Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa Tai_K_B k tomuto seriálu (2)

Schôdzka so smrťou (2008) (S11E04)

Děj mi ubíhal pomaleji než obvykle a střih mohl být maličko souvislejší. Ale jinak opět kvalitní podívaná. V této epizodě je názorně demonstrováno, že i když se pomsta nejlépe podává za studena, může při tom být setsakra horká. Až by se chtělo říct „grilovaná“. Tvůrci mi sem obsadili mé oblíbence Johna Hannaha a Tima Curryho, kteří do psychicky rozdrásaného ansámblu (anti)hrdinů zapadli jako mince do pokladničky. A za to tragické finále by se nemusel stydět ani Shakespeare. ()

Detektív Poirot: Herkulove úlohy (2013) (S13E04)

Krásně nasnímáno, hlavně zkraje to mělo fakt atmosféru, ale ta se pak začala tak nějak postupně rozpadat do nepříliš sourodě působících scének. Kdo je vrah, jsem věděla od úplného začátku, takže v tomto směru žádné překvapení, ale konečně jsme se tu přímo od Poirota dozvěděli, proč o sobě stále mluví ve třetí osobě. Prý: „… protože to Poirotovi umožňuje odstup od svého génia.“ Taky mě pobavilo, jak se vedoucí horského penzionu snažil hosty uklidnit tím, že jedinou přístupovou cestu do civilizace zasypalo „ohromné malé množství sněhu“. A aktuální náladu všech vždy spolehlivě jako lakmusový papírek odrážel výraz buldoka Binkyho, který skvěle a velice výmluvně ksichtil. ()