Venom 2: Carnage prichádza

• Česko Venom 2: Carnage přichází (viac)

Viac ako po roku sa novinár Eddie Brock snaží prispôsobiť životu hostiteľa, nebezpečného mimozemského symbionta, ktorý mu prináša nadľudské schopnosti. Svoju kariéru chce obnoviť rozhovorom so sériovým vrahom Cletusom Kasadym, ktorému sa ale podarí utiecť z väzenia a sám sa stáva ďalším hostiteľom. (Itafilm)

lotrfrodo

Po rozpačitých prvních ohlasech a vcelku velké kritice místních znalců jsem byl mírně skeptický k výslednému filmu a dosti nervózní, jak to celé dopadlo. Od režiséra Serkise jsem viděl jenom Mauglího a ten na mě moc velký dojem krom dabingových výkonů neudělal, ovšem Venom 2 má tu výhodu, že může stavět na již vybudovaných základech. Dvojka je díky krátké stopáži svižná akční a v mnohém připomíná staré akční filmy z 80. a 90. let se vším, co k tomu patří. Je hloupost od tohoto filmu očekávat inteligentní a hloubavý epos, když se už od počátku prezentuje jako zábavná komedie/akční film pro náctileté a výš. Vztah mezi Eddiem Brockem a Venomem mě na tomto filmu bavil zcela nejvíc a jejich vzájemné pošťuchování dodávalo snímku na zábavnosti a odlehčenosti. Woody Harrelson jako Cletus Kassady byl oproti Riotovi z prvního filmu skutečně hrozivým záporákem a i když na mi zde chybělo více společných scén s ním a Eddiem/Venomem, herecký výkon Harrelsona a hlavně Cletusův vzath se Shriek to vytahovali. Bohužel, občas bylo vidět, že film má nižší rozpočet a také jsem nebyl spokojen se střihem, kdy některé scény vypadaly, jako by je někdo zařízl v půlce. Celkově je Venom 2 dobrým akčním filmem, který se může rovnat některým Marvelovkám, ovšem je zde vidět nízký rozpočet, absence R ratingu je citelná a spousta vtipů je vyloženě infantilních a tažená na sílu.  60% ()

bigmatko

bavilo ma to rovnako ako jednotka. spojenie Hardyho a Venoma je zábavné akčné a svižné a určite má potenciál aj nejaké to prepojenie s Marvel univerzom ako napovedá aj potitulková scéna. Koncept stvorenia symbionta bol zvláštny ale zas prečo nie? počkám si čo s Venomom vymyslia dalej. ()

alisek87

Musím říci, že za mě velká spokojenost, vtipný, stále se něco dělo, překvapivě kratší stopáž, oproti filmům v poslední době, kdy pod 2 hodiny nenajdete film v kině, ale vůbec to nebylo na škodu, naopak. Toma Hardyho mám opravdu ráda, sice tady neměl tolik šancí se ukázat, ale i tak mě tady bavil. Jediné, co fakt bylo šilené a za to nemůže film, to jsou titulky, jestli už opravdu platí tak málo a tohle je výsledek jejich práce, tak ať ty filmy radši dávají bez nich, místy se to opravdu nedalo. Musím se naučit je nečíst, ale ony ty oči tam vždy sklouznou. ()

