Misia zavedie Obi-Wana do zločineckého sveta plného špinavcov a darebákov. (Disney+)

jirikzaboj

Potenciál to má, ale režijně prozatím nezvládnuté a neukočírované. Obiwan skvělý, ale to nám bohužel nestačí. Statické, bezduché a sterilní záběry při akčních scénách také moc nezabírají. Logika některých postav a rozhodnutí naprosto postrádá smysl a čekal bych větší hukot a snahu dopadnout jednoho z největších Jedi všech dob. Vedlejší postavy navíc dost nesympatické a neúderné. Přesto nezoufám a těším se na další díly. ()

Grindelwald

"Kdyby se někdo ptal, tak jsi moje dcera." Musím uznat, že po prvním díle jsem čekal mnohem více akce a dobrodružství. A to se mi stoprocentně splnilo. Druhý díl má hned od začátku poutavý příběh, zločinecké město je zlověstné a tajemné a také se konečně po deseti letech vrhá do akce Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor). K němu se brzy přidává Leia (Vivien Lyra Blair) a začíná dobrodružné ukrývaní ve městě. Dost mě také překvapila postava Kumail Nanjianiho, který zde získal poměrně hodně prostoru a byl bych rád kdyby se v některých nadcházejících částech znovu objevil. Po shlédnutí druhé části je také jasné, že hlavní zápornou postavou nebude Darth Vader (Hayden Christensen), ale třetí sestra Reva, která již úplně najisto není s ostatními inkvizitory (Rupert Friend, Sung KangRya Kihlstedt), ale snaží se dlouho hledanou kořist ulovit sama. Moment, kdy Obi-Wan Kenobi zjistí, že jeho bývalý žák Anakin (Hayden Christensen) žije a stal se z něho největší padouch Darth Vader, je hrozivý a pokládá nám otázku, co se vlastně stane ve třetí části. Lepší a svižnější než první část. 10/10 ()

Albim

Achjo. Disney prosím zpomal. Věci s velkým potenciálem šlapeš do země bez uvědomění se, že se to těžko bude přetáčet v budoucnu. Tyhle průsery nezachráníš. A tak jsem se na to těšil. Jak malý kluk. No co, se zatnutými zuby to dorazim a vrhnu se na Andora. ()