Bill a Ted zachraňujú vesmír

• Česko Pořádné pecky Billa a Teda (viac)

Na poslednej dobrodružnej ceste časom a priestorom musia starnúci rockeri Bill (Alex Winter) a Ted (Keanu Reeves) zachrániť svet pomocou svojej hudby a napísať veľký hit, ktorý zharmonizuje vesmír... Zdá sa, že skvelé časy skupiny "Wyld Stallyns" sa skončili, Bill a Ted sa zmierili so svojím spokojným životom na predmestí. Sen o veľkej hudobnej kariére sa však nezdá byť úplne mŕtvy, aj keď ich okolie v to už veľmi neverí. Potom sa však objaví návštevník z budúcnosti a vyzve oboch, aby nasledovali svoj osud a novou piesňou zachránili nielen Zem, ale aj celý vesmír. Chaotické duo sa teda pustí do práce, prizve niekoľko starých známych z minulosti, napríklad Smrť (William Sadler), a hľadá nových hudobných spolubojovníkov. Môžu sa dokonca spoľahnúť na podporu svojich rodín – nič sa predsa nemôže pokaziť, no nie? (TV JOJ)

Pythonator

Tak po tolika letech bych pokračování zrovna na takový film opravdu nečekal. Pro mě filmové překvapení roku. Moc jsem se těšil a strašně jsem byl zvědavý, jak to Keanu zahraje a jestli se bude na stará kolena stále trapně pitvořit v roli toho poťápaného puberťáka. Říkal jsem si, že na ty dva filmy ani pokračovat nelze. Určitě ne v takovém věku hlavních představitelů. A ono to jde. Nebylo to zas tak trapné, scénář překvapil a nijak to nenasralo. Velmi uspokojivý výsledek a důstojný následník dvou starých kultovek. Jen je škoda, že to tak nějak zapadne, protože o takové filmy prostě není zájem. ()

Holly_Molly odpad!

Chudák Keanu...na žebříčku špatnejch filmů jsou sestupně smrad, sračky, hnůj a až tam někde hluboko vespod je tohle! Film tak debilní a smysl nedávající, že je nepochopitelnej samotnej vznik a s nejvíc cringe dialogama, který působí jako když se 50letej týpek snaží mluvit "jako ti mladí"...Basically This! ()

godmartin

Neviem, ako si tento počin stojí v porovnaní s predchodzími dielmi, ale táto zmes otravnosti a zábavnosti u mňa osciluje okolo 50% Vtipné a zaujímavé momenty striedajú momenty cielenej kýčovosti, ktorá mne osobne nesadla, tak ako mi nesadol outfit Brigette Lundy-Paine. Hereceké výkony a nápaditosť boli podľa mňa nadpriemerné a celkovo aj zápletka, u ktorej som bol naozaj zvedavý, čo ich čaká "za rohom". Myslím, že 3 hviezdy si to určite zaslúži ()

McGuffin

Má se to stát v budoucnu v San Dimas, Kalifornie, kde musí zahrát ztracenci Bill & Ted Face the Music, píseň, která zachrání svět. Jenže kde ji vzít. Chris Matheson a Ed Solomon na to jdou tak, že oba pošlou ten zázračný chybějící song hledat v budoucnosti, milující dcery v minulosti a manželky bezhlavě a s láskou tam i tam. I když publikum brzy napadne, co v budoucnu uslyší, realita očekávání předčí. V jakém směru? To je asi pointa. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

stret

Šialené, ale všetci si to tam užívali. Nestrácalo to tempo. Po pozeraní všetkých tých poväčšine sračiek na Netflixe a HBO Go veľmi príjemné ozvieženie. ()

Rocknar odpad!

Chápem, že niektoré filmy k doceneniu vyžadujú, aby človek videl predošlé diely. Tento konkrétny nepotrebuje predošlé filmy aby ste ho DOcenili ale Ocenili., petože nikto, kto má, nie vycibreny, ale aspoň nejaký vkus nemôže pozerať tento film a užívať si ho. Že nemám právo niečo takéto povedať? Mám.. Ak niekto tejto veci môže dať 4, či 5 hviezdiček, ja môžem povedať, že je to číri odpad. Asi v polke filmu som začal uvažovať, či to nenapísal niekto mentálne postihnutý (nemyslím to ako urážku ale real fakt) a niekto sa to z charitatívnych dôvodov rozhodol spracovať. Až keď som si prečítal komentáre pochopil som. Je to film od hercov pre hercov no na rozdiel od Movie 44, toto je tak nechutne otravné až to bolí. Snáď každá postava vo filme je otrasná, až je to vôbec umenie tak zahrať. Nápad so zbieraním hudobné legendy naprieč históriou sa mi páčil. Rovnako tak CGI pekla. To je všetko. Tam to končí. Keby film napísal generátor náhodných viet, dopadol by lepšie.. ()

TaToten

Fakt som tomuto filmu neveril. V traileri nebol ani jediný vtip a keď to malo byť to najlepšie, čo zostrihali, tak to bola slabota. No nakoniec som sa k tomu odhodlal a som veľmi príjemne prekvapený. Výborný bláznivý film o cestovaní v čase, kde sa nebudete ani minútu nudiť ...teda možno na začiatku, ale potom to je jazda až do konca! Rozhodne nespravil jednotke a dvojke hanbu. EDIT: S odstupom času si trúfnem povedať, že to bol najlepší film, aký som za roky 2021 a 2022 videl. ()

KiSsNeO

Stačí se nad všechno povznést. Většina lidí asi nechápe, kolik je ve filmu schováno pravdy, ale to je jedno. Všechno má svůj čas :) Jinak Fakt zábavný :) Jsem fakt překvapenej! :D ()

drkaldj

Je škoda že to není příběhově tak bláznivý jako předešlé dva díly.  Chtělo to víc cestování a hrátek s časoprostorem, které tomu dodávaly říz. Komediálně taky trochu upozaděno. Jako samostatný snímek by to nefungovalo a moje hodnocení by spadlo na dvě hvězdy, ale jako třetí díl a ukončení trilogie to je alespoň na nějaké vcelku rozumné úrovni. (Viděna alternativní verze s dabingem) ()