Agatha Christie's Poirot - Season 2 (1990) (séria)

Detektív Poirot: Dom na myse (S02E01)

(epizóda)
  • Československo Nebezpečenstvo v dome na konci (viac)

Poirot a Hastings prichádzajú na veľký oddych do Cornwallu. Taký kľud a ticho im už dlho chýbalo v ich uponáhľaných životoch. Keď sa však zoznámia so slečnou Buckleyovou, začínajú tušiť, že také pokojné ich prázdniny nebudú. V posledných pár týždňoch túto sympatickú slečnu doslova prenasledujú nešťastia a vždy iba o vlások a s kúskom šťastia sa jej podarilo s hroziaceho nebezpečenstva vyviaznúť. Poirot následne nachádza v jej klobúku dieru po guľke, lenže to už Poirotovi viac dohovárať nie je potrebné. Vyšetrovanie s precíznosťou jemu vlastnou sa začína... (oficiálny text distribútora)

djbarrel

Velmi zajímavá zápletka, v níž se nakonec z nevinné oběti vyklube zákeřný vrah. Tentokrát se Poirot a jeho malé šedé buňky musí snažit na 110 % aby se dopátral pravdy. Velmi dobrý díl. 87 % ()

route60

David Suchet se pro roli Poirota doslova narodil a jde to vidět na všech filmech, Smrt na mysu je jedna z nejlepších části celé Tv. série. Agatha Chrristie by byla určitě ráda za tak výborné zpracováni jejich knih. ()

Leník

Celkem příjemný díl s dobrou atmosférou, i když závěrečné velké odhalení mělo své mouchy, spousta věcí zůstala nevysvětlena... seznámení s Poirotem, dvě bonboniéry, milostné dopisy a další, které sem nebudu psát, protože by to byly spoilery. Tohle je jedna z mála detektivek A. Christie, které jsem nečetla, takže nemohu říct, jestli je to vina předlohy nebo scénáře. Ale když to člověk překousne, je to velmi dobré. ()

LencaN

S02E01 a S02E02 - Krásně vypracovaná zápletka, které velmi sluší dvojitá stopáž. Alespoň je vše poctivě rozvedeno, můžeme si všímat detailů, které jsou nám nabídnuty, jsme se schopni i zorientovat v postavách a oceňuji, že je jich tu dost na to, abych opravdu tápala o vrahovi až do samotného rozluštění Poirotem. Zaujal mě krásný běloskvoucí hotel, zajímalo by mě, kolik z interiérů byly originály a kolik bylo studio. Ale zvenku to byla každopádně nádhera. ()

MtS

Skvělý díl se skvělou Polly Walker, který pro mě bohužel lehce sráží nepříliš uspokojivá dedukce na konci a pár nedovysvětlených věcí, které bez vysvětlení působí spíš jako mezery v příběhu. !!!POZOR, DALŠÍ TEXT OBSAHUJE SPOILERY!!!: Bohužel jsem nečetl předlohu, ale například by mě opravdu zajímalo, jak je v knize vysvětlena ta úvodní scéna s prostřeleným kloboukem. Předpokládám, že klobouk byl prostřelený předem a kulku Nick nenápadně upustila. Nejspíše s Poirotem počítala od samého začátku. Přesto nechápu, jak mohla Poirota tak snadno oklamat :). Myslím, že toto je věc, která by si i ve filmu určitě zasloužila vysvětlení, stejně jako otrávené čokolády, pro které jsem si ale na rozdíl od klobouku byl schopen vymyslet vlastní vysvětlení. ()

gizi

Přes svou délku ani chvíli nenudí, naopak díky Hastingsovi a Jappovi je plné humoru. Navíc příběh je také zajímavý a dokonce ani není moc překombinovaný.. 85%, 21.7.2014. ()

hypnos11

První vrchol seriálu. Má to svoje mouchy (*Spoilery* i za ohňostroje by střelba z revolveru musela být slyšet; pokud chtěla vražedkyně zabít svoji oběť, proč tak komplikovaně? Působí vlastně jako obrovská náhoda, že jí Poirot ponoukne k tomu, aby zavolala svoji nejlepší přítelkyni, která je právě celou dobu zamýšlenou obětí. A jak se Nick dostala k dopisům, které nebyly pro ni? Už jenom fakt, že si vymýšlela historky o otm, jak šťastnou náhodou přežila 3 situace, dky jí šlo o život - k čemu jít to bylo dobré, když umřít měla někdo, kdo byl pro ni v tu chvíli nedosažitelný?). Jinak ale dobře vygradované a až na tu nelogičnost i vypointované. A taky plus za Polly Walker. ()