Ema je 25-ročná energická predavačka v malomestskom supermarkete. Tomáš je 30-ročný pokrývač žijúci v neďalekej dedine. Jedna noc, od ktorej ani jeden z nich nič zásadné nečakal, rýchlo prerastie vo vzťah, lásku a spoločné bývanie. Ema sa rozhodne Tomášovi zveriť so všetkým, čo prežila. Toho to ale nezaujíma, pretože podľa neho majú obaja žiť tu a teraz. Náhodné stretnutie z minulosti však nečakane odštartuje sériu udalostí, ktorá obom obráti životy naruby. (Forum Film SK)

Vabr

Jako promiňte, ale tohle bylo špatné 😖. Postavy mi byly strašně nesympatické, formát byl opravdu průměrný a příběh šíleně jednoduchoučký, vždyť toto prostě není námět na celovečerní film. Kdyby to aspoň šlo nějak víc do hloubky a ne že to jde do takové mělčiny jako většina filmů se stejným postranním námětem. Slabota. Nudil jsem se u toho, byl otráven jak postavami, málo prohloubeným námětem, tak i leností všech, kdo na tomto pracovali. Jedna hvězda patří pouze té kameře a trošce profesionality. Vyhodnocení: Pokud chcete vidět stejnou problematiku, sice jen postranně, ale ve výsledku ve stejné míře jako zde a s lepším zpracováním, doporučuji Sexbombu od vedle, tam máte i navíc balení komedie a romantiky se skvělými soundtracky 😍! ()

akvidzerp

Nebavilo mě to. Nesympatické postavy, představitel Tomáše měl být aspoň o deset let mladší, aby působil uvěřitelně. Čím zaujal mladou hezkou holku starej ošklivej morous, kterej neví, co se sebou? Vůbec nešli dohromady, chemie nula. Děj o ničem. Za mě ne. ()

Kingjiri

Chtělo by se říct, že jde o klišoidní biják, kdy se člověk s určitym stigmatem vypořádává s povahou vidláků, jenže v tomhle případě jde spíš o pravdivej popis reality než nějaký klišé. Čim menší město (vesnice), tim menší anonymita a naopak tim větší starost o životy druhejch než o ten svuj. Lidi na vesnicích jsou prostě mnohdy mentálně a charakterově jinde než "civilizovaná" část obyvatelstva. Stačí se podivat na výsledky voleb dle velikosti obcí, to asi svědčí o mnohym. Neokoukanej casting se tu stará o funkční civilní atmosféru a nějaký dramatický momenty se fakt povedly. Jenže když zrovna nejsou oba hlavní protagonisti v interakci na scéně, dochází příběhu trochu dech a nemá moc co nabídnout. Ta hodinka půl se tim pádem občas trochu vleče, což je docela škoda. Na druhou stranu se zase v Česku po delší době podařilo romantiku uchopit koukatelnym způsobem, poněvadž ty rádoby komediální romantický majstrštyky jsou často velký utrpení. Za casting, atmosféru a námět třetí silná hvězda. ()

anitae

Dva nepříjemný lidi, hlavně ten pokrývač Tomáš, prodavačka bývala pornoherečka Pavla a vesnice. Tohle nějak nemusím. ()

bearmeedek

Velice povedený Prušinovský. Vybral si pro životní chyby motiv, kterému se nedá utéct, internet tě dožene všude. Skoro by se dalo říct, že film byl natočen jako jakési memento. Ale protože si myslím, že mladé lidi film nenaláká, takže jej neuvidí, zůstanu u toho, že máme nový český film, který je chytře natočený a doufám, že zbytek divácké populace jej ocení. Volba neznámé hlavní herecké dvojice byla pecka. Byli skvěle uvěřitelní a i ostatní role a celkové prostředí bylo silně realistické. Příběhový problém byl tak zásadní, že je těžko si představit, jak by se měl kdo zachovat. Film o neřešitelném problému v dobře započatém vztahu. Film, který našel jedno řešení. A film o "úžasném" chování lidského okolí, tak jak to známe ze života. ()

Monggol

Celkom fajn film, ale zápletka resp. hlavný problém je síce trochu prepísknutý, pretože toto by bol problém tak v roku 1990, nie teraz. Ja osobne by som sa s tým dokonca chválil, a to žijem na malomeste. Výborné je, že tam nie sú prefláknutí českí herci, menovať radšej nebudem. Hlavní protagonisti boli vcelku sympatickí, hlavne Pavla Gajdošíková to hrala civilne skvele, dúfam, že dostane ešte hodne dobrých príležitostí, ovšem nie v presladených romantických  komédiách pre patetické stádovité buzny, takže poctivé tri hviezdy ... a za starý Kabát na konci hviezda navyše. ()

