Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

Dawe2

Tohle se hodně povedlo. Naprostá bomba po všech stránkách, nenapadá mě co vytknout. Vynikající Roden, Cibulková i další, napínavý děj, skvělá atmosféra, uvěřitelné herectví, výborná režie i kamera a zvuk. Vše v jednom filmu, jak to má být.  Navíc podle skutečné události. Je to skvělé, když někdo ví co chce a může i umí toho dosáhnout. Já jen děkuji a doporučuji. ()

Taarg

Kdyby to byl zahraniční snímek, tak ho nikdo řešit nebude. Tím, že je český, je kvalitativně nadprůměrný. Zajímavá myšlenka ohledně promlčecích lhůt, ale to je asi tak všechno. Postava moderátorky vlastně až nepochopitelná, tohle by se v žádným médiu, o to méně v ČRo, stát nemohlo. ()

Franki69

Mohla to bejt pěkná kriminálka…ale není. Protože jí chybí dobrej konec, čili že zlo bylo potrestáno. No nebylo. A není to tím, že bylo promlčeno…chtěl to tak režisér, kterej postupně zamotal děj 20 let starého zločinu tak, že se v tom nakonec nevyznal ani on sám. Takže je to nakonec jako u mnoha jinejch českejch filmovejch projektů. Pěkně to začne, herci hrají skvěle, má to spád a napětí, příběh vás vtáhne. A pak sprcha, posledních deset minut se najednou tak nějak rozpliznou do neurčita. Velmi se mi líbili Roden, Cibulková, mladá Barešová (ta zraje…to je velkej talent). Díky nim to celé fungovalo. Slabinou byl naopak scénář, který prostě neuměl v podstatě jednoduchý kriminální případ uspokojivě dovysvětlit a především pak uzavřít. Takže ten pocit podivného rozladění se u mě po dokoukání nedostavil proto, že pan Sedláček chtěl upozornit na české krátké promlčecí lhůty u hrdelních zločinů, ale kvůli tomu, že tento shlédnutý filmový zločin byl jakž takž vysvětlený (..no ale kdo tbyl teda objednavatel?), ale pan režisér prostě konec nenatočil. Jo a Rodenova postava ve finále přišla o všechny moje sympatie, což je teda taky nějaká česká specialita…Plivnout na hrdinu, kterou nám režisér nabídl jako hlavní, abychom jí od začátku fandili. Dávám tedy 55%, hlavně za ty skvělé herce, kteří to ustáli se ctí. ()

kokofek

Karel Roden opět dokazuje,že je mistrem svého řemesla. A pokud se spojí se skvělým námětem a skvělou režií pak je to výhra. Pardon,ale už jsem dlouho neviděla něco dobrého českého,proto to nadšení. ()

darthboal

Konečně se mezi tím českým odpadem pseudokomedií posledních let zase protlačilo na povrch něco co se aspoň trochu tváří vážně. Cením taky výběr herců, kteří nejsou vidět v každém druhém z výše zmíněných “vtipných filmů.” ()

Muf911

Napínavé, strhující, od první minuty nedovolí divákovi odtrhnout zrak. Přitom se celý děj koná v rámci jednoho dne a jednoho města a bez speciálních efektů nebo náročné výpravy. Konec jsem čekal trochu méně přízemní, ale nakonec proč ne. Tak to kolikrát v životě chodí. Moc se mi líbila Barbora Bočková. Jede tu svoji figuru podobnou jako v Případech 1. oddělení, ale je velice uvěřitelná a lidská. ()

Vaculik

Vlastně fajn. Mrzí mě konec, který by si přál v tak nabitém scénáři větší pecku. Čekal jsem, že při poslední návštěvě Petra, kdy hlavní záporák vykecá vše, jak bylo, nahraje Petr tuto výpověď a následně ji předá policii, myslím si, že by to příběh posunulo na jiný level, ale i tak, velmi zdařilý snímek. ()

serdehelan

Sedláček natočil svoj najlepší film od Pravidiel lží. Určite aj jeden z najlepších a najzaujímavejších českých filmov za poslednú dobu. ()

Pan.Antonin

Povedený snímek, hlavně ze začátku. Sice pomocí nejlacinějšího způsobu (nedodání informací divákovi), ale velmi dobře to buduje napětí a vás pak zajímá, jak to tehdy bylo a jak to dopadne. Krom toho ještě zazářil Karel Roden a zejména Igor Bareš. Bohužel, co se nepovedlo, to byl závěr filmu, kde film trochu ztratí šťávu a nakonec vyšumí do ztracena. Mohli to uzavřít daleko lépe a to by se možná objevila i pátá hvězdička. Takhle dávám čtyři. Zatím můj favorit pro Cenu filmových fanoušků. P.S. Pořádná reklama na Český rozhlas. ()

Kozlowski8

Radek se po dvaceti letech v Americe vrací do rodné Prahy, aby zde uskutečnil svůj do detailu promyšlený plán na odhalení dávné křivdy a vyrovnání se s vlastní minulostí. Originální a dobře natočený snímek, který ale trochu kolísá v tempu příběhu a na konci negraduje tak intenzivně, jak bych očekával. Karel Roden velmi dobrý, jako i většina ostatních herců. Pouze Barboře Bočkové jsem nějak nepřišel na chuť. Celkově povedený film. 75 %. ()

tchempi

Je to... obstojné. Ale vzhledem ke jménům tvůrců a protagonistů je to čekal o level lepší s mnohem propracovanějšími zvraty. A závěrečné depkózní rozuzlení á la francouzské kriminálky 70. let mě taky moc neoslovilo. ()

O_Peki

Po dlouhé době napínavý, zajímavý český film. Výborné herecké obsazení, netradiční zápletka a rozuzlení. Pro plný počet tomu chyběla trochu větší akce a spád na konci. Takhle to tak nějak vyšumnělo. ()

bonovox

Zaujímavý námet ktorý ale v závere trochu začína škrípať, samotne rozuzlenie príbehu mi prišlo trochu nedotiahnuté ale aj tak ide o jeden z lepších českých filmov za posledné roky. ()