See

• USA See
USA, (2019–2022), 21 h 23 min (Minutáž: 42–62 min)

Tvorcovia:

Steven Knight

Hudba:

Bear McCreary

Jason Momoa, Sylvia Hoeks, Hera Hilmar, Christian Camargo, Christian Sloan, Mojean Aria, Kenneth Mitchell, Sharon Taylor, Nesta Cooper, Archie Madekwe (viac)

Postapokalyptické sci-fi predstavuje budúcnosť vzdialenú 600 rokov, kde sa ľudia kvôli globálnej epidémii slepoty a s ňou spojeným vojnám a vymieraniu vrátilo späť do jaskýň. V jednom zo samostatne žijúcich kmeňov sa narodia dve deti, ktoré vidia, čo sa naposledy stalo veľmi dávno. O "mýtické deti" sa onedlho začnú viesť rozsiahle boje. (dixx)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (28)

Nelehký úděl vladaře (2022) (S03E01)

Tak sorry ale ne. Opět seriálu vládne idiocie: 1) ropucha měla být už dávno naporcovaná (nejen protože byla odsouzena, ale protože zabila královně mentorku. 2) někdo znovu-oběvil střelný prach. OK. Evidentně ale také znovu-oběvil rozbušku na dálkové ovládání, protože s doutnákem/zápalnou šňůrou by nemohli detonaci nastavit jinak než “pevný čas Č od zapálení” (smrt obecně oblíbené postavy - klikat na vlasní nebezpečí - je obří bullshit). 3) vážně mi tu někdo chce namluvit, že “Stín” - super machra v neslyšitelnosti a nenápadnosti - někdo sledoval?! Obří MEGA bullshit! Vážně mě tahle idiocie vytáčí. Pokud bude pokračovat hodně o hodně méně tolerantní budu v hodnocení. ()

Pozor na vlky (2022) (S03E02)

Jak jsem si slíbil, pokud se seriál nevzpamatuje, budu přísnější. Jako opravdu ropucha zase vyvázne? A takhle trapně “kde se vzala, tu se vzala, fuč?” Potom ty zvraty opírající se o to, že nikdo nic neslyší a tak neřeší? Dost mi taky hnula žlučí další (klikat na vlastní nebezpečí) smrt, která zavání vrcholem idiocie (v budoucím ději). Nicméně jako vrchol považuji chování toho mamlase Kofuna. Jako on zjistil, že dítě nevidí = není jeho a nikomu nic neřekne? Sorry za spoiler, ale tohle už bylo opravdu moc. ()

Tohle je tvá země (2022) (S03E03)

Idiocie (a nuda) se nám vrátila do Zraku v plné síle v čele s megaretardem Kokot-funem. Opravdu větší logický kolaps v uvažování jsem už dlouho neviděl. Navíc jediné logické kroky v akci “hledáme ropuchu” = zapojit toho co vidí neproběhlo. Lezbo-pipka se stará o všechno možné, jen ne o to kde by byla užitečná (třeba ani jednou se ještě nešla podívat na Kokot-fungova syna, protože jeho slepota je stále obří tajemství). Nemluvě o jejím zapojení do hledání našeho Houdiniho. To samé nosatice. Neslíbila náhodou někomu zachránit rodinu? Místo toho fňuká u krbu a dělá hovno. ()

Bouře (2022) (S03E04) odpad!

Tak tohle tak ne. Nejenže neuběhlo ani 4 minuty a scénář předvedl první lobotomii, retardace pokračovala celou linii ropuchy (celý život dostávala jídlo pod nos a na pohodu dá orientaci v vele a přežití - včetně souboje s chřestýšem!!!???) a ještě vše korunovala tím závěrem. Veškeré dění na “jiných frontách” to komplet degradovalo. ()

Dům osvícení (2022) (S03E05)

Nebýt toho retardovaného projevu před titulky a faktu, že je zcela zbytečně (pod rouškou absence fantazie jak by scénář mohl jinak pokračovat) nechali odjet s “nákladem”, bylo by to na plný počet. Dvousečné je to vypálení knihovny, nicméně pochopitelné. ()

Nížina (2022) (S03E06)

A už je to zase tady. Scénář si plácá na sebe různé situace, kdy přechody mezi nimi nedávají naprosto smysl (ano, jsou vyloženě retardované). Ropucha přesně ví kde je “náklad” (a že vůbec nějaký je a jede) a samozřejmě má potenciál ho převzít!? Nosatici unesou, Lesbawa ji zachrání a najednou je unesená ona! A kam zmizela zachráněná Nosatka? Ona vůbec mizí nějak často (kdy jí je třeba najednou není). Celou epizodu je úplně k prdu. Čas a prostor funguje pro různé postavy jinak (jak se to hodí scénáři). Jediné co zasluhuje pozornost je myšlenka s kanibalismem. ()

Božský hrom (2022) (S03E07)

Seriál zlikviduje kde jakou oblíbenou postavu, ale ropucha stále (nelogicky) vládne všem a všemu a přežije zcela cokoliv. Už jen tento fakt je vrchol idiocie. Nicméně to může být věc názoru. Co je ale neoddiskutovatelné, je kopec nebetyčných hloupostí. Třeba. Letící projektil slyší, ale to že se jim pár set metrů za hradby nastěhovala armáda s tunovými monstry na vrhání projektilů, nezjistí nikdo. Dál rozbušky… doposavad vždy zapálili doutnák a kaboom. Jak ale zajišťují detonaci letícího projektilu? Že jim to vždycky exploduje při dopadu, ne po tom co dohoří doutnák… Dál samozřejmě Kokot-fun…neexistuje žádná jiná postava s větší počtem idiotských kroků/rozhodnutí. Jako třešinka na dortu. Co dělá tlupa vidomých ve městě? Čumí. Nedělají nic. Naprosto nijak nevyužívají výhodu, že “vidí” a že plivat trebuchetem projektily nejde na blízké cíle (nebo na ty pohyblivé). Tedy jednu hvězdu za minutu vizuálně poutavého ostřelování. Zbytek obsahově a dějově odpad (jako proč ty flashbacky jsem taky nepochopil). ()

Vidím vás (2022) (S03E08)

Tak jsme začali zase mega vtípkem. Jako ropucha má borkyni co slyší prdnout mravence na kilometr :D, ale to že ji za zadkem někdo krouhá armádu neslyší. Nebo tlupa jde tunelem pryč z města. Jde… jde… jde… a když začnou lítat zase projektily na město, oni jsou stále ještě pod ním!!! Děj se opět plácá na sebe jak se mu to hodí, lidé se “teleportují” mezi lokacemi (nebo mizí komplet z děje). Pak homo-pinda a její bezedný toulec… Nakonec kvízová otázka: jak asi velkou sílu by musel mít výbuch nějakých 50 projektilů? Když vezmeme jakou sílu měl jeden… Ta tlaková vlna by musela rozmetat vše v okolí kilometru. A tak to jde celým seriálem. ()

Bautista s Momou v akční komedii

Bautista s Momou v akční komedii

13.11.2021

Vzniklo to původně jako vtip, jenže pak se hercům Daveovi Bautistovi a Jasonu Momoovi nápad zahrát si společně v akční policajtské komedii ve stylu Smrtonosná zbraň zalíbil natolik, že ukecali… (viac)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (viac)

Co nabízí služba Apple TV+?

Co nabízí služba Apple TV+?

04.11.2019

Společnost Apple učinila minulý týden význam krok, když spustila svoji zbrusu novou streamovací službu Apple TV+. Ta je dostupná i u nás, a tak by nebylo na škodu si ji trochu lépe představit. Cenově… (viac)