Paul Vitti je jedním z nejmocnějších gangsterů v New Yorku. Vyrostl v mafiánském světě a byl dobře připraven převzít moc. Učitelem mu byl jeho náhradní otec (jeho vlasní byl, jak jinak, zastřelen), obávaný gangster jménem Manett. Ale v okamžiku, kdy se má konečně stát hlavou rodiny, začne mít Vitti najednou problémy. Nemůže spát; je neustále duchem nepřítomný a vzdaluje se své manželce i dětem. Jeho žena chce vědět, proč se tak změnil a jeho muži jsou nervózní z jeho znepokojivého chování. Skutečnost je však ještě horší, než kdokoli z jeho blízkých tuší - Vitti má záchvaty paniky a vůbec na tom není psychicky dobře. Kdyby ostatní rodiny zjistily, co se v jeho hlavě děje, jak by ho potom mohly nechat šéfovat? Vitti je prostě případ pro psychiatra. Ben Sobol je rozvedený newyorský psychiatr, který se stará o syna a plánuje, že si brzy vezme svoji snoubenku. Je to hodný člověk a milující otec. Jestli má nějaké starosti, potom pouze se svými rodiči, kteří jsou na jeho vkus příliš zahledění sami do sebe. Není divu, jeho otec je velmi úspěsný, médii vyhledávaný a tudíž poněkud domýšlivý terapeut. Ben je stejně jako on cele oddán své práci. Také proto žije celé dny ve světě lidí, kteří si stále na něco stěžují a nemyslí na nic jiného než na své nemoci. Výsledek: Benův život je dost jednotvárný. Tedy alespoň do doby, než nabourá do Jellyho, osobní strážce Paula Vittiho. Vittiho lidé by všechno diskrétně vyřídili (včetně pojištění), ale Ben se nedá odbýt a vnutí Jellymu svoji vizitku, čímž mezi nimi vzniká vztah, který nemají dva řidiči po nehodě, ale doktor a pacient. Pak už stačí jen málo. Paul Vitti se přiznává svým lidem, že si musí sehnat terapeuta a Jelly mu navrhne Bena Sobola. Vitti Sobola ihned vyhledá a požaduje okamžité a úplné uzdravení. S důrazem na slovo okamžité, protože Vittiho čeká důležitá rada, na které se sejdou bossové mafiánských rodin. Těm musí demonstrovat, že má na to být jejch šéfem. Ben Sobol pochopitelně s podobným pacientem nechce mít nic společného. Plánuje si přece tichou svatbu a mírumilovný rodinný život. Vždycky tak chtěl přeci žít. Ale něco v něm mu říká, že by to mohl být ten nejzajímavější případ, jaký kdy měl. Dokázal by to zvládnout? V tom okamžiku už mu není pomoci. Profesionální zájem nad ním zvítězil a není cesty zpět z analytické pohovky. Jaké rady ale poskytnout člověku, který obvykle řeší své problémy pistolí nebo pytlem cementu? (oficiálny text distribútora)

Stíba

Trochu sem se obával ale on je to opravdu skvělý a inteligentní humor, který se mi náramně trefil do mého vkusu a to bez ohledu na mafiánské prostředí a výborného mistra De Nira, což film ještě povýšilo. Když ho vidíte jak hraje poblázněného mafiána tak máte pocit jako by v podstatě parodoval svoje předchozí mafiánské role což tomu dodává ještě peprnější nádech. Moc milé překvapení. ()

Solly

To se dá jen doporučit. Výborný Billy Crystal a fantastický Robert De Niro, který pojal svoji roli s takovou vážností, že je prostě k "sežrání". ()

Shaleman

zbožňuji mafiánské filmy s jsem upřímně děsně rád, že se nenatočila další infantilní parodie, ale dle mého inteligentní zábava s absurdní zápletkou - což mám také upřímně děsně rád. De Niro jako výčitkami deprimovaný mafiánský don a Crystal jako po setkání s De Nirem neurotický psychiatr se úžasně doplňují a i když se nebudete řezat, popadat za břicho, plácat se do stehen či čůrat do kalhot smíchy, tahle oddechová komedie vás uspokojí a kdykoli se k ni rádi vrátíte. ()

