Antologie Beatles

Scenár:

Bob Smeaton

Kamera:

Eugene O'Connor

The Beatles (a.z.), John Lennon (a.z.), Paul McCartney, George Harrison, Ringo Starr, George Martin, Brian Epstein (a.z.), Neil Aspinall, Pete Best (a.z.) (viac)

Rozsáhlý projekt dokumentující historii hudební skupiny The Beatles je vyprávěn pomocí exkluzivních rozhovorů s členy skupiny Georgem Harrisonem, Paulem McCartneym a Ringo Starrem. Tyto rozhovory jsou doplněny archivními materiály s Johnem Lennonem. Další rozhovory poskytli i někteří lidé spojení s Beatles, především producent George Martin. Rozhovory se střídají s nejrůznějšími dokumentárními záznamy z koncertů, televizních vystoupení nebo tiskových konferencí.
Seriál neobsahuje žádný doprovodný komentář, děj se odvíjí pouze skrz autentické výpovědi účastníků. Byl poprvé vysílán v listopadu 1995 v USA i Velké Británii. V lednu 1996 poprvé i Českou televizí. Celkem jej zakoupilo 110 televizních stanic po celém světě. (oficiálny text distribútora)

Autenticita

Nezapomenutelný seriál, člověk se nemohl dočkat vysílání dalších dílů. Byla jsem skoro v extázi :-), když jsem viděla autentické záběry členů oblíbené kapely z doby jejich vystupování , i jejich komentáře po letech.... Snímek je pro mě mimořádný počin a jsem vděčná, že někdo posbíral ty materiály a dal je do kupy. ()

Hanys_

Asi nejkomplexnější příručka pro seznámení s Beatles. Deset hodin archivních záběrů, rozhovorů, plno songů. V tomhle fakt bezchybné. Jen to možná mohlo jít až víc na dřeň (úplně ožehavým tématům se to spíš vyhýbá anebo je zlehčuje) a hlavně jsem doufal, že tady bude víc záběrů, kdy se zbylá trojka v tom 95. sešla. Ale protože jsem těch 8 minifilmů sežral za dva dny, musím jít do plných. ()

henrycruel

Pro mě, jako beatlemaniaka, je to naprostý skvost! Dokument o celé kariéře Beatles, ve kterém se po letech setkávají tři ze čtyř brouků, aby zavzpomínali na společné chvíle strávené koncertováním, nahráváním nebo filmováním. Ani slovy se nedá vyjádřit, jak jsem byl z celého dokumentu nadšený! Určitě doporučuji všem!!! ()

Karlos80

Úžasný, vyčerpávající, jedinečný a velkolepý téměř 11 hodinový dokument ze života Beatles od jejich začátku v Liverpoolu, Hamburku a v klubu Cavern, až po jejich rozhádaný a nevraživý konec v roce 1970 v podobě skladby Let it be (Nech to být). S živými videoklipy, s živými záznamy nebo z jejich live rozhovory. Co víc dodat. Snad jen to že tato 4. dvd kolekce v sobě navíc skrývá i raritní pátý bonusový disk s nikdy předtím znezveřejnými záznamy, například v podobě nahrávání celosvětových hitů jako Free as a bird nebo Real love to vše z roku 1995. Muzika mého srdce, z doby kdy světu vládnul beat. Skvělá podívaná s výpoveďí jedné generace, nejen pro zaníceného fanouška staré-dobré muziky. ()

Rozjimatel

Ako veľký fanúšik Beatles nemôžem inak ako hodnotiť piatimi hviezdičkami. Dokument je skvelo strávený, mapuje celú dráhu tejto legendárnej skupiny. Doplnený je o o rozhovory s troma vtedy žijúcimi členmi skupiny a ľuďmi, ktorí sa okolo skupiny pohybovali (George Martin), pričom tieto rozhovory sú nielen plné zaujímavých informácií, ale sú aj veľmi vtipne spravené. To mi potvrdilo, že George, Paul, John a Ringo boli nielen skvelí muzikanti, ale aj oplývali humorom, ktorý mi je veľmi blízky. ()

• První myšlenka na vytvoření retrospektivního dokumentu vznikla už v roce 1970, kdy se kapela oficiálně rozpadla. Apple Corps shromáždilo plno archivních záběrů kapely, ze kterých poté Neil Aspinall sestříhal 90 minutový film pracovně nazvaný The Long and Winding Road. Ten byl však uložen k ledu, a to až do roku 1980, kdy se k projektu připojili všichni čtyři bývalí členové Beatles. Podle slov Johna Lennona měl film vyjít jako televizní speciál, ke kterému by kapela odehrála menší koncert v Anglii. Nakonec však ze všeho sešlo, protože 8. prosince byl Lennon zavražděn. Znovu se na projektu začalo pracovat v roce 1992, kdy se naplánováno, že vznikne šestidílný dokumentární seriál pod názvem The Beatles Anthology, protože George Harrison nechtěl, aby měl název po písni, kterou složil pouze Paul McCartney. (henrycruel)