrovna dvakrát příjemně... Film si drží napětí po celou svou délku a nenudí. ()

Jirkacek

Snímek Misery nechce zemřít byl natočen podle knihy Stephena Kinga, od něhož jsem pár počinů již přečetl, nikoliv však tento titul. Protože se mi jeho knihy dobře četly, byl jsem zvědav, jestli mě Misery nezklame a bude mě doma bavit. A musím přiznat, že mne slavný spisovatel nezklamal. Ve filmu však hlavní roli hrál jiný pisálek jménem Paul Sheldon, který ve svých románech stvořil postavu dívky Misery. Díky ní se stal slavným, bohatým a známým, ale on sám jí měl už plné zuby a tak ji nechal v poslední knize, která již vyšla na trh, zemřít. Sheldon se pak uchýlil na chatu v Coloradu, kde dle svého zvyku napsal další knihu a poté ji chtěl odvézt svým autem do nakladatelství. Cestou ho však zastihla v horách sněhová bouře a on havaroval. Nevím, jestli vzhledem k dalšímu průběhu měl štěstí, ale prostě ho zachránila nesympatická Annie Wilkisová, spisovatelova fanynka číslo jedna, jak o sobě sama říkala. Ta ho odvezla k sobě na farmu daleko za městem, kde žila úplně sama a o svého miláčka začala pečovat. Ten se díky ní dostal z nejhoršího, ale zlomené nohy a pochroumaná ruka jej upoutaly na invalidní vozík. Byl tak odkázán na péči Annie a brzy zjistil, že s ní není něco úplně v pořádku a události se daly do pohybu, když si dovezla poslední knihu o její milované Misery. Když ji dočetla, nesmířila se s její smrtí a z anděla se stal ďábel. Odříznut od jakékoliv pomoci zvenčí se Sheldon musel spolehnout jen sám na sebe a aby přežil, musel vzkřísit Misery a napsat o ní novou knihu. A co se stalo, až napsal poslední řádky ? Samozřejmě to nebudu prozrazovat, protože bych vás připravil o skvostný závěr. Celý film provázelo velké napětí, chvíle pohody rychle střídaly perné chvilky a tak jsme si doma při sledování ani nijak neodpočinuli. Stále bylo na co se dívat, jelikož režisér Rob Reiner dokázal natočit skvělý horor, odehrávající se celý takřka v jednom domě bez potoků krve, zombíků a duchů. Vše si vynahradil mistrně stupňujícím napětím a dokonale vykreslenými postavami šílené ošetřovatelky a její oběti. Za to všechno velmi rád dávám tomuto psychologickému hororu čtyři spisovatelské hvězdy ****. ()

MATTcz

Po delší době jsem se koukl na starší snímek a tím je Misery, řekl bych dneska již klasikou. Příběh pojednává o spisovateli Paulu Sheldonovi, který vjede do sněžné vánice a v zápětí se vybourá. V štěstí, neštěstí ho však najde Annie Wilkesová, která je čirou náhodou spisovatelova veliká fanynka. Postupem času spisovatel zjištuje co je Wilkesová zač, a jde mu nejen o kariéru spisovatele ale i o život. Psal knížky aby si vydělal peníze, ted' Paul píše knížky aby přežil. Skvělý film na motivy knížek Stephena Kinga, v hlavní roli James Caan a Kathy Batesová. O napětí v tomto filmu není nouze, a já jakožto veliký fanoušek Kingových povídek jsem si tento film opravdu oblíbil. Film je sice staršího data, ale za to si stále drží svou kvalitu. Vřele doporučuji. ()

jumptheshark

Úspěšný spisovatel románů Paul Sheldon právě dokončil svoji poslední knihu a vydává se na cestě, během které havaruje uprostřed sněhové vánice. Z vraku jeho auta ho vysvobodí žena, ze které se vyklube jeho bezmezná obdivovatelka. Ta o něj začne doma pečovat a všechno vypadá téměř idylicky až od chvíle, kdy Sheldon zjistí, že je odkázán na psychicky narušenou osobu doslova posedlou jeho prací... Jedna z nejzdařilejších adaptací díla Stephena Kinga. Jednoznačně největším tahounem snímku je Kathy Bates v roli Annie, která si krade celý film pro sebe a výborně střídá momenty, kdy se z příjemné ošetřovatelky mění v bláznivou fúrii. Vyzdvihnout je třeba i atmosféru - z některých scén se vám bude dělat doslova úzko (třeba když Annie obřím kladivem zpřeráží vězněnému spisovateli nohy za to, že opustil svůj pokoj), jindy budete prožívat Sheldonovu beznadějnou situaci a jeho neúspěšné pokusy o útěk... Pokud jste si někdy v duchu představovali, jaké by to bylo ocitnout v nehybném stavu odkázaný na péči bláznivého magora, tenhle film vám o tom dá ucelený obrázek. ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (viac)