Americký prezident Andrew Shepherd (Michael Douglas) má pred sebou tri dôležité úlohy - správu o stave Únie, nový zákon o energii a návrh zákona o zločine. A ešte ho čaká aj stretnutie so Sydney Ellen Wadeovou (Annette Beningová), ktorá má presadiť prísnejšiu verziu zákona o energii. Výsledok ich stretnutia je však prekvapením pre všetkých - prezident a vdovec, žijúci s 12-ročnou dcérou Lucy, sa totiž do energickej ženy zaľúbi. Jeho dvorenie Sydney značne komplikuje život nielen jemu, ale aj rozpačitému štábu, a jednoznačne nahráva jeho protivníkom. Najmä republikánsky senátor Rumson (Richard Dreyfuss), ktorý chce kandidovať na jeho funkciu, si nedá ujsť jedinú príležitosť, aby nevyberavo nezaútočil. Zatiaľ čo zamilovaný prezident pozýva Sydney na večere, posiela jej kvety a dvorí sa jej, jeho štáb má plné ruky práce s klesajúcim počtom hlasov a udržaním prezidentovej podpory. Navyše FBI zistí, že Sydney pred trinástimi rokmi na demonštrácii pálila americkú zástavu... (TV JOJ)

DJMaroko

Skvěle napsané, natočené a zahrané, perfektní herci ...viděno už stokrát a vždy se dobře bavím. Vše podtrhuje skvělý český dabing. ()

Svadbos

Prvotriedny a zábavný hollywoodský odvar. Sympatické herecké výkony a bystrý scenár (Aaron Sorkin) pomáhajú tomuto príjemnému filmu preniesť sa skrz značné medzery v dôveryhodnosti. Toto je konečný film o splnenom sne, s prezidentom, ktorý je pekný, zábavný, otvorený, rozhodný a čestný. Kiežby takými prezidenti boli! ()

wewrka

Jo, je to romantický cajdák, ale mám ho rád. Oddychový film s dobrým koncem. Dokonce i ta filmová klišé netlučou do uši, takže 4* ! ()

Alchemilla

Díky nedávno proběhnuvší české prezidentské volbě získal film nový rozměr. :-) Člověk by měl pocit, že něco takového se u nás nemůže nikdy stát, protože Češi na vlastenecké řeči moc nejsou. A ejhle ... Samotný film je spíš průměrnou romancí, ovšem se zajímavými herci a některými nadprůměrnými scénami. 70% ()

Hombre8

Čekal jsem velkopatetickou emerickou sračku, ale byl relativně příjemně překvapen. Samozřejmě lví podíl měl Douglas. Ještě si doporučuju repete. ()

majklfly

"Jak jsem to mohla udělat!" "Co?" "POlíbit ho" "kde?" "Na rty!" "Myslím, v jaké místnosti" "S čínským nádobím." " A co se stalo pak?" "Zautočil na Libii" "Chlap si vždycky najde důvod." Když jsem usedal k tomuto filmu, čekal jsem nějakou hloupoučkou komedii o hrdé zemi snů a snovém prezidentovi. A až na tu hloupoučkou komedii jsem se nezklamal. Koktejl namýchaných z úsměvných situací, romantikých scén a lásce k Americe. A jak jsem si pochutnal. M8 mých 80% ()

Novik

Film hlavně stojí na Douglasovi a Beningové a tím je film milý, vtipný a romantický. Takhle to má vypadat! Jestli takhle nějak funguje politika a to "prezidentování" (což opravdu takhle nefunguje ale to jsou ti američani :)) tak se musím smát. :) ()

TOMASINI

Sám jsem překvapený, že mi ten patos nevadil. Ztvárnění bylo opravdu nějak příjemné. Taková pohodovka, když chcete uvěřit, že i v politice se může objevit lidskost či slušnost, což je mimochodem projevem velmi choré mysli či naprosté ztráty soudnosti. ()

MikeJay

Milý film. Vtipná konverzační komedie. Skvělý pár hlavních hrdinů i několik vedlejších postav. Stejně jako jiná komedie z Bílého domu Dave. Nechápu tak nízké hodnocení. ()

andy60

Nejvíc mně asi vadil fakt, že se toho ve filmu moc neděje. Děj se posouvá šnečím tempem a sledujeme vlastně jen snahu amerického prezidenta dostat se do kalhotek ochránkyni životního prostředí. Krom toho se stále jen počítají hlasy, toť vše. ()

viax

Taková trochu lépe zahraná limonáda. Lepší než ty od Rosamunde Pilcher, ale to bude tím, že tady jsou mnohem lepší herci. Děj je velmi podobný, konec správně happy. Jmenuji se Andrew Shepherd a já jsem prezident! ()

ezop1012

Výborná kamera decente zábery, dobre spracovanie, celkom slušné herecký podané, no a potom neskutočná propaganda a podriadenosť americký prezident je v takej pozícií len vo filme, ktorý vyrobila Amerika. ()