Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu. Jedinou nadějí na přežití je přenést vojáky i civilisty do budoucnosti, aby se zapojili do boje. Dan Forester, odhodlaný zachránit svět pro svou dceru, se spojí s geniální vědkyní a svým odcizeným otcem, aby zvrátil osud planety. (Prime Video)

Tafi.CK

Úplně nerozumím těm hejtům tady, které nevnímám úplně na místě. Scifárna, co má přes dvě hodiny které působí jako úplně akorát, nenudí a navíc diváku naservíruje CGI a design na úrovni, povedenou hudbu a různorodé scenérie? To nemůže dostat méně než tři, možná i čtyři hvězdy, ne? A to říkám jako někdo kdo už je na Pratta prakticky alergický. Film zkrátka nepřinesl žádnou revoluci, ale vše co dělá dělá dobře, celkem dost dobře. ()

maxELfilmy

Od filmu jsem měl velké očekávání ( to znamená 8 z 10), ale ty se moc nenaplnili. Trénink byl moc zkrácený. Z monster jsem měl vážně strach. Začátek v bodoucnosti mě bavil. Bohužel když se na scénu objeví dcera hlavního hrdiny tak film upadá. Naštěstí ho zachrání finální 20 min. 7 z 10 neboli 3 z 5. ()

Dr.Love

Očekával jsem poněkud víc vojensky laděnou zábavu bohužel to úplně nevyšlo. Nicméně výrazně super film první polovinu, hezky se budující děj, a vztah s dcerkou (no to už všichni víme že to bude dějový průjem) poznávání hlavní postavy (otco-syn průjem, který je pochopitelně na konci velmi důležitý) a vedlejší postavy (jo koukám na tebe Mary Lynn Rajskub - 24 hodin), prostě super. Dostáváme i slušně vysvětlený příběh - co, jak a proč. A také dojde na FAQ o cestování v čase a spoustu chytrých černochů. A následně hups rovnou do akce, která má sakra tempo. Chaos a zkáza na každém záběru, lidi umírají na každém kroku ze schodů nebo mají obětující se scény, absolutně skvělé prostě to má v názvu WAR tak očekáváte že dostanete aspoň trochu toho válečného úsilí a to splňuje první polovina opravdu na jedničku. Jenže všechno hezké jednou musí skončit, jak to Daník Lesníků dotáhne do předsunutého tábora tak se z toho stává akční melodrama kde se z no name lidi stává kanonfuter a jediní kdo jsou důležití jsou taťka Dan a jeho už vyspělá dcerka. Mimochodem všechny vedlejší postavy záhadně mizí na nějakou jinou misi než náš taťka Dan, takže vlastně to poznávání které bylo na začátku trošku vyšumí do prázdna. Z válečného úsilí už toho moc neuvidíme pár normálních akcí, které by mohli mohli být součástí jednodílného seriálu o státních zabíjácích jako třeba Strike Back. A bum máme tu ponávratového PTSD Daníka který nám dokazuje funkční léčbu postraumatového syndromu objímáním, konzultací s manželkou a jednoho opět super chytrého černouška, který nás dovede do finále. Teda ne tak úplně spíš nás tam odtáhne letadlem dědula Simmons. Finále je fajn jako dobrý lák od okurek je fakt dobrý, ale pořád je to jenom lák. Herecké výkony jsou od všech optimální neviděl jsem nic co by mě přesvědčilo o nějaké nadstandardu nebo naopak slabému výkonu a to mluvím o hlavních rolích. Ve vedlejších rolích rozhodně vypíchnu pana J.K. Simmonse který se v tomhle snímku vyjímal výborně. Po skvělém rozjedovém, adrenalinem nabitém začátku se s toho stává utahaná a ubrečená jízda zakončená akčním koncem. Přece jen je potřeba ty co přišli z budoucnosti nějak oddělat z rovnice. Nope díky, za ten začátek 3 hvězdy.  Le spoiler: Doprdele kdo tam dal tu emzackou lod v kontextu pak celý to smrdí Prometheusem a rasou promovaných inženýrů, kteří si hráli na vyhlazování planet. ()