DeJiF

Inu zdá se, že Glum se v režiserské židli příliš neosvědčil, protože tohle, co jsem teď viděl je fakt velkej poděl. Glumovi zkrátka "miLášEK" už vlezl trochu na mozek, a tak se to podepsalo na tomto snímku a na mojí peněžence (do teď lituju, že jsem do toho dal byť jen pouhou korunu). I tedy film začíná ukázáním budoucích záporáků, což jsou vlastně krejzy emo 12 kida, co se milujou, protože... (error identified: lazy screenwriting)...prostě se milujou, protože bagr. Následně se přesouváme k Venomovi a Edýmu, přičemž oba dva mentálně omládli tak o půl století a infantilních džouků je zde požehnaně, ovšem pak Glumovi došlo, že nemá čas na tyhle rance a musí co nejrychleji uklohnit hlavní tahák filmu a to je další CGI bitku, se kterou se Edý Brokovnice a Jed utkají. I odfláklé je stvoření záporáka až až, chudáka Brokovnici totiž zrzek jehož jméno jsem už stihl zapomenout kousl a pochutnal si na jeho tělních tekutinách, aby ho pak téhož večera odvezli na trest smrti a vlastně ani nevím jak se to stalo, ale nějak se to stát muselo, takže bum je tu.... MASAKR eh totiž Karnič. Nasledují další infantilní hádky mezi Jedem a Brokovnicí, spousta zbytečných scén Jeda v ulicích a následné fight scény s Karnidžem, který hledá svou uřvanou společnici. Pak se teda najdou dělaj krindžy bordel a smějou se u toho jako zlý fakani, kteří rozkopnou dětem na písku bábovičku. Brokovnice mezitím hledá Jeda, aby mohli hrdinně zastavit záporá... eee totiž mohli jít do finální CGI bitvy, kterou všichni napjatě očekávali. Následuje další krindžy materiál, kterému jsem se už ani nesmál, ale choulil jsem se v sedačce v kině a prosil Boha o smrt. HURÁ probojoval jsem se až k finále, kdy se Šrek a Karnič chtějí vzít, ale Jed má námitku a celé by se to dalo shrnout asi takhle: "Šreku, bereš si mne?" "Ach ovšem Karnidži," kývala Šrek hlavou očekávajíc slovo otcovo. "Námitka, nejdřív se utkáme v CGI bordelu," zaskřehotal Jed. "No jistě můj otec zabiju tě, protožeee je to ve scénáři," vykřikl Karnič opovrhujíce svým taťkou a parodujíc Vadera a Luka v Impérium vrací úder. Otec oddávajíc dva šílence ulekaně povyskočil. "Ach ne tebe otče, ale jeho." Válejíc se smíchy po podlaze nad tímto legendárním vtipem vyrazily proti sobě dvě CGI hovadiny a nikoho nezajímalo, kam padaj, co dělaj, na ničem nezáleží, někdo umřel, někdo ne ani se mi to nechce popisovat představte si třeba vaši mámu, ta by tam taky určitě sedla a celé je to zakončeno výhrou Jeda s ultymátním výkřikem nějakého dalšího týpka, jehož jméno jsem zapomněl: "SVATÁ MAKRELO VYHRÁL." Kromě toho zvukaři filmu si asi taky něco šlupli a řádně potrápili mé uši a v kině to tedy opravdu drásalo mé nervy. Inu všem hloupostem je konec Glum se už určitě dost vyřádi.... oh wait co to je, oni jsou na PLÁŽI U ZÁPADU SLUNCE, JED A Brokovnice JAKO NĚJAKEJ EMZÁCKEJ GAY PÁR A PODTITULKOVÁ SCÉNA S NOVÝM ŠPUDER-MÁNEM? sjgbrwgjwrgrwgjhrwigrwi. se zbliju z toho. Do týdne celou tuhle věc doufám zapomenu, poroučím se. ()

Erik_

Z traileru som bol fakt nahypovaný, no ale z filmu ziadny hype nemám. Humor bol celkom good ako aj v prvom venomovi. Bolo to strasne kratke a prislo mi ze som to pozrel za 10 minút. Z woodyho za mna nesiel vobec strach. Strach siel skor z tej jeho pisklavej zeny. Final fight ma fakt nebavil, proste 2 digiprisery bojuju... Mohli do toho zapojit viac Toma Hardyho a Woodyho Harrelsona. Príšlo mi to cele take rychle, malo scen s venomom a tom hardym, mozno keby to bolo dlhsie tak by to bolo aj lepsie. Za mna 6/10 ()