Likan7

Prušinovský je za mě nejzajímavější český tvůrce. V Chybách pokračuje ve skvělým atmosférickým povídání, které ukázal v Kobrách a užovkách. Dokonalá Gajdošíková si jde doufám pro Lva a svým nenuceným herectvím a krásným vzhledem táhne film jak víno. Zdatně jí tu sekunduje i trochu vesnickej Jankovský. Díky těmhle dvěma je film vtahující od začátku do konce. A Prušinovský to celý uzavře posledním záběrem, který tě knockoutuje na zem stejně jako geniální závěr s televizí v Gone Baby Gone. Takový filmy u nás vznikají málo, ale díky Prušinovskému tu jsou a doufám, že i budou. ()

Dave Lister

Prodavačka Ema (Pavla Gajdošíková) a pokrývač Tomáš (Jan Janovský) se seznámí uplnou náhodou, kdy Tomášovi ujede poslední autobus a Ema slaví v nedalekém baru narozeniny. Ema s Tomášem v sobě vzájemně najdou zalíbení a z jedné nečekané epizody, vznikne mezi oběma láska. Celkem idilický vztah naruší dávná minulost jednoho z nich a to ovlivní další události. Chyby je snímek u kterého vám připadá, že sledujete dějiště opravdu reálných a autentických lidí. Pavla a Honza rozehravají milostné drama, které by se mohlo odehrát kdekoliv na světě. Postavám to opravdu věříte a Chyby patří ještě s filmem Okupace, mezi to nejlepší, co jsem v české tvorbě za poslední rok viděl. Každý děláme ve svém životě nějaké chyby a to bez výjimky. Otázkou však je, jak se k nim postavíme. ()

retrogirl2

Po dlouhé době skvělý "malý (i když věřím v nějakého Lva!) český" film s pro mě překvapivým obsazením hlavních rolí. Úplně nejlepší jsou reálné dialogy, až má člověk pocit, že kouká do oken svých sousedů a sleduje jejich příběh. Ti herci nehráli, oni prostě byli, což je možná největší herecký um. Depres pocit při sledování děje a prostředí přítomen. ()

kukkik

Musím ocenit originální scénář, realismus prostředí, nové a neokoukané herecké tváře (které jsou v českých kinech stále spíše vzácnost), dobře zvolenou hudbu i na poměry českých (neartových) filmů unikátní kameru. Celkově moc dobrý film, velice věrně zachycující české prostředí a mentalitu. Děj není nijak přehnaný a vše působí velice uvěřitelně, což je paráda a pro laika překvapivě velké umění věrohodné natočit, takže klobouček. 4/5 ()

mira.l

Nečekaně příjemné překvapení. Jeden z těch filmů, kdy jsem do konce čekal, jak to jednak celé dopadne (to se divák nakonec dozví) a zároveň jestli Ema objasní, co ji vedlo k řekněme "mladistvé nerozvážnosti", to se divák nějak nedozví. Ale to mi tentokrát až tak nevadilo, neokoukaná Pavla Gajdošíková si nakonec toho Lva zcela zaslouženě odnesla, Jan Jankovský byl v roli solidního burana (na mě prostě tak působil s celou dobu jsem si tak nějak říkal co na něm ta holka vlastně vidí) taky přesvědčivý, film si tak plyne od supermarketu přes hospodu, vesnickou prodejnu, benzínku, Eminu beznaděj až ke konci a divák je do něj vtažen prakticky od začátku až do konce. ()

rublik05

Obyčejné, příjemně civilní, realistické a pěkně natočené drama s perfektními herci, které jako jeden z mála novodobých českých filmů snese srovnání se zahraniční konkurencí. Příběh, zaměřený spíše na tu lidskou stránku, má zajímavou, dalo by se říct všední atmosféru, střídají se smutnější a veselejší polohy za podpory vhodně zvoleného soundtracku. Pavla Gajdošíková je vycházející hvězda české kinematografie, hraje naprosto senzačně, bavil mě ale i její filmový partner Jan Jankovský. Ačkoliv mi byla střízlivá stopáž sympatická, tak mi paradoxně vadila určitá zkratkovitost a předvídatelnost děje, což jsou ale asi jediné věci, které se snímku dají vytknout. Takhle nějak si představuji solidně natočené a zahrané drama, klobouk dolů, pan Prušinovský umí. 8/10. ()

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen… (viac)

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

05.02.2022

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

17.01.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila kompletní seznam nominací pro 29. ročník udělování cen Český lev. Mimo to byly během dnešní tiskové konference oznámeny i dvě nestatutární… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD