Obi-Wan Kenobi plánuje odvážnu misiu na nepriateľské územie. (Disney+)

skejpa

Tragická epizoda. Příšerně kýčovité, naprosto nereálné, Bollywood hadr. Tenhle scénář byl tak slabej, že to fakt nemá obdoby. Obiwan opět úplně marnej, tentokrát sice už alespoň mečem odráží blaster ale vypadá u toho jak důchodce... Ještě že je tam třetí sestra s vaderem, kteří to celé zachraňují. Doufám, že to byl jen jednodílový výpadek. ()

Maniax

Ani nemá cenu vypisovat všechny totální stupidity, co v tomhle dílu byly. Už je to jasné, Obi-Wan Kenobi je totální hnuj. A žádný wow moment s Vaderem, Haydenem nebo Qui-Gonem to nezachrání. ()

0verseer

Všimol si niekto všetky tie pristavené TIE fighters v pevnosti počas toho ako prichádza Tala? Je úsmevné, že ani jeden v závere pri úteku votrelcov nevzlietol napriek tomu, že neboli zničené a nikto dovtedy nevedel o trackeri, ktorý na droida umiestnila Reva. Rovnako úsmevný bol aj prúd vody, ktorý neobratne "naháňal" Obi-Wana chodbou ;) Ten si mimochodom zázračne rozpomenul na svoje zabudnuté jediské dovednosti a sčistajasta už opäť bojuje ako za čias klonových vojen, napriek tomu, že v predchádzajúcich epizódach mal problém čo i len spustiť svoj lightsaber. Od Star Wars nikto neočakáva prepracovaný scenár na spôsob Nolanovho Interstellara, ale zároveň by to nemuselo byť úplne hlúpe. Inak epizóda mala celkom slušné tempo a nenudila, aj keď šablóna neustáleho unášania a zachraňovania princezny začína byť trocha klišé, najmä potom čo podobný motív už využili v prepracovanejšom Mandalorianovi... ()

only_serials

Lol, to si z nás už fakt dělaj p*del, ne? :D Jedna stupidnější scéna za druhou. Tohle už zachráněj jedině tím že se Ben probudí na Tatooinu a zjistí že se mu to celý jen zdálo, protože jestli tohle myslej vážně tak je to fakt tragedie.. ()

Kokos

Trošku nadhodnocuju, ale přijde mi, že ty kritiky to tady koupou v modrých číslech neférově. Podle mě to šlape hezky. Baví mě Ben, Vader, i Reva. A to jsem sám novou trilogii dost neměl rád. Ty SW seriály je jeden vedle druhýho strkají do kapsy. ()

Fanda.Boukal

Mam pocit že scenarista a režisér viděli ze star wars tak dvouminutový sestřih protože to jak si s tím vytírají prdel je nelidsky. Všechna logika letěla dávno z okna a stejně je děj nudně předvídatelný. Tohle měl být nejlepší serial ze světa star wars a nakonec je na absolutním dně. Škoda. ()