amazonica

Abych pravdu řekla, všeobecně nejsem moc věrný sledovatel filmů a seriálů. Když mě něco nezaujme a nebaví mě to, tak to prostě vypnu a jdu se dívat na něco jiného. Protože proč bych svým časem měla plýtvat na filmech a seriálech, které mě nezaujaly v prvních 30 minutách, když můžu vyhrabávat na ytb videa koťátek hrajících na klavír? Každopádně, za nachos a litrový lipton jsem nedobrovolně byla dotáhnuta mužskou částí mé přeúžasné rodiny na tu krásu do kina. A abych pravdu řekla, jediný, co mě udžovalo od smrti z nudy bylo právě to křoupání mých nachos precizně obalených ve vystydlé sýrové omáčce a hlasité usrkávání mého litrového vychlazeného liptonu (ano, je to velká radost vedle mě sedět v kině). Venom 2 pro mě tedy upřímně byl velkým zklamáním. Je to přesně ten typ filmu, který bych po 20 minutách vypla. První polovina filmu ještě dožehlovala to, co se v jedničce nestihlo, a pak jakoby si v druhé polovině tvůrci uvědomili, že se ještě nic pořádnýho nestalo, a tak tam zběsile začnou rvát jednu akčí scénu za druhou, snažíc se zamaskovat fakt, že takhle to už fakt nedoženou. Asi jim nějak nedošlo, že na rozprostření děje mají celý film a ne jen druhhou polovinu, kam pak všechno musí nasílu sáčkovat. 2 hvězdičký dávám jen za samotnýho proměněnýho Venoma, kterej mi, narozdíl od ostatních, neleze na nervy 24/7 a za potitulkovou scénu, protože na duo Venom a Spider-man se docela i těším. ()

Lukkyn

Jelikož jsem od toho očekával jen čirou popcornovou zábavu , proloženou pár vtípkama jsem spokojen. Kdo čeká temnou verzi s vykreslováním postav a pořádný scénář je blázen. Woody a Tom se snaží plus jedna scénka Venoma z večírku a pár dobrých frků. Víc z toho tvůrci nevymáčkli a obávám se, že už se to nemá ani kam posunout. Dřív pro mě byl Venom součástí Spidermana , kdy se o něj pokoušela temná strana. Nyní je z něj komik z pořadu na stojáka. I tak je to ještě poměrně zábavné!!Závěrečná rubačka velmi odfkláknutá!!! ()

Orion12

Na druhého Venoma jsem se dost těšil, ale očekávání jsem neměl moc vysoko, přeci jen jedničce jsem dal 3*, jako jednohubka a popcornovka fungovala skvěle, měla dobré momenty a vztah hardyho a Venoma, dvojka už po prvních hodnoceních nevypadala nejlíp. Klid, zas takovej průser to není, ale horší než první díl určitě. Dvojka má celkem osekanou stopáž, cca hodina a půl, což na blockbuster je dost málo a vlastně to i stačí, film celkem odsýpá, možná že bych z stopáže vysekal ještě pár minut :) a přidal pár minut navíc Carnagovi nebo Shriek, ikdyž to je vlastně jedno, proč budovat charakter nějaké postavy, když stejně víte že je za 45 min zabijete... No druhý venom oproti prvnímu dost ztrácí na postavách, zatímce první díl představil komplexní postavy a hlavně skvělou chemii mezi Hardym a venomem (zde je to taky, ale nefunguje to tak dobře jako minule) tak druhý díl má opět ty stejné postavy a dva nové záporáky prakticky... Chybí mi tady nějaký vývoj postav nebo něco takového v prvním dílů se budoval vztah venoma a hardyho a tady se zničí kvůli jedné potyčce a ti dva se spolu půlku filmu nebaví, aby se potom ,,když se musí zachránit svět,, dali opět dohromady a hádejte co zachránili svět... Tohle je plivnutí prvnímu dílu do xichtu. Ta Eddieho bývalá tam je fakt jenom křoví a ten dokror jakbysmet a to vlastně máme všechny postavy.... Shriek je fajn, ikdyž jsme její schopnosti moc neviděli a potom ,,spoiler,, musela umřít, tady si ji tvůrci mohli pošetřit do dalšího dílu nebo do jiného pokračování. A film za mě savnul Kletus Cassidy, woody harellson hrál kletuse skvěle, scény s ním měly napětí a Carnage byl skvělej, škoda že jsme neviděli více toho ,,masakru,, Ale LET THERE BE CARNAGE v kině mi dala až husinu. Carnagovi schopnosti super, celkově efekty na to že film neměl tak velkej rozpočet byly dobré. Jako hloupost mi ale přišla zápletka jak se Carnage stal symbiontem... to prostě je hloupý a do očí bijící. Finální bitka bylo asi to nejlepší z filmu, prostě dvě monstra jedno černý jedno červený se bijou, ale to jsem od toho čekal a to jsem dostal :) Vtipy nic moc škoda že to nejlepší ukázali v traileru a některé byly fakt nasílu, nebo určené pro mladší nebo teen publikum. Jestli čekáte prostě akční scifi blockbuster a líbil se vám první venom asi nebudete zklamaní, jestli čekáte od venoma něco více než průměrnou zábavu a čekáte vývoj charakterů, dobré dialogy a zábavné vtipy, asi vás venom zklame. Mě zklamal, a můj názor byl mezi 2 * a 3* s odstupem času bych dal dvě, ale jak jsem vycházel z kina tak jsem dostal, co jsem očekával proto horší 3*. 5/10 ()

FISHa

Jednička stála za prd, dvojka stojí za prd!!! Tohle prostě není Venom!! Humor většinu času tragédie, akce slabá, možná finále bylo o level lepší než minule...a *SPOILER* docela mě děsí, že je potvrzeno propojení s Hollandovým Spider-manem, protože pokud si to Feige nepohlida, tak hrozí nepěkné znásilnění ze strany Sony i tady...🙄😂 ()

Tr0nic

Vlastne zbytočný film, podobne ako jednotka. Úroveň trocha klesla a také to očarenie z negatívno-pozitívnej postavy tu chýba. Mrhanie Hardyho potenciálom. ()

Endor

Film Venom z roku 2018 je taková pohodová fajnová podívaná, která sice měla své negativa, ale jako odreagovačka působila dobře. Autoři si tedy mohli vzít ze snímku ponaučení a neudělat stejné chyby i u filmu Venom 2: Carnage přichází. To se ale bohužel nestalo. Snímek totiž trpí hromady nedostatky, které opravdu dobré herecké výkony hlavních představitelů nezachrání. Tak například prvním negativním faktorem už je délka filmu, ta je z mého hlediska celkem dost krátká a díky tomu je děj a rozvoj postav dost ořezaný, třeba takový Carnage je dost nevyužitý charakter, který ve snímku nedostal téměř žádný prostor a z hlediska filmu se o něm nic moc nedozvíme. Dalším faktorem je děj, který je nejenže dost ořezaný, ale i tak dělaný podle klasické šablony zápletek či zvratů, které jednoduše řečeno už během sledování nějakou dobu před určitou událostí čekáte. Celkově mě snímek druhého Venoma velmi zklamal a ode mne si odnáší 4/10. ()

Sopholojong

Tak toto sa hrubo nepodarilo. Sony-marvelacky Batman a Robin, neuveritelny "sesup" nadol oproti skvelej, komornejsej jednotke. Ak vas bavi viac kuzelna a najcivilnejsia Michelle Williams a nie dve najvacsie "venomacke" hviezdy je nieco sakramentsky zle. Serkis je novy Schumacher. Tri s odretymi usami lebo Hardy, lebo Michelle a lebo Venom lepsi mimo Hardyho, nez v nom. No more comment. ()

funkyman odpad!

S "radostou" konstatujem, ze  to uz Marvel dotiahol az na podlahu..vsetko sa tu opakuje, co sme uz videli..a kde nic nie je ani Woody neberie..Hardy, ze vie hrat , len ked je zarasteny / to je ten film kde mal dostat Oscara on a nie Leo/ uz asi vsetci vieme - takze si to rozmyslite a chodte si radsej zabehat.. a ked nie, aspon stihnete aj iny film /kedze je tato saskaren kratka/..a ten bude urcite lepsi... ()

Tranda

Příběh: 2/5; Humor: 3/5; Akce: 3/5; Drama: 0/5; Napětí: 2/5; Hudba: 3/5; Vizuál: 3/5; Atmosféra: 3/5; Zábavnost: 2/5; Herci: 3/5. 5/10 ()

Bogrant

Let there be carneval. Odfláknutý, rýchlo zbúchaný, ratingom okresaný súboj medzi dvomi elastickými gumami, ktorý sa zúfalo snaží zakryť prázdny dej a suché postavy svojimi digitálnymi orgiami, s ktorými sa rozhodne nešetrí, ale kvôli všadeprítomnej tme z nich veľa potešenia nevzíde. Harrelson a Harris sú v tom stratení viac než Hardy minule a ten pre zmenu hrá ešte viac znudene. Jediné, čo tu funguje, je Venomov sarkazmus, inak strašná bieda. ()

Ulpo

POZOR SPOILEROVÁ RECENZIA!  Po úspešnej jednotke dostávame druhú časť, ktorá je o dosť slabšia ako jednotka. Vidíme tu hádky , ktoré skvele slúžia ako humorná vložka a bol som dosť prekvapený , že Eddie je bez Venoma úplne stratený.Zatiaľ čo v jednotke sme Eddieho bez symbiota videli ako úspešného investigatívneho novinára , tak v dvojke je úplne odrovnaný. Ďaľšim bodom mrazu vo filme bol vzťah s Cletusom. Vo filme nevidíme žiadnu históriu medzi nim a Eddiem. Nevidíme ani jeden flashback, čo tieto postavy majú spoločné ale hlavná vec že Cletus sa chcel s Eddiem kamarátiť a on ho proste odmietol. Akože fakt? Horšiu motiváciu na pomstu som nikdy vo filme nevidel. O Cletusovej priateľke sa tu rozpisovať ani nejdem, pretože už teraz som zabudol ako sa vlastne volá. Carnage čo sa týka CGI bol perfektný ale scéna s notebookom aby sa pripojil a získal informácie bola smiešna.  Skrátka máme skvelého hrdinu , skvelích záporákov, ktorí proste so svojím potencionálom skončili niekde vo výťahovej šachte. I napriek tomu že som vedel že snímka nebude +18 a neuvidíme krvavé akčné scény , som čakal budovaný storytelling dobudúcna a nie uponáhľaný príbeh. Nečakal som že ako milovník Marvel filmov zhejtujem celý film ale inak to proste nejde. A to že nehali zabiť Cletusa , ktorý ako záporák mal obrovský potencionál do ďaľšich projektov Sony universa , bol proste šok.  JEDINÉ PLUSY FILMU : - Odvyprávanie detstvo Cletusa zaujímavým spôsobom - Odosobnenie Venoma od Eddieho ktorý celkom pobavil - Skvelá podtitulková scéna  - Top herecké výkony Hardyho a Harrelsona ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Madame Web nabírá další posily

Madame Web nabírá další posily

28.06.2022

Herečka Emma Roberts (Sváteční rande) je nejnovějším přírůstkem do herecké sestavy komiksového snímku Madame Web od studia Sony Pictures. V hlavní roli filmu se objeví Dakota Johnson (Zlý časy v El… (viac)

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (viac)