V roku 1970 sa v Londýne konala súťaž Miss World. V tom čase to bol najsledovanejší televízny program na svete, ktorý sledovalo viac ako 100 miliónov divákov. Moderoval ho legendárny britský komik Bob Hope (Greg Kinnear). Miss World 1970 však rozhodne neprebiehala hladko a súťaž sa stala doslova divokou jazdou. Rozhodnutie organizátorov povoliť účasť dvoch žien z Južnej Afriky vyvolalo kontroverziu a napätie už pred začiatkom podujatia. Ale skutočný rozruch mal ešte len prísť. V jeho epicentre sa ocitla feministická aktivistka Sally Alexanderová (Keira Knightleyová), členka novovzniknutého Hnutia za práva žien. Emancipované dámy tvrdili, že súťaže krásy dehonestujú, dehumanizujú a ponižujú ženy. A práve to sa rozhodli povedať svetu v priamom televíznom prenose. Na divákov živého vysielania do celého sveta čakala v ten večer nejedna senzácia. Tou ďalšou bolo totiž škandalózne vyhlásenie výsledkov, ktoré znamenalo porážku západného ideálu krásy. Víťazkou sa totiž nestala plavovlasá favoritka zo Švédska (Clara Rosagerová), ale kráska tmavej pleti, Miss Grenada (Gugu Mbatha-Rawová)... (TV JOJ)

Aquila

Příjemě ztvárněný vpodstatě dokumentární film, který toho ale kromě reportáže moc víc nenabízí. Vpodstatě jediná pointa filmu je, že se (spoiler) několika holkám za cenu soudního procesu povedlo slušné PR. (spoiler konec) Trochu škoda. ()

JackStrange

Celkem chápu nízká hodnocení, obecně z filmového hlediska se nejedná o žádný zázrak. Když to porovnám například s ultra korporátní Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn tak Misbehaviour prohraje na plné čáře. Tady prostě chybí nějaký vývoj charakteru, zvraty, poselství, obecně něco zajímavýho... Nejhorší je jakou medvědí službu tomu všemu dělá Keira Knightley, hraje dobře a nebudu lhát nebejt jejího jména asi bych na tenhle film nepřišel, ale nějak mi přijde že její postavě by se tohle moc nelíbilo. 45% ()

Slepejsek

Malá exkurze do dějin feministického hnutí zachycuje poprask kolem volby Miss World v roce 1970. Přináší několik hodně silných momentů na téma postavení ženy - nejpůsobivější je hádka dcery s matkou ("teď tu bojuješ a přitom jsi vždycky hájila tátu" a "co by s tebou a tvými sestrami bylo, kdybych se chovala jako ty?") a okamžik, kdy dcera sleduje svoji malou (8-iletou?) dceru, jak se zcela proti jejímu přesvědčení maluje a natřásá, aby se zalíbila... Na jednu stranu je dobře, že film se nedívá jen očima aktivistek, ale snaží se hledět i očima missek - i mezi nimi rezonuje doba a různé názory na postavení žen, tady navíc i z pohledu rasového. I tady se bojuje o lepší postavení ženy. Na druhou stranu tato rozdvojenost filmu i škodí (obírá jednotlivé postavy o jejich prostor a chtě nechtě si žádá neustálé skákání z jednoho oka do druhého). Film byl asi zamýšlen jako vzdání pocty všem tehdejším bojovnicím (viz závěrečná rekapitulace osudů). I proto se snaží být věrný spíš historii než myšlenkám. Ty tu předkládá v celé jejich neučesanosti a se všemi nesrovnalostmi (zkoncentrováno do jedné scény to může vypadat třeba takto: když policie zasahuje proti aktivistce za zrovnoprávnění žen, brání se zatýkaná slovy "Takhle zacházíš se ženou?") Divák nechť si přebere a posoudí sám. ()

grangerova

Problémisskám schází všechny kvality, které měla tématicky podobná Mrs. America. Příběh je plochý, postavy veskrze nesympatické a celé to zachraňuje jen hezký dobový vizuál, soundtrack a upřimný konec. Skutečně potěšil snad jen Rhys Ifans, ale ruku na srdce...doufala jsem, že zestárne líp. ()

Pythonator

Další film na zakázku britských feministek. Kdyby to aspoň nebyla taková nuda... Některé "významné" historické události by se neměly natáčet. To by se taky mohl točit film o kdejaké kravině, která se odehrává každý den. ()

McGuffin

Problémissky, Misbehaviour jsou kolektivní hrdinka, která od dua Rebecca Frayn a Gaby Chiappe dostane za úkol nějak protestovat proti druhé kolektivní hrdince. Ta má kupodivu ve vyprávění větší prostor a zjevně vykazuje ke svému počínání mnohem větší motivaci, než první k protestu. Na něj se sice na závěr a na chvíli dostane, ale pokud budete jen trochu nepozorní, propásnete ho. Takže tak, dívčí válka ve sklenici vody, která déle než diváky a přivolanou pořádkovou policii zaujala jen dvě uvedené autorky. https://www.macguffin.cz/ ()

MisaP3

Čekala jsem víc. Námět slušný, ale provedení jaksi pokulhávalo. Potenciál byl obrovský, ale nějak z toho nikdo nedokázal vystříkat vic, nez nudnou utahanou průměrnost. ()