Obi-Wan plánuje ďalšie kroky proti Impériu, ktoré sa ho snaží dostať. (Disney+)

fabecc1222

Tak jsme se konečně dočkali slíbeného flashbacku Anakina s Obim, kde na první dobrou pobaví starý Hayden jako mladý Hayden, no čas člověk prostě nezastaví...Každopádně jejich souboj patří určitě k tomu nejlepšímu, co v rámci světelných mečů zatím éra Disney nabídla. I Vader se dnes ukáže v plné síle, a ačkoliv Revu z nějakého nepochopitelného důvodu na místě nezabije, tak jeho ukázka Síly a arogance vůči ní určitě stojí za to. Obi tu zas ukázal svou poctivou mentální sílu, kdy Revu výborně vmanipuloval do bezradné situace, a sám jí dokázal využít pro útěk. Směrem k poslední epizodě to směřuje k tomu, že by se nakonec kruh mohl uzavřít, a my se tak mohli vrátit zpět k Owenovu a Lukeovi. Uvidíme, co tak finále přinese, a jestli i vysvětlení toho, jak Veleinkvizitor přežil svou smrt. ()

Sany33

Príbeh: Sledovacie zariadenie znemožní rebelom únik a tak ich Impérium dobehne. Začína bitka o holý život do ktorej sa zapojí aj sám lord Vader. Tretia sestra sa vráti späť do minulosti a pohne sa v nej svedomie. Prevedenie: Vynikajúca epizóda plná akcie od začiatku do konca. Dostavujú sa aj tie dlho očakávané emócie ktoré absentovali v prvých dieloch, ktoré stavali výhradne na nostalgií. Teraz je príbeh plnohodnotný. Som spokojní a teším sa na finále. 94% ()

kenkaku

Tak je to definitivní. Vele-ropucha prostě neumí hrát. Jakmile totiž vypne univerzální přehrávanou polohu “nasraná štěkna” a začne mluvit normálně, působí úplně jinak a “funguje”. Samozřejmě jakékoliv drama ohledně Kenobiho nefunguje vůbec (logicky) a nefunguje samozřejmě ani ohledně Vadera. Mega LOL za Leilu elektrikářku a fakt, že rána do břicha světelným mečem už není co bývala…, ale jinak celkem spokojenost. Epizoda působí hodně “oldschoolově” a na to já slyším. ()

FilmysMartym

Hello There! Tak konečně jsme dostali to, co jsme měli dostávat už od 2. dílu. Ze začátku solidní build-up, až teda na týpka, co zvládne dveře hangáru nahodit za 3 hodiny, ale už za 15 minut odlétají.. +pár dalších chyb, sice ne nějak moc zásadních, ale na to už jsme si tady zvykli. Obi-Wan zase po dlouhé době využil svých diplomatických schopností a je to skvělé pozorovat, Reva klasicky arogantní a naivní, myslící si, že Vader pro ní nebude problém :Dd Ale bože můj, ty flashbacky byly dokonalý, až na ty divně zářící světelný meče teda. Můj, i spousty dalších lidí řekl bych, největší problém s tímhle a 3. dílem je kamera a střih. Útok Stormtrooperů na úkryt byl strašně moc nepřehledný a střih fakt skoro každou sekundu, schválně to půjdu spočítat. Kamera v některých momentech dosti vystupuje, ale jindy zas strašně neprofesionální. Ale zas na dobrou notu, konec, ke kterýmu se tenhle díl schyloval byl prostě to, co jsme už potřebovali jako sůl. Nejlepší ukázka Vaderovo moci v kánonu a jeho pohrávání si s Revou, to byla jednoduše slast. Upřímně jsem zvědavěj, co bude následovat v posledním díle, mám sice svoje domněnky, ale necháme se překvapit. May the Force be with you! Rozbor: https://youtu.be/OG4W03ofq7U ()

MiniMinion

Okej, tak ještě nad seriálem hůl nezlomím. Po slabé epizodě 2 a vyloženě podprůměrné epizodě 3 se snad zase vracíme na kvalitu prvních dvou dílů. Reva sice stále působí jako hlavní postava, což je zvláštní, ale aspoň se na ní dá konečně dívat bez kroucení hlavou a obracení očí v sloup. Moses Ingram stále vůbec nepůsobí nijak hrozivě, ale teď konečně dostala možnost hrát jinou polohu a ta jí sedla mnohem lépe. Ewan je jako vždy bez chyby, to už nepřekvapuje, a Vivien Lyra je stále skvělá mladá Leia, i když tentokrát byla hodně odsunuta na pozadí, což vůbec nevadí, ocenil jsem více prostoru pro Obi-Wana a Vadera. Technicky bych možná vytkl nějaký ten občasný zmatený střih či nepovedený záběr, a v jedné chvíli je tam tedy opravdu mizerné CGI, ale ve výsledku nejde o nic až příliš rušivého a moc bodů za to nestrhnu. 8/10 No a ještě !!!SPOILER SPOILER SPOILER!!!… u těch flashbacků jsem se usmíval jak malej kluk co právě dostal od Ježíška LEGO Hvězdu Smrti. Vidět zase Obi-Wana a Anakinem za mlada mě fakt neskutečně potěšilo. Teď ještě aby ve finále zazněl hlas Qui-Gona a bude to :) ()

loki5

Ty vole to byla parodie. Desetiletá holka opravuje zařízení základny. Banda blbců stojí v místnosti a střílí po sobě aniž by se kdokoliv do čehokoliv trefil. Postavy mají granáty ale nikoho nenapadne je použít na obranu (až pak na sebe v dramatické chvilce). Dramatická vsuvka smrti dvou postav o kterých nevíte nic ale máte slzet. Složitě střílí do dveří ačkoliv lightsaber je otevře jedním seknutím. Jednotlivé scény na sebe ani nenavazují rozpojený meč se nějak objeví a pak i záhadně spojí. A k tomu ten naprosto debilní souboj s Vaderem. Někdo tě propíchne lightsaberem ? V pohodě to rozchodíš. Ach jo. Tohle je opravdu děs. ()

The.Aticus

Nostalgia hrá na plné obrátky a brnká po tej správnej strune.  Vaderrova síla sa konečne priblížila k neprekonateľnej scéne z Rogue One, a Ewan McGregor je proste Obiwan telom aj dušou. Jediná škoda tohto seriálu je počet jeho epizód. Piata epizóda ho konečne okorenila ako taký Slat Bae a ja len dúfam, že posledná epizóda to epicky zavŕši. Trocha ma mrzí nemožnosť komentovať jednotlivé komentáre tuna "skalných Star Wars fanúšikov" typu "Mohol by som dať štyri hviezdy, ale  keď vidím ten nevyužitý potenciál, na štvorku to nie je", alebo "Nostalgia tu funguje a vďaka nej nemám srdce dať dve hviezdy". Broooo! ()

Miky22

Díl slušný, dobře pracují s pocity Vadera, myslím, že vše lépe vysvětluje, jak moc rozpolcený Vader musel být v epizodě 6. Stejně tak, když si dokázal v ep. 4svou sílu na obiwanovi. Snad no spoiler. Tady se krásně propojují prequely a originals, kdy byl Obiwan vždy jednu lekci před Anakinem. A ještě špíček na závěr recenze. Po dokoukání se vždy těším na ČSFD Episode: Fanoušci hledají logické a fyzikální zákony. Disney točí duely jinak a herci jsou o 20 let starší, myslím, že CGI omlazování by byl víc riskantní, než strpění vrásek. ()

tomik99

Sice dávám plný počet, ale spíše z nostalgie. Věděl jsem, že se příběhový oblouk okolo Revy nějak vyvine a postava je nyní rázem zajímavější. Flashbacky potěšily, mladý Anakin taktéž, ale vrásky jsou zkrátka vidět a nepomůže ani digitální omlazování. Přesto to byla báječná scéna a epizodu jsem si nesmírně užil a byl celou dobu napnutý. Scénáristicky to ovšem stálo za pendrek, znovu všichni utekli Impériu přímo před nosem, z Vadera je opět vůl, ale už si zvykáme, ne? ()

Sharpooter

V recenzi se nacházejí spoilery!!! Skvělá práce! Opět jsem byl ohromen. Scénář tohoto dílu ve kterém byly zakomponované flashbacky byl skvělý. Tyto flashbacky nás možná měly provázet celým seriálem, ale i když přišly celkem pozdě byly skvěle propojeny s hlavním příběhem. Anakin a Obi-Wan jsou skvělé postavy, které si spolu prošly mnohým a vidět je znova v době před Clone wars to byla pro fanouška síla. Myslím si, že Hayden Christensen měl být trochu lépe namaskován/digitálně přepracován, přece jen aby ve flashbacku vypadal alespoň trochu jako mladík. Příběh Revy jako inquisitorky je zde uzavřen a musím říct, že byl vcelku rychle vysvětlen, ale také podotýkám, že byl skvělý. „You’re not hunting me you’re hunting him.“ Zas a opět zde byly skvělé hlášky a také samozřejmě scény. Konečný lightsaber fight byl něco co jsem nečekal a byl jsem jím mile překvapen. I když tento díl měl (jako zatím každý) nějaký ty mínusy, plusy nad nimi značně převažovaly. 8/10 ()