Čističi vesmíru

všetky plagáty

Čtyři outsideři, co se v roce 2092 honí za vesmírným odpadem a sny o budoucnosti, objeví androidku, která by jim mohla hodit balík. Kdyby neskrývala nebezpečné tajemství. (Netflix)

michalkop

Velmi příjemné překvapení. Čističi vesmíru se můžou směle rovnat hollywoodské produkci, co se kvality triků týče. Má to spád, má to nápad, má to vtip. Bohužel, leckde je to nepřehledné a občas logika ustupuje stranou show. Vtípkem dne jsou ceny, kdy za 400 dolarů se snad dá koupit celá kosmická loď. ()

littlelight

Jsem rád, že už to zmínili i někteří další v komentářích, protože taky jsem měl pocit, že cílová skupina pro tento film je tak max do 13 let, anebo nerozumím asijské mentalitě. Postupem času ve filmu nedávalo smysl už pomalu vůbec nic a tak jsem rád, že už to mám za sebou - i bolest hlavy pomalu ustupuje. ()

Naby

Na Netflixu v opravdu slusne kvalite (4K Dolby Vision + Zvuky Dolby Atmos), takze plna parada. Zprvu to vypadalo celkem zajimave, ale bohuzel to sklouzlo do americkeho stylu bum-prask-predvidatelny scenar. Celkem 3,1* ()

Dave_Novic

Strašně zajimavě pojaté vesmírné scifi, napříč tomu že filmu s future prvky odehrávajících již je spoustu natočeno a bůh ví kolik ještě bude.. Mě osobně příjde nejvíce na pohodu. Vyvážení Akce - Emoce - Humor... To dokážou jen Asiati.. ale tohle je posunuté na takový ten správnej vibe. Nedivil bych se kdyby to zas bylo pokračování vv komixech či animácich ale filmově zpracované kamera, střih, herecké výkony až podezřele na scénu dávného východu sakra dobrej počin. ()

Pythonator

Nejlepší korejský film, co jsem viděl a zároveň velmi velké sci-fi překvapení tohoto roku. Slabé hodnocení nechápu, protože ten příběh odsýpá tak svěže a nenásilně, že se můžou jít transformeři a jiné americké srandy zahrabat. Tohle je ryzí a velmi kvalitní dobrodružná sci-fi první kategorie, jakých se moc netočí. Zaroveň to není nějaká unylá blbá artovina, ale je to kouzelná a velmi stravitelná pohádka, která ani chvíli nenudí. Proto vlažné přijetí nechápu. Snad kdyby byli hrdinové sympatičtí hollywoodští běloši namísto neznámých korejských xichtů... mělo by to větší úspěch. ()

Jenda1cz

Ne, nedává to smysl. Prostě to celý nedává smysl. U některých východně-asijských filmů se mi to naopak i začne líbit a po větší snaze se dokážu na jejich styl napojit, tady ale ne. Nic se neděje, pak najednou akce, nic se neděje, pak najednou akce. Souboje a následné útěky jsou nelogické, je tu jeden zázrak za druhým, milion náhod. Nikdo neví, kam děj směřuje. Nikdo nepřemýšlí! Nikdo vám nenaznačí, jaké jsou šance, parametry, jak svět vypadá a o co se vlastně všichni snaží. Některé výkony herců jsou vyloženě infantilní. Emoce chodí, kdy by neměly. Takhle se to opakuje celý film. 3/10 // stylem to připomíná Firefly; za 21 milionu dolarů velmi slušné ()

Joachim36

Hromada vynikajících nápadů, dobrého zpracování a super triků, které ale sráží neúměrné natahování celé story. Několik kiksů, kdy ze střihu scény nebylo patrné co se vlastně stalo, jak se kdo kam dostal. Navíc jako fail považuji deus ex machnu z konce. Ale asi to má být pro děti (což jsou dnes i mnozí mladí dospělí), tak to muselo mít happy end. Plus za vynikajícího záporáka. ()

Damnsinead

Eko agitka a nestydatá kopírka Star wars, Strážců galaxie a všemožných sci-fi blockbusterů z posledních dekád. Nemůžu je nařknout z kopírování Stvořitele, protože ten je o dva roky mladší. Spíš se Stvořitel inspiroval tady? Je to dost podobné, film s parádním vizuálem a  příběhem, který se točí okolo malé holčičky. A snaží se vás za každou cenu dojmout, ale nedaří se mu to. Co se mi tady hodně líbilo, bylo použití různých jazyků. Kromě korejštiny uslyšíte i angličtinu, ruštinu, španělštinu, atd.  Je to fajn, ale slaboučký příběh neutáhne film, který trvá přes dvě hodiny. V kontrastu s věčným střílením a mlácením na konci vyznívá dětinsky a přehnaně optimisticky. Postavy jsou na první pohled sympatické, ale v průběhu filmu člověk nemá šanci si některou z nich vážně oblíbit. Snad jen robotka Bubs trochu vyčnívá. A démonický záporák Sullivan, je vidět, že si ho Richard Armitage užívá.  50% ()

sourekm

Jedna věc mi nedávala smysl: Nanoboti co přežily vodíkovou bombu a zachránily životy hlavním hrdinům: Byly nanoboti odolní na rozdíl od nanobotů který chtěli hlavní hrdinové ochránit před bombou. Ale prominu to, poněvadž tenhle film byl spíše pro popkorn a kolu než nějaké hlubší rozbory. Velmi dobré jsou efekty a hlavně se ve filmu pořád něco děje. Rozhodně se divák nudit nebude. ()

RolandMOV

Osobne mam dost rad Korejske filmy ale tohle bylo otresne, extremni sablona/klise, vsechno co se delo, jste mohli uhodnout nez se to stalo + par fakt cringe momentu. Spatny. To i ten vesmir s Carou Delevine nebo jak bylo lepsi scifi. ()