Petulka88

Koukatelná komedie, ale nevidím moc důvodů, proč se na ni ještě někdy podívat. Snad jen Robert De Niro jako mafián Paul Vitti a jedna povedená scéna parodující Kmotra. Lisa Kudrow byla jediná z Přátel, kterou jsem nijak zvlášť nemusel a ani tady to není o moc lepší. Stejně tak nejsem velkým obdivovatelem humoru Billyho Crystala (snad z vyjímkou Dobrodruhů z velkoměsta). Takže pro jednou mi Přeber si to! určitě neublížilo, ale podruhé už tento film analyzovat nemusím. ()

Kingjiri

Mafiánský a gansterský filmy nejsou zrovna moje parketa, takže jsem k snímku přistupoval s jistou rezervou. Když jsem si to ale celý přebral:), zjistil jsem, že jsem se hodně příjemně pobavil. Příběh fungoval, jen v závěru trochu ztrácel tempo a už nebyl tolik vtipnej. Ocenil jsem, že byl děj zasazenej do současnosti a ne do minulosti, jak bývá u gansterek zvykem. Dle očekávání bylo uplně nejlepší obsazení hlavních rolí a Robert De Niro i Billy Crystal zahráli skvěle. Jen mě trochu mrzí, že jsem snímek viděl v dabingu. Ten sice nebyl špatnej, ale určitě by bez něj herectví ústřední dvojice vyniklo ještě o něco víc, a proto si ještě v budoucnu dám verzi v originálním znění. ()

boni

Skvělý námět, De Niro v hlavní roli, taková lehká parodie na vlastní mafiánské bijáky, přeci jen tady se nehraje na nikterak vážnou notu, a přesto to prostě nebylo úplně ono. Jo, ne že by se člověk u toho nějak nudil, ale žalostně tam chyběly nějaké výrazné scény. Po filmu mě nenapadla žádná, kterou bych si mohl na delší dobu zapamatovat, a díky které bych si na film vzpomněl. Děj byl místy trochu utahaný a Lisa Kudrow tam docela otravovala. Takže sice to byl příjemný oddych, ale rozhodně jsem čekal víc. A ono se z toho dalo vytěžit víc, bohužel. ()

xylofonka

Až na poněkud rozpačitý konec je to skvělá bezproblémová podívaná, která příliš nezatěžuje a za cíl si klade jen jedno: dobře pobavit a to se jí beze zbytku daří. ()

winstonik

Veľmi nepresvedčivé dielko, ktoré "škrípe" nijak zaujímavým humorom a stokrát ošumelými scénami (a la nedokončená svadba). De Niro hrá skvele, ale zo scén, ktoré mu tvorcovia ušili, sa nedá uveriť nič, tobôž že je mafiánskym bossom s psychickými problémami. Crystalova premena na vodcu mafiánov - nepresvedčivé. Crystalova prihlúpla nevesta, čo sa tvári na novinárku, trápny skeč s jej otcom - detto. Na to, s akými očakávaniami som film išiel sledovať, to bolo podpremerné. ()

Tamdydam

Tuhle komedii miluju. Je nápaditá, vtipná, výborně zahraná a hlavně uvěřitelná. Všechny ty komicky absurdní situace jsou věrohodné a pochopitelné, a posouvají žánr "mafiánských filmů" do lidštější roviny, ve které ani ten největší tvrďák není z kamene. Vžít se do prekérní situace obou hlavních postav, jak psychologa, tak mafiánského bosse tu jde opravdu samo ()

himor

Výborná komédia...naozaj výborná. Bavil som sa skvelo, párkrát som mal aj výbuch smiechu. Billy zahral parádne, scéna keď mal zastupovať Vittiho ako Consigliere ma dostala, skoro mi cvrklo :D De Niro je skvelý, neustále sa rozplače čo mi zase len privodilo dlhé minúty smiechu. Ako fakt rozmýšlam že toto je mafiánska komédia za 100%... ()

RobbieM@N

De Nirův výkon vyčníval jako vždy ale jako komedie fungoval tento film pouze na konci jinak se nebylo čemu smát, ucházející slušný film, který si na nic nehraje, žádný patos, ale režisérsky mě to nudilo ku smrti, opravdu, připadalo mi to zpracované jako od televizního režiséra, a Billy Crystal není kdovíjaký komik, spíš komický hňup. ()

d1x

U filmu jsem se chechtal od začátku do konce. Mám rád De Nira, který je pro mě Pan herec. Billy Crystal navíc ve filmu také zahrál svěle. Je to jedna z mých oblíbených komedií, ke které se rád čas od času vrátím. Určitě neprohloupíte pokud se na film podíváte:-) ()