Čističi vesmíru

všetky plagáty

Čtyři outsideři, co se v roce 2092 honí za vesmírným odpadem a sny o budoucnosti, objeví androidku, která by jim mohla hodit balík. Kdyby neskrývala nebezpečné tajemství. (Netflix)

cerdax2

Korejci a jejich pohled na vesmir na konci 21. stoleti. Velmi dobre technicky zpracovano. Pribeh je klasicky - boj posadky te nejobycenejsi lodi se zvuli mega-korporace. Ke konci trosku dojak, ale to mi pro korejske filmy pripada typicke. ()

xxmurphyxx

Ach jaj. Celkom sklamanie. Strašne tu cítiť ten posratý Netflix so všetkým zlým, čo ho zosobňuje. Preplácaný a chaotický dej, málo výrazné postavy, impotentná akcia, nejaká tá sjw či eko agitka, happyend made in usa, hlavný gauner ako inak biely, rovnako aj všetci jeho poskokovia, či ľudia na tej stanici pre vyvolených....nemám ani chuť nejako pokračovať ďalej v písaní. Moc tom nepomáha ani prvá polhodina, ktorá je vyslovene zlá, chaotická, nič neobjasňujúca a divoko prestrihaná. Potom sa to trochu skľudní, veci dostanú trošku zmysel, dôjde aj na nejaké akčnejšie pasáže, ktoré ale aj tak za moc nestoja a sem tam pribudne trocha toho kórejského humoru. Koniec je klasický netflixovsky, žiadne typicky Kórejsky krvavé, epické a emóciami vybičované finále čakať netreba. Chápem, že to bol film zrejme mierený na široký okruh ľudí od detí po dospelých, ale aj tak sa dalo z toho vyžmýkať oveľa viac. Nebyť fajn hercov a trikov, ktoré naozaj stáli za to, vypnem v polke filmu. ()

Mograine

Upřímně, přijde mi to dost podhodnocený. Ano, je to takový digitální mrdník, ano, příběh je klišovitý, ano, toto téma je hodně používané. Ale já se hergot bavil. A co víc, já si to užil a to se považuju za dost velkého kritika. Korejci nám předvedli, že nejen jejich kuchyně je skvělá, ale když do toho dají srdce, tak i kinematografie stojí za to. Za mě 4 kule s přehledem. ()

White-Man

Na to, že se nejednalo o vysocerozpočtový snímek, tak hodně povedené CGI, bohužel celý snímek značně srážel špatný, nepřehledný, střih, hlavně u akčních scén. Příběh také nebyl moc zajímavý a stopáži by si zasloužila o půl hodiny zkrátit. Dvě hězdičky za zvláštní efekty, jinak nic moc. ()

djbarrel

Na jednu stranu, zajímavé i když klišovité postavy, velmi dobré speciální efekty, zajímavý nápad ... na druhou stranu je to film pro děti, kde zlo nikdy nezvítězí a vše vždy dobře dopadne. Nebylo to špatné, ale nešlo to brát vážně. I když se o to film snažil a to je možná největší chyba filmu. Tváří se vážně a seriózně, ale moc není. 55% ()

blazma

Opět děkuji Netflixu, že se mohu dostat k filmům, které tvoří i jiné zemi než Amerika a Hollywood. Jeden z prvních korejských filmů a musím uznat, že to bylo opravdu dobrý a bavil jsem se. Dávám tomu sice nižší hodnocení, ale jen protože jsem degenerovaný Amerikou a něco mi tam zkrátka drhlo :D ()

Barbuchaa

Ve zkratce korejská verze Firefly nebo Cowboy Bebop.... Které miluju. Je to moc povedený kousek, s krásným vizualem a velmi zajímavými postavami. A proboha jak ta malá je roztomilá. Ten film vyšel dnes, tak tohle je jen první zpráva pro vás, ať na to kouknete. Přínosnější komentář napíšu, až to zpracuji :-) ()

Karbos

Ten pocit, když tě čsfd odhlásí dřív, než dopíšeš komentář, protože si si chtěl dát záležet:) Takže ve zkratce, vizuál super, ostatní na hovno, navíc na hovno hodně dlouhý! Resumé ? Něco mezi 2/3 ale 70% je moc, takže ** nazdar ! *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 6/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 4/10 viz profil ()

universal

Dlouho jsem neviděl přeplácanější a rychlejší akce. Vizuál byl opravdu pěkný, ale akce tak zrychlené, že jsem kroutil hlavou, kde že se ten děj odehrává. Takový kung-fu ve vesmíru. Pro vyčištění hlavy asi OK, ale pokud je tohle trend moderní doby, tak jsem v pytli. 4/10 Podruhý už to neuvidím. ()