Pavlis.xxx

Mix všemožných filmů (a jejich klišé) v podání Korejců, který nedopadl zas tak zle. Není to sice pro náročného diváka a spojování se Strážci galaxie a Alitou je na místě, ale najdou se i světlá místa a celkový příběh plný emocí a někdy dobrého humoru mi přišel na jednohubku v pohodě. Bohužel film sráží někdy až moc děcké pojetí, což je velká škoda, protože vizuálně je to super a zápletka taky není marná. Korejci prostě filmařinu umí, minimálně servírují jeden koukatelný film za druhým. Slabší 4* ()

goauld

Takový korejský Marvell. jako musí se uznat, že Korejci se docela dost posunuli co se do digitálních efektů týče na velmi slušnou úroven ;-) Co se námětů týče - dost si toho ovšem "vypujčili" od úspěšných blockbusterů: mluvícím robotem počínaje, vesmírnými kowboji konče. Záporák byl neasiat se správně zlou povahou, hlavní protagonisté s typyckým "komediálním" nádechem - typickým to pro asiaty. Bohužel dílo sráží násilné roubování EKO a taky celkem zbytečné natahování. Klidně by to sneslo klasickou stopáž. Výsledek pěkný (na 3D by se hezky dívalo), ale myslím, že na jedno zkouknutí to stačí. Jooooooo ta holčina šilhala?? nebo to je u těch korejských dítek "normální" ?? :-) ()

ovar.m2

Rasistický Korejský výplod, dívat se na to dalo, titulky jsem si musel několikrát vracet a stopovat, protože když korejec mele, tak mele. Začátek mě popravdě docela nadchnul, mam rád, když diváka uvede film do děje vysvětlením situace, ale během té asijské mely, jsem si začal některé věci uvědomovat, že tu jaksi nesedí. Všiml si vůbec někdo, že veškerý záporáci počínaje nepříjemnou mezigalaktickou úřednicí až po největší prastarý kápo, byly všechno běloši nebo černoši? Respektive Američani. Kdežto úplně všichni korejsky mluvící komparz, byli slušní, vtipní a inteligentní klaďasové. A co, že 3 hlavní korejský hrdinové byly napravení vrazi co vyvraždily půl vesmíru, jakmile jde o záchranu malé korejky, hned jsou všichni báječní a šťastní. Přesně tohle mě začalo od půlky filmu dost bavit, jakmile někde letěla raketa, hned jsem si řekl, HLE další amík v lodi a přesně tak se i stalo. Závěřem filmu mě fascinovalo, jak někdo, kdo vybudoval za 150 let svého života nový vesmírný svět a chystal osídlení Marsu, se nechal zneškodnit tim nejstupidnějším způsobem bez kapky přemýšlení, ano Amík naletěl Korejcům. Jako pardon, ale ten film, dělá z lidí debily :D . A v pár záběrech mi vyloženě vadila nelogická "gravitace", možná se tvůrci nechali až moc unést leteckými válkami na zemi, ale vesmírný lodi se ve vakuu při zrychlení opravdu nemá jak urvat pootevřený víko... Ale efektů plno, furt se něco dělo, plno filmů jsem nedokoukal, tohle jsem dokoukal spíše ze zvědavosti. ()

jabbo123

Netflixácké hrané korejské anime, které toho nabízí víc, než by člověk od tohoto typu nízkorozpočtového sci-fy očekával. Naproti tomu východní autoři se toho dost nebojí a tak mě nepřekvapilo kvalitní CGI, včetně vyloženě komiksových soubojů, ale hlavně akce ve vesmíru, která vypadá opravdu fajn. Ovšem typicky po vzoru anime jsou i postavy a celý příběh. Postavy celkem fajn, některé s motivacemi a rozhodnutími, které jsem úplně nepochopil, stejně tak určité zvraty v příběhu prostě občas ulétávají do menšího bizáru. Celá posádka kolem které se to vše točí, je sice hrozně roztomilá, škádlící se banda zatraceně hodných hrdinů, ale místy se chovají ne jako zkušení dobrodruzi, ale jako malé děti. Včetně malého dítěte, které je ale vlastně trochu chytřejší než všichni ostatní. Jako dítě se chová i bojový robot, který se zbláznil a chce se stát lidskou ženou mi nesedl už vůbec, přestože roboty obecně ve filmech kvituju většinou s povděkem, bez tohohle bych se klidně obešel. No prostě anime. Tím pádem jsem do příběhu nebyl vyloženě ponořený a myslím, že jsem se místy hlavně během dialogů nudil. Tři hvězdy za to zpracování a že těch 136 minut! vlastně docela v pohodě uběhlo. A jako sci-fi na nedělní odpoledne - v televizi takové nenajdete. Pokud budou mít televizní filmy do budoucna takovou kvalitu, tak já proti nejsem. ()

Dalajlada

Dětský příběh o dospěláckých věcech a super akčňárna s dobrými vtipy. Sympatičtí hrdinové a svižné tempo dokázalo udělat z velmi dlouhého filmu snesitelnou záležitost u které jsem se nenudil. Efekty naprosto skvělé. ()

mapar

Za mě fakt dobrý. Žánrová klasika to asi nebude. Originalita taky nic moc. Ale pokud máte rádi scifi nebo jmenovitě Firefly, tak tenhle film slupnete jako malinu a ještě hodinu poté si budete pomlaskávat. Závěr je sice na můj vkus trochu příliš happyendový, jako fakt hodně, ale celý ten svět a postavy jsou tak nosné, že opravdu doufám, že je ještě potkám. ()