Elio

Ano, jistě, je to nesmyslné. Ano, jistě, je tam opravdu mnoho, mnoho úsměvných absurdit a příkladů porušování bezpečnostního systému, které by snad neměly projít ani ve Star Wars světě. Ale když si uvědomím, co za absurdity jsme už v tomhle vesmíru absolvovali (ano, i v OT, které bylo trochu "vylepšeno" a vysvětleno například díky Rogue One) a nikdo se nad tím ani na moment nepozastavil, kdežto u tohoto ostře sledovaného seriálu se hned všichni takzvaní fanoušci hrnou se zběsilostí k počítači, aby rychle vyjmenovali všechny vady, kterými seriál oplývá, říkám si, jestli se ze Star Wars nestal spíš nový kopací panák. Toxicita v téhle komunitě panovala vždy, takže tohle mě ve výsledku nepřekvapuje. Co mě překvapuje je fakt, že většina lidí zde hodnotí primárně to, jestli příběh dává smysl, a už ne to, jaké je tempo příběhu, jaké jsou speciální efekty, scénář, dialogy, kostýmy, interiér, kamera a, a to hlavně, herecké výkony. Pokud se tohle všechno sečte, ať mi nikdo netvrdí, že si seriál zaslouží méně než 3 hvězdy. Ale to jen tak na okraj. 4. epizoda dodává příběhu trochu více gradace, a i když všichni víme, že to dopadne dobře, přece jen napětí buduje vcelku umně. Co se seriálu nedaří je výčet nelogičností, které jsou v tomto díle ve zvýšené míře, a divák si chvilkami říká, jestli by nebylo lepší tyhle nesmyslnosti vysvětlit prostě jen tak, že "zapůsobila Síla". Ať tak či tak, herecké výkony jsou pořád dost dobré, začátek je za mě fenomenální, ale pak to přeci jen začíná jít, hlavně kvůli zmíněným nelogičnostem, trochu z kopce. Začínám si uvědomovat, že síla tohohle seriálu tkví hlavně v pomalých, emotivních pasážích, kdežto v akčních sekvencích příběhu trochu dochází dech. Ale to nevadí. Je to první pokus vrátit se plnohodnotně k prequelům a na to, jaký hate schytaly, to myslím seriál ještě snáší dobře. Já se ovšem upřímně bavím a moc, moc se těším, kam se to celé posune. Doufám, že poslední díl pojede na vlně sentimentálních emocí, které seriálu sednou vlastně úplně nejlépe. ()

Monty_Burns odpad!

Taková ostuda. Laciné zápletky, narušení kontinuity s filmy, prznění starých postav, těžko uvěřitelné záchrany na poslední chvíli. Hnus! ()

st4nford

O dost lepší než předchozí epizoda. Skvěle natočená napínavá akce, ale postavy se začínají vymykat kontrole. Nelogické a neuvěřitelné chování postav je čím dál viditelnější, rychlým uzdravením a uměním ovládat sílu počínaje. Čekal jsem, že se v této epizodě bude Obi-Wan hlavně vypořádávat s vnitřními démony a dávat se dohromady... pomalu se stávat tím, kým býval, ale vyřešilo se to hrozně rychle jako lusknutím prstu. Nevím, proč to scenáristé tak odbývají. Scénář a střih je bohužel to, co zážitek nejvíce kazí, přitom by to chtělo jen zkušeného dramaturga, který Star Wars tvoří srdcem. ()

jjjerry

Mírně vyšší kvalita, než předešlý díl. Ale stále hrozná nelogika děje, postav, náhod. Chvilku zábavný momenty, světelný meč a stormtroopeři.  Ale pak zase přitažené za vlasy. Hloupý scénář a špatná režie. Zlatý Jar Jar Bings :/ Můžete prosím napsat věk, kdo tomu dal 5*? to jsou puberťáci co SW neviděli nebo nemaj iq vyšší než 80? ()

Ronkar

Je to tak nudný a bezduchý, že jsem to proklikával jen k pasážím, kde je nějaká akce... Žádný charakter moment. Žádný napětí. Tragická režie, až mě fascinuje jaký nemehla se k takové práci dostanou. Naprosto podprůměrná záležitost, která těží jen ze značky SW a fanservisu. Scénáristi, co to psali by měli jít do prdele. Je to psaný tak pro desetiletý děcka. Pokud je vám víc, neztrácejte s tím čas ()

swenyx

Super epizoda, ale k dokonalosti chybělo přece jen dost, např. Obi-Wan za pilířem, 3. sestra který nepřijde divný, že zrovna v moment výslechu Leiy s ní někdo chce neodkladně mluvit a nebo to, že se nám Ben nějak rychle uzdravil, ale co, dostal jsem pořádnou akci kterou jsem chtěl. ()

futislav

Být to natočené před dvaceti lety, tak si poslintám obrazovku. Jenže triky jsou až na malé výjimky stále stejné a ohraný scénář nebezpečí - zajetí - vysvobození - pozor, v dalším díle léčka ! už zkrátka také moc nefunguje. Takže takový solidní průměr 50-60%. ()

Vakojezevec

Stoupající debilita scénáře je do nebe volající a já, stejně jako po Episode VIII musím prohlásit - "Větší požitek je vydloubat si oči lžící na meloun než sledovat TOTO". ()