Sharlis

Malo originalne scifi s detskym humorom a slabymi efektami. Ocenujem, ze aspon nasadili i zahranicnych (nekorejskych) hercov. To tomu trocha pomohlo. Ale taketo filmy rozhodne nie su cielovka pre dospeleho scifi fandu. ()

PlaCzech

Jihokorejci mě poslední dobou s jejich filmama dost prekvapují, a ten jejich "Kollywood" začíná odsejpat. Sice je to průměrný jak produkty s logem Kaufland K-Classic, ale je to chvilkama sranda a s těma efektama si fakt vyhráli. Škoda jen obecné tuctovosti příběhu a absolutně nezajímavého záporáka. Za mě stravitelná jednohubka na letní večery. Škoda že je únor. Další prosím! ()

Petper

Kórejčania nám naservírovali celkom fajn Sci-fi, ktoré určite poteší v tejto hluchej dobe.(čo sa týka Sci-fi filmov). Vizuál a efekty nenahnevajú (klobúk dole ,že toto spravili s približne 20miliónovým rozpočtom). Príbeh ma až tak nezaujal ale záporák taký ako má byť,čo je za mňa plus. Nepáčilo sa mi tu ale viac vecí , kvôli ktorým som sa nakoniec rozhodol nedať 4*. Za prvé- neuveriteľne dlhá stopáž , pár zbytočných scén sa naozaj mohlo odpustiť.Za druhé si veľmi nejdem ten ich kórejský humor, keďže mi príde veľakrát až príliš jednoduchý a urobený tak pre moju 7 ročnú sestru. Za tretie mal tento film veľa hluchých miest kde som strácal napätie a kvôli tomu som na konci nemal skoro vôbec žiadne emócie a ten taký drive s otázkou ako to celé sakra skončí. Kukať sa to ale rozhodne dalo , ako som už povedal Sci-fi filmov nie je nikdy dosť a boli tu aj pekné momenty. Za mňa 62% ()

SmajdalfCZ1

Další z řady filmů, kde jsem na konci uronil pár slz. Jedná se o velice zajímavé sci-fi, které bohužel dle mě nevyužilo potenciál. Mrzela mě práce s hlavními postavami, protože sice jsem se o nich něco dozvěděli, ale nijak se s tím dále nepracovalo. Příběh nebyl vůbec špatný, ale určitě ten film mohl být trošku kratší, jelikož v takové stopáži mě to bohužel nenadchlo. Neříkám nic na efekty, ty jsou super a dokonce ten film má pár vážně super momentů, ale pak jsou zde momenty, které působí velice dětinsky. Ale celkově bych ten film určitě dokázal doporučit, protože myšlenka toho filmu a ani záporák nejsou špatní. ()

Ace.A.T.L.

Tenhle styl sci-fi fimů mě baví a rozhodně nelituju toho, že jsem se na to kouknul. Má to i rychlost, spád, parádní vizuál a na to, že to je od amatérů sci-fi žánru, je to hodně fajn. Myšlenka je jen další plus k celýmu filmu. Je tam pár věcí, co by člově rád viděl i víc rozvedených nebo naopak vynechaných, ale globál je povedenej. Za mě super 4* a DOPORUČUJU ()

Heywood

Výborné triky, očekávaná podívaná pro děti 10-12 let, oslava korejského nacionalismu a očekávaný příběh přeplněný šťastnými konci v několika vrstvách. Má to spád, pohled na kapitánku musí potěšit i 17-ti letého. Padouch (Gates, Bezoš, Zuckerberg Dorsey - vyberte si, protože je to o nich), si samozřejmě hraje na Boha a ve vodopádu ušlechtilých slov se skrývá obyčejná hamižnost a vražedná nenávist. Herec vybrán skvěle, triky udělány výborně, hvězda za něj navíc. Hudba mě minula, ale nerušila. Ve 4K to musí být ještě o něco lepší, ale stačí to vidět jednou. Mohl bych tu vypsat všechny vykrádačky ať už filmového světa sci-fi nebo seriálového, ale tak to bude i u dalších podobných děl. Kdo hledá zábavu a netrvá úkorně na umění, tak bude spokojen. ()