Agatha Christie's Poirot - Season 1 (1989) (séria)

Krížový kráľ (S01E09)

(epizóda)
  • Česko Křížový král (viac)

Po návšteve filmových štúdií Parade, sa Poirot ocitne tvárou v tvár ďalšiemu zločinu - spolu s kpt. Hastingsom vyšetruje vraždu Henryho Reedburna, šéfa štúdií. Reedburn bol známy tyran, ktorý vyhodil legendárneho herca, prevzal od mladého režiséra film... a jednoducho mal veľa nepriateľov. (RTVS)

laepus

Filmové prostředí 30. let s klasickými hereckými neduhy a přehráváním a roztomilý poslední záběr jsou důvodem čtvrté hvězdy v tomto jinak slabším a komornějším případu. ()

Yokolobuna

Doposud jsem viděl dva díly Poirota. Legendární vraždu v Orient Expresu, kdy se Poirot vzpírá a pláče nad nespravedlností spáchané na lidském monstru a tento, kde vraždu naprosto v pohodičce přejde (přece když někomu dám pěstí a on umře, je to nehoda... to dá rozum...) WTF?! ()

karlee

Ne že by to bylo špatně natočeno, ale opět mám problém se zápletkou. Agatha jako obvykle staví případ na dávných událostech a skrytých příbuzenských vztazích, kdyby aspoň vysvětlila, jak na ně Poirot přišel, prostě jen nejdnou začne mávat nějakým novinovým útržkem... ()

Lupes

Dějové slabá a především morálně pochybná Poirotova kvalifikace pouhého zabití slouží jen jako důvod k velké švandě s cikány a moralistické pomrkávání nad světem filmového byznysu. V originální předloze patří mezi povídky, tzv. rané povídky (povídka The King of Clubs, 1923). ()

xxlch

mosem

Děj příběhu má všechny klasické Poirotovské prvky. Zajímavé prostředí anglických venkovských vil uprostřed zahrady, nečekané a až absurdní prvky zápletky, gentlemanského a šarmantního Poirota který dokáže být při odhalování zločinu velkorysý k menším prohřeškům. Vila producenta Reedberna je úžasná, tahle architektura by se neztratila ani v současnosti. Nicméně - postava prince Paula na mne působila naprosto nevěrohodně, uměle...jeho věta"říkejte mi Paule" - působí groteskně, bohužel jsem ale přesvědčen že spíše zásluhou představitele, než obsahu věty samotné. Tady režisér neměl podle mne šťastnou ruku. Proto 4 hvězdy. ()

djbarrel

Opět jeden spíš slabší díl. Poirot položí tři čtyři otázky a už má vyřešeno zatímco Hastings jako vždy tápe v temnotách a pronáší své teorie. V tomhle díle nebylo moc co k vidění. 65 % ()

LencaN

S01E09 - Zatím nejslabší díl, co jsem viděla. Nezajímavá zápletka, žádné vyvrcholení, respektive hodně prazvláštní, nepoutavé řešení vraždy nepopulárního šéfa filmového studia. Z Jeppa tady udělali pořádného ňoumu. Opravdu to není díl, který bych si za týden pamatovala. ()

pegas10

Podle mého názorů jeden z nejméně zajímavých a napínavých dílů Poirota. Ostatní díly drží moji pozornost na 100%, tento díl se nepokusil ani o 70. ()