kpt_ROCOR

víc together akce a míň together žvanění a bylo by to možná za štyry (no i když akce typu give me hand při překonávání pro jednoho nepřekonatelný překážky v podobě dvou together palet) ()

nikhaj

Poslabsie, neoriginalne. Cestovanie v case do buducnosti potom šup s5 vyrobit si kyselinu a vyzabijat haved co zamrzla v lade..dobry zaciatok pripominal mi Fortnite(ak ked som to nikdy nehral) ()

Pythonator

Pryč jsou ty časy, kdy podobné sci-fi velkofilmy vycházely v kinech a na jejich příchod se čekalo dlouhé měsíce i roky, zatímco v televizní produkci vznikaly béčkové a céčkové srance, v lepším případě povedené průměrné levné filmy. Nějaký Amazon uklohnil pro svoji internetovou bednu takový nářez, jaký tu už dlouho nebyl. Naposledy snad když si dával každodenní opáčko Tom Cruise. Samozřejmě tohle není až tak dobré a geniální, ale svým hloupoučkým béčkovým stylem a naprosto áčkovým vizuálem to musí chytit za srdce každého sci-fi srdcaře a milovníka Alienů. ()

Jaroslaw

6/10 Fajn sci-fi,které jsem si užil,byt´ to mohlo být o něco lepší.Nejvíc jsem si užíval vztah otce s dcerou,který tu překvapivě v rámci možností funguje. Chris Pratt je sympaták i tady a nebýt jeho,popřípadě J.K.Simonse tak by to bylo asi fiasko.Co se týče samotné zápletky není bůhvíjak originální,místy i předvídatelná (hlavně twist s dcerkou v budoucnosti).Monstra nevypadají vůbec špatně avšak v akčních scénách cítíte CGI a ono celkově i ta akce a nasvícení mohli být lepší.Jen škoda,že to šlo na stream,pač kino by tomu slušelo. ()

beny258

V kontextu dnešních událostí ve světě působí Válka zítřka docela jako pohádka. Pomineme-li však tento fakt, je to poměrně kvalitní podívaná, kterou jsem si užil od začátku do konce. Aspoň 70 % si film rozhodně zaslouží. ()

Dandirion

Rozmohl se nám tady takový nešvar, jmenuje se akční sci-fi filmy ze streamovacích platforem. Celá ta myšlenka verbování vojáků z minulosti pro nějakou budoucí válku, je nosná, a kdyby se to zpracovalo trochu chytře, mohli jsme dostat tříhvězdičkovou popcornovku. Místo toho máme hloupou a nikterak hezkou podívanou. Z celý řady blbostí mě nasrali hlavně bezduchý emzáci, který působí spíš jako hmyzí digibordel. A dále pak svět, kde bílý muži prakticky neexistujou, a až na hlavního protagonistu maximálně nějakej v pozadí nese papíry... Vyplul jsem to 20 minut před koncem, takže jestli finále filmu obsahovalo dechberoucí zvrat, kterej naprosto změnil veškerý dění, tak sory jako. ()

