Agatha Christie's Poirot - Season 3 (1990) (séria)

Detektív Poirot: Osie hniezdo (S03E05)

(epizóda)
  • Československo Osie hniezdo (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, 1991, 50 min

Na dedinskej slávnosti sa Poirot stretne so starým priateľom Johnom Harrisom a jeho snúbenicou Molly Deane, modelkou. Harrison pozve Poirota a Hastingsa o týždeň na čaj. Poirot zistí, že Molly bola už raz zasnúbená - s miestnym výtvarníkom Claudom Langtonom. Poirot je zaskočený celým radom zdanlivo nesúvisiacich incidentov, ale myslí si, že ktosi tu plánuje vraždu. Vďaka Hastingsovmu novému koníčku - fotografovaniu - už Poirot vie, čo sa má stať... (RTVS)

PhillM.

Vosí hnízdo a v něm to hučí Poirotovými hláškami (open air should be closed for summer!). Pobodaný detektiv řeší, kapitán Hastings fotí, Japp sténá na lůžku (ten sendvič s krabím salátem mi na oběd moc nesedl), slečna Citrónová cvíčí... Prostě další den v životě Hercula Poirota. ()

djbarrel

Trochu slabší díl, 40 minut se hledá něco co není a až ve finále začíná člověk chápat o co že to vlastně jde. V tomhle díle nemá člověk možnost sledovat linii Poirotových myšlenek, protože je vše chaotické a stéle se nevinně tvářící. 75 % ()

VitaG

Nevím co je na zrovna této epizodě tak skvělé. Pro mě je to jedna z těch nejslabších. Poirot řeší vraždu, která se ještě nestala, to by mohlo být dobré, jenže tady to moc nevyšlo. Stačí jeden pohled na fotku a rázem máme celý případ, uznávám, že Hercule je génius, ale tohle mi přišlo poněkud přepísklé. Co tento díl kazí nejvíc je absence nějaké atmosféry nebo napětí. Mně ten případ nezajímal a hned mi bylo jasné, kdo je viník. Vyšetřování je taky nijaké. Poirot sice pokaždé chodí všude možně a nakonec nám řekne co viděl a jak na to přišel jenže zde to chození neskutečně otravovalo a já jenom čekal, kdy už se konečně něco stane a ono nic. I postavy mi byly nesympatické (a jestli ta ženská byla modelka tak já jsem motor od kombajnu) největší smůlou bylo, že toto postihlo i samotného detektiva. Já nevím možná mu ta vosa něco provedla, že tady nesršel tím svým šarmem, prostě jen chodil a ptal se (to samozřejmě platilo pouze u vyšetřování). Pozitiva se ale dají nalézt vždy! I přes tragickou zápletku se mi velmi líbil ten hořký, smutný konec a co nelze této epizodě upřít je humor. Ano humor toho tu bylo více než dost ("Mé tělo je v naprostém pořádku" A podobné vtípky.) To ovšem nestačilo, a tak musím dát ostudné 3* protože méně by u Hercula byla urážka. ()

vecnaAmbra

Táto časť sa mi z tých kratších epizód dosť páčila. Taká trochu iná, kde Poirot poskladá jednotlivé dieliky pozadia prípadu svojím brilantným úsudkom. Hasting sa ako zvyčajne nadchne pre nejakú dočasnú zábavku- tentoraz fotoaparát a uveličene sleduje dámy na módnej prehliadke a slečna Lemonová sa márne snaží vyvolať u Poirota záujem robiť niečo so svojou postavou. V podstate spolu s Jappom tentokrát ani riadne netušia, že diskrétny Poirot vlastne vyriešil prípad! ()