Misia zavedie Obi-Wana do zločineckého sveta plného špinavcov a darebákov. (Disney+)

clump

Už je pozdě, tak jen pár neuspořádaných myšlenek po prvních dvou epizodách. Pomalejší tempo mi vyhovuje. Na Obi-Wana v podání Ewana McGregora jsem totiž ochotnej koukat nekonečně dlouho, i kdyby si celou dobu jen zamyšleně mnul vousy pod kápí. Úvodní sestřih prequelů a první scéna byly skvělý. Líbil se mi Benův kámoš jawa. Malý Leii jsem se trochu bál, děti dokážou bejt otravný, ale herečka je výborná nebo je to prostě zábavně napsaná role. Je sympatický, jak to vyrovnaně čerpá ze stylu původní trilogie i prequelů. Miluju Baila Organu, ale je vidět, že od Rogue One zestárl. U klona veterána a Obi-Wanovi realizace na konci druhý epizody jsem měl nahnuto. Některý masky mimozemšťanů vypadaj jak z roku 1977. Celkove jsem ale lapen a těšim se, co bude dál. Jak by řekl Obi-Wan: I’m cautiously optimistic. ()

Elio

Nadále skvěle rozjetá jízda, která obsáhla trochu více akce a neubrala emocí. Možná bych jen šetřila humorem ze strany "jedie". Dynamika Obi-Wana a jeho malé svěřenkyně je jedna velká dokonalost. Kamera nadále skvělá. Lokace velmi nápadité a jednoduše potěcha pro oko. No a závěrečná scéna slibuje do budoucna pořádná emoční jatka. Já tedy nevím, možná se mnou cloumají emoce a nadšení z toho, že McGregor a hlavně Christensen konečně zažívají od fanoušků normální chování a snad vidí i vděčnost za kus skvělé práce, kterou odvedli na prequelech, na kterých řada z nás vyrostla. Možná, že kdybych nebyla takový fanda, seriál bych nehodnotila tak vysoko. Ale víte co? Je to vlastně jedno. Protože sentiment nesentiment, já si ten seriál jednoduše užívám. A to je asi to hlavní. ()

warrenur

"I want to float!" od krapatej princeznicky vzbudzuje ironicky usklabok... keby to dieta povedalo Penywise-ovi v It. :) Klise so skryvanim sa v staniciach tu uz bolo x-krat. Komicke a trapne to zacalo byt v momente ked prcek s dlzkou kroku 25cm uteka dospelemu chlapovi....ach jo. Naviac ten nepotrebny parkour "tretej sestry" a "genialny" utek v zavere. Komicky Kumail Nanjiani potesil, avsak, co ten haluzna sarada...inymi slovami, zavan vyssiej kvality po prvej epizode mi tymto dielom pripomina toalety. Snad sa to este spamata. Slabucke. 30% ()

DJ_bart

"Už nejsi jedi, Kenobi. Jsi jen obyčejnej chlap kterej krvácí jako píchlá svině." "Všichni krvácejí." ________ Druhá epizoda má v podstatě dvě roviny – v té první divák nahlíží pod pokličku drogového podsvětí, zatímco v té druhé může vidět variaci na třetí díl Johna Wicka...... Chemie mezi rozmazlenou Leiou (ta holka je totální girl boss <3) a nihilistou Obi-wanem je nevýčislitelný komediální zlato. Ve scénáři je sice víc děr jak v cedníku, jenže Star Wars nikdy nebyly o narativní dokonalosti, ale o archetypálním konfliktu dobra se zlem. Závěrečné Obi-wanovo uvědomění, které vyvolá jeho PTSD, a jehož nebezpečí nelze uniknout, nahání husí kůži. Ewan naprosto fenomenálně hraje očima a jeho herecký výkon je aspekt, který je pomyslným pilířem celého seriálu. Kolem a kolem, první dvě epizody jsou takový předkrm, a abych byl upřímný, už teď jsem hladovej po hlavním chodu. ()

Martrix

Co to bylo? Takhle se chytá Jedi? Snažíte se ho umluvit k smrti a necháte ho prostě odletět? A postava Revy? Co to mělo být? Buď má speciální misi a k ní pravomoc, nebo je to jen ambiciózní trojka cenová a pak nechápu, co si může dovolovat a proč s ní pořád veleinkvizitor diskutoval. Postava fake Jediho...Kumal? Vážně? To bude jako hláškující postava v gungan style? Všechno ostatní, kromě těch nesmyslů, je ohavně předvídatelné. SW brak, který dokonce převyšuje i každá epizoda animovaných CW. Jediné pozitivum je malá Leia. Jinak bych zase rubnul 2*. ()

• Planeta Daiyu je nám představena úplně poprvé. Inspirací pro její neonový futuristický vzhled byly podobně vzhlížející asijská města jako Hong Kong. Na Daiyu se používá jazyk Aurabesh. (NiWi)
  • Klonový veterán, který žebrá, patří k 501. legii, tzv. Vader's Fist. Jedná se o elitní jednotku pod vedením Anakina Skywalkera i Ahsoky Tano v poslední sérii Klonových válek (od r. 2008). Je to taktéž legie, která vyvraždila Chrám Rytířů Jedi a připsala si jeho zničení. Tato elitní jednotka existovala ještě spoustu let po pádu Republiky a jako jedna z mála nedodržela tzv. War-mantle, tedy nahrazení klonových vojáků lidskými rekruty napříč Impériem. Dále také doprovázela Darth Vadera na jeho cestách i loveckých výpravách a je tedy zvláštní vidět příslušníka této legie žebrat. (Veskoslav)