Polux

7/10 | Jasně, je v tom tuna nelogických blbostí, má to docela dlouhou expozici, míchá to dohromady elementy ze spousty jiných sci-fi (od ID4, přes EoT a The Thing s Aliens až po WWZ) na které to upřímně nemá, Gilpin je trestuhodně nevyužita (po The Hunt jsem se tady těšil na full metal bitch 2.0 a ono nic:-)), celá ta rodinná linka v současnosti je tam tak trochu navíc a Pratt by se měl vyhýbat rolím, které po něm požadují nějaký herecký výkon, ale. | Ale monster design je parádní, akčních scén není sice nějak zvlášť moc, ale jsou hodně fajn, konečně po dlouhé době si nikdo nepomáhá berličkou "akční scény budou v noci/ve tmě a ušetříme prachy za cgi" a člověk si tak může zmíněná monstra pořádně vychutnat, Simmons je jako vždy i na malém prostoru super, otravný black sidekick naštěstí toho prostoru má mnohem méně, než jsem se z počátku obával, i ten Pratt je ve výsledku pořád sympaťák, žádná "otevřená vrata k pokračování" potitulkovka se tentokrát nekoná (i když sequel třeba vznikne) a celkově jsou na tom ty prachy prostě vidět. Fakt se docela divím Paramountu, proč zpanikařil a neposlal to do kin a teprve potom to neposunul dál, ať už na svůj P+ nebo ten Prime. | Bylo by to za slušných 6/10, ale jednak military sci-fi není nikdy dost a jednak se prostě musí ocenit, když do nich někdo v dnešní době nasype 200m (po finančním zklamání třeba u EoT), takže s odřenýma ušima za 7/10. A v neposlední řadě, pokud to bude mít nějaký výraznější úspěch, tak se možná Liman s McQuarriem a Cruisem konečně dokope k té dvoje EoT. | PeZet ()

gonzo

Scénář překvapivě ignoruje všechny šťavnaté twisty s časovými paradoxy a věci, které se s velkou vážností v půlce filmu nadhazují, k mému zklámání zcela vyšumí. Dále jsem se nepřenesl přes stěží uvěřitelnou zápletku verbování domovníků, učitelek a sociálních pracovníků, všech zcela bez tréninku, do krvavé řežby s "vetřelcema". Někde za půlkou filmu proběhne akční inferno, kterým by ostatní filmy končily. K mému potěšení pak začala asi nejzábavnější část filmu a důvod, proč dávám spokojené 3 hvězdy a patlám se tu s nějakým komentářem. Takže nakonec jo, ok, dá sa. ()

draxxi

Hezka pohadka. Ty mrchy jsou fakt hnusny. Jen mi prislo, ze jim to jde vsechno hrozne hladce... Nicmene krasna akcni podivana... 2/5/2022 76% ()

Jenda1cz

Asi nejprůměrnější film, který jsem kdy viděl. CSFD by mělo povolit 50% hodnocení, protože tento film si za mě nic jiného nezaslouží. Prostě průměr. Čistě průměrná akčňárna, u které si odpočinete. Cením, že do filmu necpali moc hororových prvků. Dobrými vizuály jsem byl překvapen. Herecké výkony jsou nepřesvědčivé - dlouhá stopáž u ,,dojemných" scén tomu moc nepomáhá. ()

Hixx

Niečo z "Edge of Tomorrow", niečo z "A Quiet Place" a niečo z "Votrelca". Podarené scifi o cestovaní v čase s Chrisom Prattom, s alienmi ktorý budili hrôzu a o zúfalom boji o záchranu civilizácie. ()

kojot.name

Ach jo, já mám pocit, že všechny dobré filmy už jsem viděl... No, první část byla fajn. Dokonce to nepostrádalo i nějakou dějovou logiku. Vše po návratu do přítomnosti byla čirá a nepříliš vtipná parodie. A film tak vlastně nebyl ani jedním. ()

FiVe

První hoďka byla vážně dobrá, ale pak tomu nějak začal docházet dech. Při s scénách na skútrech jsem měl pocity, že režíruje Bay. A chvílemi jsem si říkal, že producent musí být stopro Emerich (což problém není). Nakonec jsem dal vyšší hodnoty;-) pže přesně tenhle styl filmů mě baví. ()

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

05.02.2022

Když Amazon oznámil poslední finanční výsledky, podstatná sekce ohlášení náležela audiovizuální zábavě, která je pro firmu čím dál podstatnější. Za filmy, seriály a hudbu loni utratila 13 miliard… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (viac)