Agatha Christie's Poirot - Season 1 (1989) (séria)

Problém na mori (S01E07)

(epizóda)
  • Česko Dobrodružství na moři (viac)

Poirot s Hastingsom si užívajú dni zaslúženého odpočinku na lodi na ceste do Alexandrie v Grécku. Medzi cestujúcimi sú aj manželia Clappertonovci. Všetci obdivujú pána Clappertona, s akým stoickým pokojom znáša vrtochy svojej manželky. Keď sa cestujúci vrátia z prehliadky mesta, nájdu pani Clappertonovú v jej kajute mŕtvu. Hovorí sa o lúpežnej vražde, no pána Clappertona si zatiaľ nikto nevšíma. Poirot však už má svoj okruh podozrivých dávno vytipovaný... (oficiálny text distribútora)

PhillM.

Další středomořské dobrodružství. Oproti předchozí epizodě z Rhodosu značný posun k lepšímu, stačilo přitom málo - pustit na loď Hastingse s puškou a nechat ho střílet na holuby a marně balit ženský. ("Ženy si nechtějí povídat o hliněných holubech, mon dieu, Hastingsi!"). Rozuzlení je sice poměrně originální, ale na mě příliš pitomé, což to celé táhne pod hladinu a k průměrnému hodnocení. ()

chrispe

Dost možná je škoda, že se tato povídka nenatočila o něco později s delší stopáží. Zajímavé rozuzlení s tak trochu ďábelským Poirotem. Ona ta poslední věta, co mu řekla slečna Hendersonová, nebyla v tomto případě zas tak daleko od pravdy a mě samotnou překvapil. (7. díl) ()

PavelZava

Opět je námětem povídka, ale lepší díl ! Kdybych byl její muž, vzal bych na ní sekeru : řekl o paní Clapperton kdosi Hercule Poirotovi, ale byla zapíchnuta nakonec nožem. Poirot o Hastingsovi : Víte, vypadá jakoby sbíral odvahu k objednání druhého koláčku k čaji ()

Lupes

Velmi slabá pointa, spíše do cirkusu patřící břichomluvectví, okamžitě se přiznávající vrah, poněkud postarší herecké obsazení... Poirot se ještě hledal a tvůrci se báli dávkovat příliš složitosti do hlaviček televizních diváků. Naštěstí se to později změnilo a zrodil se fenomén. ()

maoc

Jako vždy perfektní, tento díl snad ještě lepší než je obvyklé. Dost mne vzalo, že, ač je to televizní dílo, si tvůrci vyhráli s prostředím, kostýmy a rekvizitami, záběry lodě atp. Až na jeden zpackaný kulisní záběr Měsíce nad lodí je to perfektní televizní hodinová zábava. ()

xxlch

djbarrel

Poirot opět nezklamal. A tentokrát si k vyřešení případu přizval mluvící panenku, aby odhalil břichomluvce. Ačkoliv to vypadá poněkud zvláštně, velmi dobře to funguje a opět nás Poirot baví. 85 % ()

Miyamoto

Perfketní Poirot, i když nejsem zrovna fanoušek detektivek, tenhle díl mě fakt zaujal... Nejlepší bylo Poirotovo vystoupení s panenkou:-D ()